Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče KubiceqOblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Evo Ano Nemám a nechci koupit
Sáčky s pepřem Ano Nemám a nechci koupit


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Kubiceq je k dispozici celkem 2 recenzí.

Vytvořeno: 23.04.2006.  Recenze hry: Evo Hodnocení:
Taškařice plná roztomilých masožřavých stvůr :-)
Vřele doporučuji. Hlavním pilířem této hry je přesně to co je v jejím názvu - evoluce. Vaši miláčci (dinové) postupem času získávají nové geny což jim dává např. větší drápy, tlustší kůži, delší ocas apod. Ještě nutno dodat, že o geny probíhá dražba, která je sama o sobě velice vydařenou záležitostí :-).Všechny tyto vylepšení pak přímo ovlivňují vývoj hry. Ten spočívá ve změnách klimatu - jednou je vedro, jednou zima. Hrací plán je rozložený na teritoria, která jsou buď studená, mírná či teplá. Změnou klimatu (náhodnou) se např. ze studených teritorií stávají smrtící zóny a podobně je tomu u horkých. Vaším úkolem je svoje diny přemísťovat do takových teritorií, která mu dají šanci přežít. Občas bude nutné nepřítele nejdřív sežrat aby se tam váš dino dostal :-).

Obecně řečeno - pokud se chcete dobře pobavit s kamarády tak je tohle jasná volba. Rozhodně se nebojte poměrně infantilní grafiky. Je to nářez :-).

P.S: Pravidla pochopíte do 30 minut (můj případ - nevím jestli je to dlouho :-) a ostatním to vysvětlíte za 10 minut. Což je, jak mi jistě řada milovníků deskovek potvrdí, veliká výhoda při rozhodování jestli koupit nebo nekoupit :-).

P.S.S: Je úplně fuk za co hrajete. Já hrál za pterodaktyly a neprohrál sem :-). Tam skončil dvakrát kamarád co hrál za Tyranosaury :-).


Vytvořeno: 03.01.2006.  Recenze hry: Pfeffersäcke Hodnocení:
Zupa :-)
Velice vydařená hra. Před koupí jsem byl informován, že je to podobné jako Osadníci :-). Což je samozřejmě nesmysl. Jedná se o čistě taktickou hru, která je založena na logickém úsudku a náhoda tady hraje roli maximálně tak na začátku při losování žetonů na města (což je místy docela problém). Sáčky jsme několikrát hráli ve 4 lidech a můžu říct, že mi počet připadá tak akorát optimální - 6 hráčů by už asi bylo moc...

Krátký popis - hrajete jako obchodníci, zakládáte svoje zastoupení ve vesnicích a městech. Tím získáváte množství vlivu na trhu a tím i vítězné body. Pokud získáváte v městech přesilu, tak se vám podaří město ovládnout a tolik důležité vítězné body získat... Čím větší město, tím více bodů. Druhou důležitou složkou jsou ve hře i peníze, za které nejen používáte cesty pro zakládání zastoupení, ale zároveň na konci hry znamenají další vítězné body. Hlavní zajímavostí je nutnost přesného a promyšleného timingu při obsazování měst. Neplatí zde pouze pravidlo - kdo dřív přijde, ten i dřív mele. Každý hráč má od začátku hry 2 glejty, které mu umožní zahrát některou akci dvakrát, což pravidelně zamíchá taktikou nejednoho hráče :-). Glejty jsou sice "na jedno použití" ale i tak je to hotové eso v rámci herního systému.

Jednoznačně doporučuji!!!

P.S.: Ať jsme četli česká pravidla zepředu i zezadu, tak můžu říct, že jsme neprišli na to, jak všichni hráči mohou někdy nahrát více jak 100 bodů :-) (ve hře je 6x 100 bodový žeton, pokud přesáhnete základní počítadlo). Pokud víte jak na to, nebo kde děláme chybu, tak mě prosím dejte info mailem :-).


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |