Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče oplprokopOblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Agricola Ano Mám a nechci prodat
Bang! Ano Mám a nechci prodat
BattleLore Ano Mám a nechci prodat
Brass Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - základní hra Ano Mám a nechci prodat
Caylus Ano Mám a nechci prodat
Citadela Ano Mám a nechci prodat
Coloretto Ano Mám a nechci prodat
Dobyvatelé vesmíru Ano Nemám a nechci koupit
Dorn Ano Mám a nechci prodat
Galaxy Trucker Ano Mám a nechci prodat
Graenaland Ano Mám a nechci prodat
Imperial Ano Mám a nechci prodat
Jambo Ano Mám a nechci prodat
Ludvík XIV. Ano Mám a nechci prodat
Poštovní kurýr Ano Nemám a nechci koupit
Puerto Rico Ano Mám a nechci prodat
Railroad Tycoon Ano Mám a nechci prodat
Sankt Petersburg Ano Mám a nechci prodat
Shogun Ano Mám a nechci prodat
Šestiměstí Ano Nemám a nechci koupit
Through the Ages Ano Nemám a nechci koupit
Ticket to Ride Europe Ano Mám a nechci prodat
Vládci podzemí Ano Nemám a nechci koupit
Vysoké napětí Ano Mám a nechci prodat
Yspahan Ano Mám a nechci prodat
Ztracená města Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele oplprokop je k dispozici celkem 10 recenzí.

Vytvořeno: 01.02.2009.  Recenze hry: Red November Hodnocení:
Red november - drama trpaslíků, chlastu a ponorky
Red november je nova kooperativni hra az pro osm hracu! Snazite se se svymi kumpany (trpasliky) prezit hodinu v ponorce, kde se se** uplne vsechno. Recenzi jsem napsal pro sprateleny server www.spolocenskehry.sk Najdete ji na teto adrese: http://www.spolocenskehry.sk/content/view/919/24/


Vytvořeno: 29.08.2008.  Recenze hry: Jambo Hodnocení:
Jambo-recenze
Jedna se o jednoznacne nejlepsi hru pro 2 hrace, co jsem hral. Pomerne rozsahlou recenzi jsem napsal pro sprateleny server www.spolocenskehry.sk

Recenzi si muzete precist na adrese: http://www.spolocenskehry.sk/content/view/813/24/


Vytvořeno: 12.04.2007.  Recenze hry: Yspahan Hodnocení:
Kupec Perský
Po otevreni krabice dostanete do rukou pekne vyvedeny herni plan, 25 kosticek zbozi od kazde ze ctyr barev, 4 hracske desky s budovami,desku s karavanou,desku na kostky neboli "vez", 9 bilych kostek, 3 zlute kostky, figurku dozorce, 18 karet, 25 drevenych zlataku a 25 drevenych velbloudu, ktere si ihned oblibite.

Kazdy z hracu se na 21 dni (resp. kol) stane kupcem mesta Yspahan a bude zasobovat mistni obchody zbozim, stavet dulezite budovy a vyvazet sve zbozi do sveta na velbloudi karavane.

Hraci deska je cestou rozdelna na ctyri ctvrte, ktere jsou oznaceny symboly(pytel, sud, truhla a vaza).Kazda ctvrt obsahuje spoustu obchodu, ktere jsou s barevne rozliseny na tzv. bazary(seskupeni vice obchodu stejne barvy). Na krizovatku ulic je polozen dozorce, ktery rozhoduje o tom, ktere zbozi se nalozi na karavanu.Vedle hraci desky je polozena karavana a vez, ktera je rozdelena na sest pater(spodni oznacene velbloudem,2-5 patro oznacene symboly ctvrti a seste se symbolem zlata).Na zacatku hry je zvolen hlavni hrac, ktery bude hru zahajovat. Toto privilegium se presouva kazdy den na hrace po levici.Hlavni hrac na zacatku dne hodi deviti bilymi kostkami a rozdeli je do skupin podle cisel napr. 1,2,2,2,5,5,6,6,6. Vsechny kostky s nejnisim cislem umisti do prvniho patra, s druhym nejvyssim do druheho atd..., ale kostky s nejvysim cislem jsou vzdy umisteny do nejvyssiho patra.Tento mechanismus zpusobi, ze patro s velbloudem a zlatem byva naplneno nejdriv, a pak az se zacnou plnit patra ctvrti.(ctvrte a pate patro byva malokdy zaplnene).Nyni si hlavni hrac vybere kostky z jednoho patra a muze provest jednu ze tri akci nalezijici tomuto patru. Pote si vybira jedno patro hrac po jeho levici atd. Na kazdem patre je vzdy moznost vzit si kartu, nebo popojit dozorcem,ale to si necham az na konec.Treti akce je u kazdeho patra nasledujici:
1.patro:Vzit si pocet zlata kolik je v patre kostek.
2.-5.patro:Umistit tolik beden zbozi do dane ctvrti kolik je v patre kostek.
6.patro:Vzit si pocet velbloudu kolik je v patre kostek.
Pro doplnovani zbozi do ctvrti musite dodrzovat tato pravidla: Nikdy nesmite umistit zbozi do bazaru , kde jiz lezi nejake cizi zbozi. Nejdríve musite naplnit vami obsazeny bazar a pak az muzete zacit zasobovat novy.
Bazary jsou jednim z hlavnich prijmu viteznych bodu. Na konci kazdeho tydne se provadi vyhodnoceni a body dastanete jen za plny bazar. Zbozi se po vyhodnoceni vrati zpet hracum. Body za bazary jsou dany jejich velikosti a taky polohou ve ctvrti. Za bazary v nejmensi ctvrti, ktera pada ve vezi nejmene, jsou nejvetsi bodove hodnoty.

Nyni se dostanu k moznosti popojit s dozorcem. Podle toho kterou vezmete z veze skupinu kostek, tak o tolik policek muzete popjit s dozorcem. Vezmu napr. 3 kostky s petkama a muzu popojit o pet policek. Pred kterym obchodem dozorce stane, to zbozi pujde na karavanu. Karavana je rozdelena na tri rady a v kazde jsou ctyri velbloudi.
Zbozi zacinate na karavanu nakladat od spodni rady a za kazde nalozeni ve spodni rade ziska hrac okamzite 2 body, v druhe jeden a vtreti nula. Na konci tydne se jeste spocita kolik ma kdo v karavane zbozi a to se vynasobi hodnout radku vaseho nejvys umisteneho zbozi. Napr. hrac ma v karavane celkem ctyri bedny zbozi a jedna jeho bedna dosahla uz treti rady. Hrac tudiz ziska na konci tydne 12 bodu(4x3). Zbozi z karavany se ale na konci tydne nevyprazdnuje. Vyprazdnuje se az pri jejim uplnem naplneni, kdy se znovu vyhodnoti. Pri spravne zvolene taktice a nacasovani muze byt karavana silnejsi nez naplnovani bazaru.

Posledni moznou akci, jak jsem jiz zminoval je liznuti jedne karty. Karet je celkem devet druhu a davaji vam moznost provest nejakou akci. Nekdy muzou neprijemne zvratit hru.

V kazdem svem kole muze hrac postavit jednu ze sesti budov, ktere pridavaji hracovi ruzne vlastnosti, ktere vam pomohou ve vasi strategii. Za budovy se plati velbloudy a zlatem a daji se za ne i ziskat vitezne body. Za prvni dve postavene budovy nedostanete zadny body,ale za 3,4,5 budovu ziskate pri jeji stavbe vzdy pet bodu a za sestou budovu dokonce deset. Vitezem se stane hrac, ktery ve trech tydnech nazbira nejvice bodu.

Herni princip je velmi orginalni a hra ma rychly spad, takze se po celou dobu nikdo nenudi. Kostky ve hre zarucuji, ze kazda partie bude jina, ale po hodu kostkami je velmi dulezite promyslet, ktere patro nejvice pomuze vam a nejvice uskodi konkurencnim obchodnikum. O interakci mezi hraci neni nouze a vyhraje ten hrac, ktery bude nejlepe zvazovat svoje moznosti.

Hral jsem uz spoustu deskovych her, ale Yspahan patri mezi naprostu spicku. Zatim naprosto nadchl vsechny vsechny lidi, se kterymi jsem Yspahan hral. Mam za sebou vic nez 20 her a stale me bavi. Pokud hledate sviznou a zabavnou strategickou hru, se spostou moznosti je Yspahan ta nejlepsi volba. Bravo
Vytvořeno: 06.01.2007.  Recenze hry: Thurn und Taxis Hodnocení:
Thurn und Taxis vs. Zug um Zug Europa
Osobně mám raději složitější komplexní hry, ale někdy mám i chuť vypnout hlavu a jen se bavit. A u těchto her jsem se bavil skvěle vždycky.

Obě dvě hry patří mezi naprostou špičku "rodinných" her. Hrací doba je něco kolem hodiny a pravidla vysvětlíte nováčkům během 3-5 minut, což je určitě velké plus.

Obě hry se vyznačují nádherným grafickým zpracovaním.Co najdete v krabicích? U TuT je to nádherně provedená hrací deska, 80 dřevěných domečků ve čtyřech barvách a něco kolem stovky hracích karet. U ZuZ najdeme o něco větší hrací desku, 225 umělohmotných vagónků v pěti barvách, 15 nádraží a spoustu hracích karet.

Cílem hry u Zug um Zug je propojit všechny města, která máte vyznačená na vylosovaném lístku. Mezi městy jsou různě dlouhé spoje vyznačené různými barvami. K postavení trasy mezi určitými městy musíte z ruky vyložit daný počet barevných vagónků vyznačených na desce. Každé kolo si pak můžete buď vzít si dva nové vágonky do ruky z pěti otočených karet vagónků v nabídce. Nebo si postavit novou trasu. A nebo si vzít nové lístky. Během hry získáváte body právě za stavbu trasy a na konci hry se každému hráči ještě přičtou body za splněné lístky.

V TuT se stáváte poštovním kurýrem a snažíte založit své poštovní pobočky ve městech různých regionů. Vždy když budete mít svou pobočku ve všech městech daného regionu, získáte body. Na hrací desce je vždy nabídka šesti karet měst otočených lícem nahoru, ze které si každé kolo jednu vyberete. Poté musíte jednu kartu vyložit na stůl před sebe, čímž vytváříte trasu vašeho kurýra. Ve třetí fázi můžete vaši trasu vyhodnotit a umístit své pobočky. Každé kolo mužete použít jednoho ze čtyř pomocníků, kteří vám dají nějakou výhodu ( vzít si 2 karty měst do ruky, vyložit 2 karty z ruky...)

V TuT nemůžete soupeřům při hře vyloženě zaškodiť, za to v ZuZ můžete soupeřovi zablokovat nějakou trasu.

Nevíte, kterou z nich si vybrat?
TuT jo opravdu skvěle hratelné v jakémkoliv počtu hráčů (2-4). ZuZ si ve dvouch tak neužijete. Jestli chcete hru s větší mírou interakce mezi hráči, tak vám více sedne ZuZ. Pro TuT je určitě velké plus, že ji nyní pořídíte i u nás v české lokalizaci. ZuZ si u nás také pořídíte, ale starší americkou verzi a za dvojnásobek ceny. Pokud budete chtít její Evropskou verzi, budete se muset mrknout v zahraničí.

Snad jsem vám trošku pomohl s rozhodováním. Obě hry jsou opravdu tím nejlepším z rodinných her a koupí jakékoliv z nich určitě neprohloupíte. Každému, s kým jsem tyto hry, hrál se velice líbily.


Vytvořeno: 06.01.2007.  Recenze hry: Ticket to Ride Europe Hodnocení:
Zug um Zug Europa vs. Thurn und Taxis
Osobně mám raději složitější komplexní hry, ale někdy mám i chuť vypnout hlavu a jen se bavit. A u těchto her jsem se bavil skvěle vždycky.

Obě dvě hry patří mezi naprostou špičku "rodinných" her. Hrací doba je něco kolem hodiny a pravidla vysvětlíte nováčkům během 3-5 minut, což je určitě velké plus.

Obě hry se vyznačují nádherným grafickým zpracovaním.Co najdete v krabicích?U TuT je to nádherně provedená hrací deska, 80 dřevěných domečků ve čtyřech barvách a něco kolem stovky hracích karet. U ZuZ najdeme o něco větší hrací desku, 225 umělohmotných vagónků v pěti barvách, 15 nádraží a spoustu hracích karet.

Cílem hry u Zug um Zug je propojit všechny města, která máte vyznačená na vylosovaném lístku. Mezi městy jsou různě dlouhé spoje vyznačené různými barvami. K postavení trasy mezi určitými městy musíte z ruky vyložit daný počet barevných vagónků vyznačených na desce. Každé kolo si pak můžete buď vzít si dva nové vágonky do ruky z pěti otočených karet vagónků v nabídce. Nebo si postavit novou trasu. A nebo si vzít nové lístky. Během hry získáváte body právě za stavbu trasy a na konci hry se každému hráči ještě přičtou body za splněné lístky.

V TuT se stáváte poštovním kurýrem a snažíte založit své poštovní pobočky ve městech různých regionů. Vždy když budete mít svou pobočku ve všech městech daného regionu, získáte body. Na hrací desce je vždy nabídka šesti karet měst otočených lícem nahoru, ze které si každé kolo jednu vyberete. Poté musíte jednu kartu vyložit na stůl před sebe, čímž vytváříte trasu vašeho kurýra. Ve třetí fázi můžete vaši trasu vyhodnotit a umístit své pobočky. Každé kolo mužete použít jednoho ze čtyř pomocníků, kteří vám dají nějakou výhodu ( vzít si 2 karty měst do ruky, vyložit 2 karty z ruky...)

V TuT nemůžete soupeřům při hře vyloženě zaškodiť, za to v ZuZ můžete soupeřovi zablokovat nějakou trasu.

Nevíte, kterou z nich si vybrat?
TuT jo opravdu skvěle hratelné v jakémkoliv počtu hráčů (2-4). ZuZ si ve dvouch tak neužijete. Jestli chcete hru s větší mírou interakce mezi hráči, tak vám více sedne ZuZ. Pro TuT je určitě velké plus, že ji nyní pořídíte i u nás v české lokalizaci. ZuZ si u nás také pořídíte, ale starší americkou verzi a za dvojnásobek ceny. Pokud budete chtít její Evropskou verzi, budete se muset mrknout v zahraničí.

Snad jsem vám trošku pomohl s rozhodováním. Obě hry jsou opravdu tím nejlepším z rodinných her a koupí jakékoliv z nich určitě neprohloupíte. Každému s kým jsem tyto hry hrál se velice líbili.


Vytvořeno: 22.08.2006.  Recenze hry: Funkenschlag Hodnocení:
NAREZ,NAREZ,NAREZ!!!
Tato hra je naprosto jedinečná.
+skvělý herní mechanismus
+naprosto vyvážená pravidla
+celou hru se ani jeden hráč nenudí,pořád se něco děje
+geniální grafické zpracování
+můžou ji hrát,jak nehráči,tak i největší hardcore pařani(nadchne prostě všechny)
+jediná náhoda ve hře je losování továren do aukcí, ale i to je svým systémem neustálého přeskládávání omezeno na naproste minimum -za každý krok,co ve hre provedete, si můžete sami!

Nevím, co víc dodat. Mám za sebou asi dvacet partií a pořád ji musíme hrát. Kdo neochutnal, nepochopí. Jestli váháte nad jeji koupí, tak neotálejte. Je to takový herní skvost, že vám doma nemůže chybět.


Vytvořeno: 28.05.2006.  Recenze hry: Puerto Rico Hodnocení:
Král králů
Naprosto geniální hra. Líp už tisícovku do hry asi investovat nemůžete. Pravidla nejsou zas tak složitá,jak se zdají.Během 15 minut je pochopí i nováček (inteligentní:). Jsou skvěle vyvážene.Během hry se nikdo nenudí, protože stále provádite nějaké akce a plánujte svoje tahy. Než se nadějete,hra už finišuje do konce (asi 45 minut). Jsou tři způsoby, jak hru ukončit a s každou strategií příchází i jiný konec. Těch množství strategíí ji opravdu hodně a každá hra je jiná. Zároveň musíte sledovat, jak hrají vaši protihráči a reagovat na jejich tahy. Tuto hru hraji jak doma s rodinou, tak i s kamarády a všichni si ji naprosto oblíbili.Jestli jste milovníky deskových (i počítačových) her a tento skvost doma ještě nemáte, tak upalujte do obchodu, aby jste zjistili, o co jste přišli. Teď už šetřím peníze na Funkenschlag a Caylus a doufám,že budou pro Portoriko rovnoceným soupeřem.


Vytvořeno: 23.05.2006.  Recenze hry: Sankt Petersburg Hodnocení:
Dobrá volba
Hra Sankt Petersburg je dobrou volbou,jak pro začátečníky, tak i pro zkušené hráče. Pravidla nejsou nijak složitá, ale herní systém vám nabídne spoustu taktik vedoucích k vítězství. Náhoda hraje ve hře jen malou roli. Je jen na vás, jak si dokážete svůj rozkvět Petrohradu načasovat. Hra trvá kolem 40 minut, takže si s radostí dáte i dvě partičky za sebou. Nejlepší je ve 3 a 4 hráčích. Jestli chcete někoho nového nalákat ke hraní deskových her, myslím že Sankt Petersburg je tou správnou hrou.


Vytvořeno: 13.03.2006.  Recenze hry: Ohne Furcht und Adel, Citadels Hodnocení:
Skvělá strategie s RPG prvky
Citadela je skvělou volbou pro všechny trochu náročnější hráče. Velmi záleží na každém výběru postav a i jedna chyba může být rozhodující. Je potřeba hodně přemýšlet, sledovat, jak jdou karty, trošku blafovat a hlavně odhadovat protihráče. Je skvělá téměř v každém počtu (2-7 hráčů). Ve dvouch je to naprosto geniální taktická bitva. Kdo máte rádi trošku náročnější hry, určitě s její koupí neváhejte. Jestli si ale potřebujete večer odpočinout, tak radši ruce pryč. Potřebujete mít čistou hlavu, aby jste mohli její závity roztočit na plné obrátky.

Ještě jedna technická poznámka. Karty nejsou nijak kvalitní...nejsou potažené žádnou umělou vrstvou a plno lidí si stěžovala, že se hned ošoupou. Hned po koupi jsem zašel do papírnictví a koupil si obaly na kartičky (1,50,-/kus) na osm karet postav a hned jsem byl klidnější :) Nyní můžeme karty mastit jak chceme, bez obav ze se postavy ošoupou a bude poznat kdo je kdo. Tuto investici za 12 Kč vřele doporučuji.


Vytvořeno: 29.01.2006.  Recenze hry: Carcassonne Hodnocení:
Skvěle se bavíme celá rodina
Tuto hru jsme si domů zakoupili asi před týdnem, poté co jsem si přečetl většinu recenzí na nejlepší stolní hry na tomto serveru. Poprvé jsme ji hráli ve čtyřech (mamka+taťka+ségra) a musím říct, že jsem byl trošku zklamán. Čekal jsem, že mě to chytne daleko víc a že to bude více na přemýšlení (první hru jsme měli asi za půl hodiny dohrátou). Teďka mám za sebou více než deset her a jsem naprosto nadšen. Kvalita hry rapidně stoupla a hra nám někdy zabere až hodinu a půl. Nemůžu tedy souhlasit s některými názory, že se jedná o nudnou hru. Zatím máme jen základní hru, ale naprosto nám to stačí stačí. Každá hra je naprosto jiná a do poslední chvíle se rvem o svoje bodíky. Určitě doporučuji nepočítat si body za nedostavěné cesty, hrady a kláštery. A když chcete omezit náhodu, tak hrát se třema otočenýma kartama (kde je možnost výběru) a vždy doplňovat do tří jednou náhodnou (viz. Varianty hry pro pokročilé v zajímavých odkazech-nahoře). Určitě si brzy pořídíme rošířenou verzi. Musím vřele doporučit všem a trošku trpělivosti na začátek. Odměna bude sladká.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |