Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče Pitr

Rok narození: 1974
Webová stránka: http://rejnoci.unas.cz
Místo, kde hraje pravidelně: Praha / Praha 4
Místo, kde hraje občas: Liberecký kraj / Nový Bor
 
Další informace: Kromě hraní Carcassonne také rád rybařím, fotografuji a zabývám se akvaristikou...


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Carcassonne - Král & Špeh Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - řeka I. Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - základní hra Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Hostince a katedrály (1. Rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Hrad Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Kupci a stavitelé (2. rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Lovci a sběrači Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Princezna a drak (3. rozšíření) Ano Nemám a nechci koupit
Dostihy a sázky Ano Mám a nechci prodat
Scrabble Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Pitr je k dispozici celkem 5 recenzí.

Vytvořeno: 04.09.2005.  Recenze hry: Carcassonne: Burgfräulein und Drache Hodnocení:
Carcassonne jak ho neznate !
Hra s timto rozšířením dostává zcela nový rozměr. Přidáním herního prvku "vyhazování" (ať už drakem nebo princeznou) už ve hře neplatí, to co platilo doposud - konkrétně základní pravidlo, že postavený rytíř, sedlák, lupič či mnich je nedotknutelný a soupeřit je možné pouze přidáváním konkurence. S velkou nadsázkou je možné nový typ strategie přirovnat k "Člověče nezlob se". V Carcassonne je to tak však tak dynamický prvek, že je hra plná zvratů doslova nepřetržitě a tak není ani chvilku jisté, komu nakonec připadne město, zda se cesta dostaví nebo jak dlouho vydrží stát mnich na svém klášteru. Hra má největší efekt ve 3 a více hráčích, ve dvou je vyloženě nezajímavá. Kombinace se všemi předchozími rozšířeními zajistí dokonalou zábavu.

Nikdy nebylo Carcassonne tak zábavně hratelné jako s tímto rozšířením. Opravdu doporučuji.


Vytvořeno: 14.07.2004.  Recenze hry: Carcassonne - König & Späher Hodnocení:
Další krůček k dokonalosti
Rozšíření "Král" - herních kartiček není nikdy dost a tak 5 zcela nových pravděpodobně přivítáte již během první hry s nadšením. Kartičky Král a Lupič si však musíte během každé hry "zasloužit" a tak kromě základních strategií, kdy stavíte cesty a města, obestavujete kláštery a pokládáte sedláky, přes rozšiřující strategie, kdy uzávíráte cizí města a sbíráte komodity, udržujete ve hře svého stavitele a pokládáte prasátko na Vaši největší louku nyní dostáváte nový úkol - postavit největší město a nejdelší cestu. Hráč, kterému kartička nakonec zůstane, získává při závěrečném sčítání zpravidla 25-30 bodů (při hře se všemi rozšířeními). Může tak jednou kartičkou získat stejné množství bodů jako např. při nejvyšším počtu všech komodit. To hru samozřejmě celkově oživí - doporučuji.

Rozšíření "Špeh" - obsahuje 5 bonusových kartiček a každá z nich může velmi výrazně ovlivnit strategii majitele v dané hře, samozřejmě každá úplně jinak. Asi nejsilnější kartičkou, kterou si můžete před hrou vylosovat bude "Šaman", jehož vlastnictvím si můžete stáhnout figurku z lesa či řeky, která se nevyvíjí dle Vašich představ. Znamená to třeba i to, že Vám nikdy nedojdou figurky, což je právě v Lovcích k nezaplacení a v praxi se dá bez nadsázky říct, že kdo má "Šamana" - vyhrává. Druhou nejsilnější kartou je jednoznačně "Špeh" - jedna trvale zablokovaná figurka v lese se rozhodně vyplatí, neboť při každém tahu máte možnost kartu odložit a vzít si jinou (zpravidla ještě horší :-)). Dá se říct, že snižuje a zvyšuje podíl nádody zároveň :-). Zbývající tři kartičky jsou pro hru méně výhodné a svým přínosem pro hráče se s předcházejícími nemohou srovnávat. Např "Rybář na voru" může v ideálním případě přinést majiteli i více než 25 bodů, ale vzhledem k tomu, že spoluhráči říční systém po položení této karty zpravidla uzavřou, nepřináší v praxi více něž 2 body. "Lovec na lávce" jen přidává majiteli jednu figurku lovce na louku navíc, což může být výhodou na velké louce plné zvěře, o kterou bojujete se soupěři, ale na malých bezvýznamných loukách, které se v této hře většinou tvoří je kartička stejně bezcenná jako "Rybář". A karta s chýší je totéž v bledě modrém. Podtrženo, sečteno - při hře ve dvou hráčích doporučuji losovat jen ze dvou nejsilnějších kartiček pro větší vyváženost hry. Při hře ve třech hráčích doporučuji losovat ze tří - přidat ke dvěma nejsilnějším ještě kartu "Rybáře" a udělat z ní "Vodního šamana", která plní stejnou funkci jako "šaman", ale s chýšemi. Hra pak dostane úplně nový rozměr při soubojích o říční systémy :-). A tak i přes nesporný přínost tohoto rozšíření, hrajeme poměrně často Lovce jen v základu.


Vytvořeno: 05.06.2004.  Recenze hry: Carcassonne - Fluss Hodnocení:
Třešnička na dortu
Ačkoliv se toto rozšíření dostává na náš trh teprve nyní, měla již řada carcassonnistů možnost se s tímto rozšířením seznámit v internetové verzi hry, případně jej bylo možné zakoupit v zahraničí.
Vlastní rozšíření je dle mého názoru spíše "sběratelským artiklem" a nijak významně hru nerozšiřuje, nepřináší žádné nové herní ani strategické prvky a zařadil bych ho do kategorie "třešnička na dortu". Velkou nevýhodou je, že se kartičky musí uchovávat zcela odděleně od ostatních, aby je bylo možné odehrát před vlastní hrou. To celý úvod hry docela komplikuje a jedinou "odměnou" pro hráče je pak několik částí měst, cest a jeden klášter na řece. Osobně si myslím, že toto rozšíření hru svým způsobem rozmělňuje a největší efekt je vlastně optický - uprostřed dohrané hry se vine prvadu úžasná modrá řeka, která výrazně kontrastuje s okolními kartičkami cest a měst :-)
Ačkoliv lze toto rozšíření kombinovat jak se základni verzí, tak se všemi dalšími rozšířeními, doporučil bych toto rozšíření jen jako "bonus" ke kře s oběma rozšířeními, nejlépe při hře ve více hráčích - bude tak k dispozici více kartiček pro všechny hráče a užije se více legrace. K tvrdé strategii základní hry se ale moc nehodí.


Vytvořeno: 05.06.2004.  Recenze hry: Carcassonne: Die Burg Hodnocení:
Zcela nové strategie

Další hra z rodiny Carcassonne se opravdu povedla. Je velmi svižná, zábavná a každého carcassonnistu chytne už od první hry. Ačkoliv základní princip hry zůstává stejný jako u her předchozích a pravidla jsou velmi jednoduchá, přináší tato hra řadu nových prvků a nových možností strategie. Novinkou je systém bonus kartiček, které jsou umístěny v počítacím poli. Při vlastní hře tak nemusí být vždy nejdůležitější získat každým tahem nejvyšší počet bodů, ale například jen jeden jediný bod, který posune Vaši figurku na bonus kartičku, která Vám v některém z příštím z tahů může např. přinést více než 10 bodů navíc. Stejně tak princip "paláců" - největších uzavřených domů - může přinést v závěru hry nečekaně velké zvraty v bodování. Hra je proto zábávná do položení poslední karty a perfektně doplňuje předchozí Carcassonne hry.
Připočtu-li, že balení obsahuje ještě dlouho očekávané rozšíření "Řeka" k základní hře a další rozšíření "Král a špeh"
(Albi: doporučujeme kartičky obou rozšíření svázat gumičkou aby se nepletli s kartičkami nové hry), které doplňuje jak klasické Carcassonne, tak Lovce a sběrače, zasloužila by si tato hra dle mého názoru hodnocení nejméně "6" :-)
Doufám, že autoři brzy připraví i počítačovou verzi této skvělé hry, jako tomu bylo u všech předchozích her rodiny Carcassonne, aby jsme si i tuto skvělou hru mohli hrát ve chvílích, kdy není spoluhráč zrovna po ruce.Vytvořeno: 15.10.2003.  Recenze hry: Carcassonne: Handler und Baumeister Hodnocení:
Více zábavy, méně tvrdé strategie...
Hru hrajeme s prvním i druhým rozšířením zároveň a hra je teď mnohem více hrou rodinnou. Nové kartičky, nové strategie a nové bodování přináší více zábavy a více možností jak hru ve společnosti přátel hrát. Celkové pojetí hry s rozšířeními je však zcela odlišné od základní verze. Už nerozhoduje jediný sedlák a nemusíte přemýšlet nad položením každé karty, stačí mít figurku stavitele stále ve hře a uzavírat i města soupeřů :-)


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |