Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče PepaK

Rok narození: 1979
Místo, kde hraje pravidelně: Praha / Praha 9


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Carcassonne - řeka I. Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - základní hra Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Hostince a katedrály (1. Rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Kupci a stavitelé (2. rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Lovci a sběrači Ano Nemám a nechci koupit
Citadela Ano Mám a nechci prodat
Cluedo Ano Mám a nechci prodat
Dáma Ano Mám a nechci prodat
Dobyvatelé vesmíru Ano Mám a nechci prodat
Dostihy a sázky Ano Mám a nechci prodat
Elfenland Ano Mám a nechci prodat
Fantom Ano Mám a nechci prodat
Klany Ano Mám a nechci prodat
Královské rošády Ano Mám a nechci prodat
Královský dostih Ano Mám a nechci prodat
Kris Kros Ano Mám a nechci prodat
Labyrinth mini Ano Mám a nechci prodat
MacGregor Ano Mám a nechci prodat
Metro Ano Mám a nechci prodat
Mezinárodní kavárna Ano Mám a nechci prodat
Mini Hazard Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu Ano Nemám ale chci koupit
Othello Ano Mám a nechci prodat
Sphinx Ano Mám a nechci prodat
Stratego Ano Mám a nechci prodat
Tikal Ano Mám a nechci prodat
Trans America Ano Mám a nechci prodat
Vrhcáby Ano Mám a nechci prodat
Zlatohrad Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele PepaK je k dispozici celkem 10 recenzí.

Vytvořeno: 13.11.2004.  Recenze hry: Stratego Hodnocení:
Vynikající strategická hra
Jedná se o vynikající strategickou hru pro dva hráče, kterou můžeme trochu přirovnat k šachům. Přirovnání bylo jen vzdálené, protože je zde velmi mnoho odlišností. Uvedl jsem ho pro představu pro ty, co hru vůbec neznají, aby si mohli udělat lepší představu. Podobně jako v šachách i zde se snaží hráči na základě svého taktického umu zbavit soupeře co nejvíce figurek. Ovšem to není cíl hry. Ještě uvedu, že tato hra se u nás dříve prodávala pod názvem Maršál a špion. Jak už zde bylo uvedeno, byla to česká kopie s mírnými úpravami.

Hrací plán tvoří šachovnice o rozměru 10x10 (Maršál a špion má 10x11). Uprostřed hracího pole jsou dva nepřístupné ostrovy o rozměru 2x2 (Maršál a špion 3x1) mezi kterými jsou dvě pole. Tím je bitevní pole rozděleno na střed, levé a pravé křídlo. Dále hra obsahuje 80 herních kamenů (pro každého hráče 40). Jednu sadu 40 kamenů tvoří - 1x MARŠÁL, 1x GENERÁL, 2x PLUKOVNÍK, 3x MAJOR, 4x KAPITÁN, 4x PORUČÍK, 4x SERŽANT, 5x MINÉR, 8x PRŮZKUMNÍK, 1x ŠPION, 6x MINA a 1x PRAPOR (Maršál a špion měl trochu odlišné hodnosti i počty: 1x MARŠÁL, 1x GENERÁL, 2x KAPITÁN, 3x KADET, 4x KAPRÁL, 5x STŘELEC, 8x PRŮZKUMNÍK, 6x MINÉR, 8x MINA A 1x PRAPOR). Se všemi kameny lze během hry pohybovat kromě praporu a miny. Kameny jsou vytvořeny tak, že jejich hodnotu soupeř nevidí a ani naopak. Toto je právě velká odlišnost od šachů a zároveň velmi originální prvek, protože na začátku hry vůbec netušíme jak soupeř kameny rozestavil. Cílem hry je zajímání soupeřových kamenů vlastními. S pohyblivými kameny lze pohybovat všemi směry, ale zajímat soupeřovy kameny lze pouze dozadu, dopředu, vlevo a vpravo (ne šikmo). Během tahu můžeme pohnout jedním kamenem o jedno pole. Výjimku mezi pohyblivými kameny tvoří průzkumník, který se jako jediný může ve volných kolmých směrech pohybovat o více než jedno pole (ale pouze v případě, že a ním ihned napadneme soupeřův kámen). Tak a co je vlastně cílem hry? Vyhrává ten kdo soupeři zajme jeho prapor. Zajímání probíhá tak, že když se přiblížíme ke kameni soupeře obsadíme jeho políčko. Současně se podíváme, co je to za hodnotu kamene. Silnější kámen (vyšší hodnost) zvítězí a zůstane stát na políčku kde stál slabší kámen. V případě střetu dvou stejných kamenů se zlikvidují navzájem a odstraní se z hracího plánu oba. Hodnost kamenů je dána v podstatě v tom pořadí v jakém sem je napsal tj. maršál zajímá všechny kameny, generál všechny kromě maršála atd. Výjimku tvoří špion, minér, mina a prapor. Špion sice jde zajmout všemi kameny, ale on jediný je schopen zajmout maršála (zde se tedy kruh uzavírá). Pokud nějaký kámen při svém postupu narazí na minu je vyřazen ze hry vždy. Jediný kdo vyřazuje minu je minér (logicky) no a nakonec prapor lze zajmout všemi pohyblivými kameny.

Jak je vidět, tak prapor je pro nás velmi důležitý. Je pouze jeden a pokud o něj přijdeme, prohráli jsme. A tady se dostáváme k věci, kterou hra vlastně začíná – rozestavění kamenů. Záleží totiž čistě na nás, jak si kameny na svůj prostor 4x10 rozmístíme. Je tedy dobré prapor „uklidit“ co nejvíce hluboko do naší jednotky a dobře opevnit (hlavně myslete na to, že je nepohyblivý a během hry už mu pozici nemůžete změnit!) . Další klíčovou figurou je špion. On jediný totiž je schopen zlikvidovat maršála. Pokud o špiona přijdeme nějakým „blbým“ způsobem, může si soupeř se svým maršálem dělat v herním poli prakticky co chce. Velmi dobře si také musíme promyslet jak umístit miny. Jejich nepohyblivost by nám pak během hry mohla způsobit potíže (jako překážka ostatním kamenům). Ovšem každý hráč si během několika partií pomalu najde a „vypiluje“ svoje postavení.

Konečným cílem hry je tedy zajmout soupeřův prapor, jak jsme si již řekli. Hra končí nerozhodně pokud ani jeden z hráčů nemá naději na zajmutí soupeřova praporu. Ještě existuje varianta hry známá ze šachu jako PAT. A to tehdy, když jsme si jistí, že nemáme šanci zajmout soupeřův prapor nechat si zabrat všechny zbylé pohyblivé kameny. Tato situace může být zhodnocena jako PAT nebo jako prohra – záleží na vás.

A co říci závěrem? Jedná podle mého názoru o skvělou hru, kterou můžeme nazvat světovým bestseller. Když se podíváte na internet najdete spoustu provedení a to i pro počítač. Když se vám bude chtít, není problém si tuto hru vyrobit vlastními silami. Návody lze rovněž nalézt na internetu.


Vytvořeno: 11.11.2004.  Recenze hry: Mini Hazard Hodnocení:
Zábava do každé společnosti
Nenechte se odradit obalem říkající jsem jen hra pro děti. Jedná se o jednoduchou a velmi zábavnou hru do každé společnosti (i pro děti). Nemá cenu zde popisovat systém hry to už zde dříve udělali druzí. Ale jedna věc je jistá, už jsme se u žádné hry nenasmáli tak dobře jako u téhle. Zapadá přesně do takové té „silvestrovské“ nálady. Hra má úžasný spád a během večera si zahrajete nespočet partií.

Vřele doporučuji do každé „veselé“ společnosti.


Vytvořeno: 11.11.2004.  Recenze hry: Trans America Hodnocení:
Varianty pravidel
Napsáno snad už bylo vše. Skutečně se jedná o výbornou oddychovou a svižnou hru s úžasně jednoduchými pravidly. Jediné mínus je velký a to opravdu velký podíl náhody. K této hře se dá najít na internetu nespočet variant a úprav pravidel. Já sám sice nejsem velký příznivec různých úprav, ale protože tahle hra má již zmíněný velký podíl náhody, nepovažuji změnu pravidel za přílišný zásah, který by hru mohl kvalitativně ovlivnit. Pro příklad zde několik variant uvádím:

Otevřené karty
Po vylosování karet s cílovými městy je hráči položí před sebe. Všichni hráči tedy vidí i karty protihráčů a je větší možnost pro taktizování při stavbě železnice ve snaze zabránit soupeři použití vaší sítě k napojení vlastních měst. Ostatní pravidla platí bez změny. Další variantou je, že po skončení kola předá hráč svoje karty protihráči po pravé straně. Hraje se tolik kol dokud se karty s cílovými městy nevrátí zpět k hráči, který s mini začínal.

Křížení a napojování
Hraje se podle pravidel s tím rozdílem, že rozdvojovat svojí síť můžete pouze ve městech a napojení na soupeřovu železnici vás stojí dvě kola (lze napojit rovněž pouze ve městě).

Startovní pozice
Všichni hráči začínají ve stejném městě, které se náhodně vylosuje na začátku hry. Rozdíl je také v bodování. Za každé nepropojené město máte -5 bodů. Ostatní pravidla platí bez změn.

Startovní pozice II
Vaší startovní pozici vám náhodně určí váš protihráč po pravici. Ovšem startovní pozice nesmí být ve městě, které má on sám.

Jak vidíte jedná se o drobné úpravy, které buď vliv náhody ještě více zdůrazní nebo naopak potlačí.
Mimo to si na internetu můžete stáhnout obrázek prodloužené bodové lišty z 12bodů na 19bodů a nebo kartičky hráčů. Tato kartička během hry leží před vámi a vaši soupeři díky ní jediným pohledem vidí za jakou barvu hrajete.


Vytvořeno: 09.01.2004.  Recenze hry: Cluedo Hodnocení:
Detektivní bestseller
Velmi známá detektivní hra, která dnes patří ke světovému bestselleru. Zřejmě také patří k nejhranějším detektivním hrám. Existuje i její verze pro počítač a dokonce prý i jako TV show. Na tuto pozici se dostala díky relativně jednoduchým pravidlům, skvělé atmosféře, hezkému zpracování a z toho vyplývající rychlé chytlavosti u hráčů.
Po otevření krabice na vás čeká krásný herní plán, šest figurek, dvě hrací kostky, kartičky vražedných předmětů, osob, místností a konečně zápisník detektiva. Na hracím plánu jsou jednotlivé místnosti (obývací pokoj, kuchyně, knihovna, studovna ...........) a kolem postupová políčka se startovními pozicemi pro jednotlivé osoby. Na začátku hry se karty rozdělí a zamíchají do tří hromádek. V jedné budou místnosti ve druhé osoby a ve třetí předměty. Pak se z každého balíčku sejme jedna vrchní karta a položí se vedle hrací plán do obálky. Tak a nyní se stal zločin, který byl proveden předmětem, osobou a v místnosti uložené v obálce. Tím je tedy určeno kdo, čím a kde zabil. Zbytek karet se zamíchá a všechny karty se rozdají tak, aby každý hráč dostal stejně karet jako ostatní. No a nyní zbývá zjistit jaké karty jsou v obálce a vypátrat tedy zločin. Jaké karty tam nejsou, to víte zcela jistě – máte je přeci v ruce. Vaším úkolem tedy bude postupně zjišťovat, jaké karty mají vaši protihráči a až si budete myslet, že máte dostatek důkazů k obvinění, zapíšete svojí domněnku a tajně se podíváte do obálky a tím si svoje podezření potvrdíte nebo vyvrátíte. V úspěšném případě se stáváte vítězem, opačně prohráváte a stáváte se pasivním hráčem, který již po hracím pláně neputuje, ale dál odpovídá svým protihráčům. A jak tedy vlastně informace získáváte? Pomocí hracích kostek postupujete se svojí figurkou po hracím plánu, jako v člověče nezlob se. Vždy, když se zastavíte v některé z místností (nesmíte se neustále vracet do jedné místnosti), můžete pronést své podezření. Například, že to udělala paní Bílá, v knihovně a sekáčkem. Pokud hráč po vaší levici má v ruce jednu z těchto indicií, musí vám jí ukázat (tak aby nikdo jiný neviděl jakou), pokud nemá, tak následující hráč a tak dále. Po shlédnutí karty s indicií si uděláte poznámku ve svém deníku detektiva a hra pokračuje dál. Důležité je pozorně sledovat dotazy ostatních hráčů a pozorovat kdo ukazuje karty a ovšem si vést pečlivé záznamy. Můžete i zmást soupeře tím, že se ptáte na karty které máte sami v ruce.
Cluedo je skvělá hra pro 3-6 hráčů ve věku 8-99 let. Osobně doporučuji ji hrát alespoň ve čtyřech. Zábavná hra, ve které stačí jeden špatný zápis a už „jdete“ po špatné stopě. A pak už si jen říkáte, co by bylo kdyby ..............


Vytvořeno: 08.01.2004.  Recenze hry: Labyrinth mini Hodnocení:
Hra do kapsy
Chystáte se na cestu a máte možnost vzít sebou jen příruční zavazadlo? Čekají vás dvě tři noci v pensionu a cesty autobusem s malým batůžkem na poznávacím zájezdu? Nechcete sebou tahat velké krabice a spoustu serepetiček vhodných leda tak ke ztracení a přesto si chcete vzít nějakou "malou" a však alespoň částečně plnohodnotnou hru? Tak právě Mini labyrinth je ta správná volba. V malé krabičce naleznete 50 hracích karet, které se v malém pytlíku vejdou třeba do náprsní kapsy u saka.
Princip hry je velmi jednoduchý. Vaším úkolem je postupným přikládáním karet s částí labyrintu vytvářet návaznosti chodeb na všech stranách přiložené kartičky. Hráči mají v ruce vždy k dispozici dvě kartičky a střídají se po přiložení jedné karty. V labyrintu chodeb se nacházejí různé vzácné předměty (poklady). Pokud se vám podaří přiložit kartičku tak, že vznikne přímá cesta od jednoho shodného předmětu (na nově přiložené kartičce) k druhému shodnému předmětu je tato druhá kartička vaše. Tuto kartičku si můžete vzít pouze za předpokladu, že všechny ostatní sousedící kartičky zůstanou součástí labyrintu a to alespoň jednou svou celou stranou. Pokud se vám podaří dostat na jednu cestu více stejných předmětů jsou všechny kartičky s tímto předmětem vaše. Na konci hry vyhrává pochopitelně ten kdo má nejvíce nasbíraných karet.
Jak vidět jde o jednoduchou, odpočinkovou a velmi skladnou hru, která sice neoplývá příliš originální myšlenkou, ale i přesto se v ní dá taktizovat a volit různé strategie.


Vytvořeno: 04.01.2004.  Recenze hry: Zlatohrad Hodnocení:
Stará klasika v novém
Hra Zlatohrad je v podstatě remake staré české hry Lovci pokladů pro 2-4 hráče, kde jste byli v roli potápěčů hledajících na dně moře zapomenuté poklady. Ovšem nyní jste v roli rytířů, kteří se vydali do tajemného hradu – Zlatohradu, aby tam hledali svůj poklad. Herní plán tvoří 81 čtvercových kartiček, které se obrátí rubem nahoru (do čtverce 9x9). Každý hráč má svůj vůz se čtyřmi rytíři. Postupným obracením kartiček odhalujete jednotlivá tajemství hradu a snažíte se najít co nejvíce pokladů a ty pak postupně přepravit na svůj povoz. Hra probíhá tak, že hráč otočí kartu na kterou chce vstoupit lícovým obrázkem nahoru, posune na ni svého rytíře (figurku) a řídí se významem karty. Hráč může vstoupit svou figurkou i na kartu již odhalenou a taktéž se řídí jejím významem. Ve Zlatohradu se vyskytují v podstatě karty čtyř významů: pohybové, podpůrné, rizikové a poklady. Např. karta vlka vás vrátí o dvě pole zpět směrem, kterým jste přišli (protože před vlkem je dobré prchat že?). Z toho tedy vyplívá, že hra je dost ovlivněna náhodou. Ale i zkušenost zde hraje svou roli, protože ve chvíli kdy se naučíte velmi dobře využívat odkrytých karet, může se vám podařit dostat se z místa A na místo B mnohem rychleji než soupeři.

Pravidla hry jsou jednoduchá a naučíte se je velmi rychle. Ovšem během hry se vám může stát, že narazíte na situaci, která není v pravidlech vyřešena a tak musí nastoupit vaše fantazie, ale především dohoda se spoluhráči na začátku hry. V pravidlech lze najít variabilitu, která není přímo psaná a ty z vás, kteří hráli lovce pokladů to bude přímo lákat ke změně pravidel. Hra je vhodná jak pro děti tak i dospělé. Jedná se totiž o příjemnou oddychovou hru, kterou si můžete dát např. po několika partiích Elfenlandu apod.

Nakonec bych ještě dodal, že se konečně setkávám s českou hrou, která je po stránce materiálu velmi slušně provedena. Kvalit Carcassonnu sice stále ještě nedosahuje (je pravda že ceny také ne, ta je naopak velmi příznivá), ale je to krok dopředu. Jen ta krabička mohla být větší a figurky dřevěné. Doufejme, že firma DINO přinese na náš trh více takových her.


Vytvořeno: 04.01.2004.  Recenze hry: Café International Hodnocení:
Skvělá hra pro celou rodinu a všechny kamarády i kamarádky!
Na tuhle hru jsem slyšel samé dobré reference, ale sám jsem neměl možnost si ji zahrát (dnes si říkám škoda, jinak bych jí objevil dříve). I přesto mě více méně nelákala, což ještě více podtrhovala její cena. Ovšem Ježíšek rozhodl jinak a tak se stalo, že tato hra je součástí mé herní pokladnice. A to mě nyní velmi těší. Jedná se totiž o skvělou hru s velmi originálním nápadem.

Přenesete se do role číšníků a vaším úkolem je podle určitých pravidel usazovat k jednotlivým stolům hosty a pokud není žádný stůl volný nebo nechcete usadit svého hosta ke stolu usadíte ho na bar. Za každého usazeného hosta body získáváte a v případě baru od určité chvíle ztrácíte. Pravidla nebudu blíže popisovat to už provedl recenzent Jaromír Kovařík.

Velmi vydařená hra, která si vás rychle získá. Její další velké plus je, že jí rychle propadnou i hráči něžného pohlaví, což se o všech hrách říci nedá. Od Vánoc se stala naší nejhranější rodinou hrou. Materiálové provedení bez chyb. Dávám bez diskuse 5 hvězdiček.


Vytvořeno: 31.10.2003.  Recenze hry: MacGregor Hodnocení:
Strašidýlko chytej!
McGregor je příjemná oddychová hra pro čtyři hráče (doporučuji jí hrát minimálně ve třech, protože ve dvou je to spíš nuda). Velký úspěch má hlavně u dětí. Vaším úkolem je co nejrychleji pomocí klíčů utéci z hradu po kterém bloudí strašidlo, které se vás snaží chytit. Klíče představují kartičky se symbolem klíčků. Klíče mají tři různé barvy a stejně tak i dveře na hradě. No, a postup už je nasnadě. Strašidlo je jeden z hráčů a ten, který se jím stane dá na svojí figurku přehoz. První hraje strašidlo. Má k dispozici pět kartiček s pěti různými erby. V každé místnosti na hradě je jeden erb. Položením čtyř kartiček lícem dolů naplánuje trasu po hradě (může procházet i zdí). Pak hrají ostatní. Kolo končí opět strašidlo otočením karet a projitím místností po erbech. Pokud po cestě narazí na jiného hráče, role se obracejí, vyměňují si karty a strašidlo jde do hladomorny, odkud začíná. Karty s klíčky si dolízáváte buď tím, že pasujete nebo skončíte v místnosti, ve které je erb shodný s erbem na rubové straně vrchní karty v balíčku (karty klíčků mají na rubové straně erby).

Hra je celkem pěkně vyvedená. Figurky jsou plastové a ve tmě svítí. Herní plán je velký a přehledný. Karty jsou podle mě z méně kvalitního papíru. Uvidíme až se více ohrají.

Hru doporučuji hlavně rodinám z dětmi.


Vytvořeno: 31.10.2003.  Recenze hry: Metro Hodnocení:
Staňte se staviteli metra
Pravidla se naučíte velmi rychle. Celý princip hry je v podstatě velmi jednoduchý. Pokládáním kartiček s kolejemi spojujete jednotlivé stanice metra. Pokud se vám podaří spojit vaše stanice, získáváte tolik bodů, přes kolik kartiček trasa vede. Pokud trasu spojíte se stanicí metra v centru, máte dvojnásobek bodů. Čím více hráčů tuto hru hraje, tím více si užijete legrace. Někdo se snaží potají a nenápadně postavit co nejdelší trať a jiný se mu v tom naopak snaží zabránit. Body počítáme okamžitě po spojení stanic a pak hraje další. Výhoda je, že bodování je provedeno formou pohybu figurek kolem hracího plánu po jednotlivých políčkách, a tak před tahem okamžitě vidíte, kdo na tom jak je.

Jinak je hra velmi pěkně zpracovaná. Vagónky a figurky jsou ze dřeva a kartičky kolejí z pevného kartonu. Hrací plán je na velikost krabice až překvapivě velký. Jediné, co bych hře po stránce zpracování vytknul, je formát krabice. Ten je dost neskladný a tak při převozu více her "nezapadá" do přepravky, ale to už je jen detail.

Hru můžu určitě doporučit.


Vytvořeno: 29.10.2003.  Recenze hry: Elfenland Hodnocení:
Hra si nás získala
Velmi pěkně vyvedená a originální hra. Pravidla jsou napsána přehledně s doprovodnými obrázky a příklady, které velmi rychle pochopí i hráč začátečník. Kvalita zpracování celé hry je vynikající.

Ze začátku na vás tato hra může působit příliš složitě, ale ve chvíli, kdy se dobře naučíte pravidla a hlavně kde se dá jaký prostředek a za kolik karet použít, tak začnete více přemýšlet o taktice. V šesti lidech si užijete více legrace, ale hlavně poslední kolo se mění ve velmi zuřivý boj o poslední kameny a na řadu přichází překážky, které ne jednoho hráče dokážou pěkně naštvat. Když hrajete v šesti nemá cenu přemýšlet příliš dopředu a svou taktiku budete muset více přizpůsobovat aktuálnímu dění na hracím plánu. A tak se vám nezřídka stane, že zvolíte úplně jinou cestu, než jste původně mysleli. Ve chvíli, kdy už všichni hráči dobře ovládají pravidla, je lepší hrát variantu hry s koncovými městy.

Tuto hru vám vřele doporučuji.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |