Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče Longshanx

Místo, kde hraje pravidelně: Zlínský kraj / Zlín


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Alhambra Ano Nemám a nechci koupit
Bang! Ne Nemám a nechci koupit
Cartagena Ano Mám a nechci prodat
Citadela Ano Mám a nechci prodat
Condottiere Ano Nemám a nechci koupit
Dobyvatelé vesmíru Ano Nemám a nechci koupit
Dungeon Twister Ano Mám a nechci prodat
INTRIKY Ne Nemám a nechci koupit
Magic: The Gathering - dárkový set Ano Nemám a nechci koupit
Osadníci z Katanu Ano Nemám a nechci koupit
Osadníci z Katanu: Karetní hra Ano Mám a nechci prodat
Piráti - karetní hra Ano Mám a nechci prodat
Puerto Rico Ano Nemám a nechci koupit
Sankt Petersburg Ano Nemám a nechci koupit
Schotten Totten Ano Mám a nechci prodat
Šachy Ano Mám a nechci prodat
V roce draka Ano Nemám a nechci koupit
Vrhcáby Ano Mám a nechci prodat
WarCry Ano Mám a nechci prodat
Yspahan Ano Nemám a nechci koupit


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Longshanx je k dispozici celkem 5 recenzí.

Vytvořeno: 16.07.2008.  Recenze hry: Condottiere Hodnocení:
Má Itálie...
Ve hře Condottiere se hráči jako žoldnéřští kapitáni snaží urvat si co nejvíce ze spory zmítané renesanční Itálie. Hra jako taková se rozpadá na řadu bitev o jednotlivá území, kde hráči vykládáním karet z ruky postupně sestavují své vojsko. Mají k dispozici nejen vojenské oddíly (od halapartníků přes arkebuzíry až po těžkou jízdu), jejichž jedinou vlastností je jejich síla, ale také tambory, kurtizány, které mohou ovlivnit volbu dalšího pole válečného, chrabré hrdinky, papežské legáty, kteří nejsilnější oddíly odvedou do služeb papeže a atrapy, které umožňují stáhnout již vyslaný oddíl. Aby toho nebylo málo, jsou tu ješte karty zimy, jara a okamžité kapitulace - město se okamžitě vzdá veliteli nejsilnějšího vojska. Za tím vším se ale skrývá háček: Po skončení bitvy jsou všechna vojska odložena, a hráči si berou nové karty buď až po několika bitvách, nebo po každé, ale v omezeném počtu (záleží na zvolené variantě hry). Hráč se tedy musí rozhodnout, nakolik je pro něj dané území významné a kolik chce do jeho získání investovat. Zvítězit totiž lze buď obsazením většího počtu jakýchkoliv území nebo ziskem méně států, které spolu ale sousedí. Občas je tedy nutné zvítězit za každou cenu, občas je dobré jen vylákat soupeře a pak většinu vojska stáhnout pomocí atrap a někdy je dobré nebojovat vůbec - možností je mnoho.
Tato hra s více variantami skýtá dostatek zábavy v rozumném čase.


Vytvořeno: 18.12.2007.  Recenze hry: Dungeon Twister Hodnocení:
Řež v podzemí
Na planetě Targana žije mnoho různých, podivných bytostí. Nejstarší, a rozhodně nejmocnější z nich je Arcimág. Za tři tisíce let ovládl většinu tajných nauk, Targany, i tajemství nesmrtelnosti. S tím se ale pojil jeden problém - celá věčnost..nudy. A tak dal po celé zemi postavit labyrinty, plné různých mechanismů, pokladů i smrtících pastí. Do těchto bluďišť pak teleportoval nejrůznější existence, a s pobavením sledoval, jak se několik takových družin snaží zvítězit v nelítostném zápase na život a na smrt.
Dungeon Twister je taktickou fantasy deskovou hrou pro dva hráče, s expanzí i pro tři až čtyři. Každý hráč v něm vede družinu v Arcimágově bludišti, jejíž členové (válečník, zlodějka, kněz, troll, goblin,...) přežijí, pokud získají pět vítězných bodů. Ty lze získat buď eliminací soupeřových postav, nebo odchodem postavy z labyrintu - ovšem jediné místo, kde jej lze opustit je startovní čára protihráče. První tým, který dosáhne pěti bodů zvítězil (a narozdíl od ceny pro vítěze je cena za druhé místo chmurně jasná). Co je na této hře unikátní, je absence náhody: Oba hráči mají identický balík karet akcí, ze kterého vybírají dle libosti, s tím, že většinu karet mohou použít jen jednou.
Hru rozhodně doporučuji, ovšem jen na příležitosti, kdy budete chtít trochu procvičit mozek - bez plánování, taktiky a blafování se zde rozhodně neobejdete.


Vytvořeno: 11.01.2007.  Recenze hry: Magic: The Gathering - dárkový set Hodnocení:
Nej...
Hráči se ocitnou v rolích dvou znepřátelených čarodějů, kteří kouzlí doslova o život a štvou proti sobě armády svých služebníků. V tomto balení hráči najdou dva vyrovnané balíčky, červeno-zelený, tedy s magii ohně a přírody, a bílo-modrý, který čerpá sílu ze světla plání a lsti vody. Nicméně, tyto balíčky neobsahují to, co dělá z Magicu tak zajímavou hru: instanty a interrupty, tedy kouzla, která lze sesílat kdykoli (i v soupeřově tahu) a jejichž efekty se vrší, kombinuji a přebíjí.
A tu jsme u "dark side of Magic": Magic je asi nejznámější, nejhranější...sběratelská karetní hra. Jinými slovy, požírač peněz, moloch, kterému na turnajové úrovni musí hráč přinášet tučné obětiny ze své peněženky a který díky novým a novým edicím a novým standardům na turnaje není nikdy sytý.
Ale je to zábava, a dlužno dodat, že dobrá.


Vytvořeno: 30.12.2006.  Recenze hry: INTRIKY Hodnocení:
Velmi povrchni nahled
Hra má sice možná jednoduchá pravidla, avšak zcela jistě není vhodná na večírky, jak kvůli svému počtu hráčů, tak i pro poněkud komplikované vstřebávání pravidel. A přestože jsme se po nějaké době trochu rozehráli, nešlo odolat návrhu zahrát si něco jiného, zábavnějšího a pro více lidi.
Nicméně pro zkušené hráče, kteří chtějí něco náročného, snad může být větším přínosem.


Vytvořeno: 11.04.2006.  Recenze hry: Schotten Totten Hodnocení:
Dobra hra
Karetní hra pro dva hráče s celkem jednoduchými pravidly a napínavým průběhem. Tématicky je zasazena do skotské Vysočiny, kde se po jarní oblevě posunulo 9 kamenů oddělujících pastviny dvou vesnic (hráčů). Hráči pak musí zformovat oddíly o třech mužích (1-9) ze šesti různých klanů (6 barev) tak, aby mohli i přes odpor soupeře získat hraniční kámen. Hra končí buď "průlomem", tedy zabráním tří sousedních kamenů, nebo získáním většiny (5+) kamenů. Volitelným zpestřením je sada deseti "taktických" karet, které mohou zvrátit průběh boje.
Zaleží jak na náhodě, tak i na schopnosti posoudit situaci a dobře se rozhodnout. Partie jsou celkem krátké, pokud náhodou hráč nemedituje půl hodiny nad volbou nejmenšího zla, a málokdy zůstává u jedné hry.

Resume: Design hry a materiál nemohu posoudit, viděl jsem ji jen z fotografii. Žertovné skotské téma mě osobně příliš neláká, ale vyrobil jsem si sadu s vojenskými jednotkami, a jarní taškařice se rázem proměnila v urputnou bitvu. Herní systém je jednoduchý, nikoli však na úkor zábavy. Velmi podobná je hra Battle Line (asi jako vejce o chlup většímu vejci).


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |