Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče LomiOblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Cluedo Ano Nemám a nechci koupit


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Lomi je k dispozici celkem 1 recenzí.

Vytvořeno: 12.07.2006.  Recenze hry: Cluedo Hodnocení:
Cluedo a jeho hratelnost
Hra Cluedo je tolik vychvalovaná, že se ocitla na žebříčku těch, které jsem se chystal koupit, docela vysoko. Musím však smutně konstatovat, že na to, jak nás zpočátku bavila, po nějaké době nadšení vyprchalo. Hra se totiž stává po několikerém hraní trošku stereotypní. Navíc zjišťujete, že pohyb pomocí kostek je příšerně zdlouhavý, přičemž v případě, že Vás někdo podezřívá, se stejně najednou přemístíte jinam, než jste původně šli, neboť podezřívající si Vás automaticky vyžádá. Vražedné předměty jsou sice v originální hře kovové a krásně provedené (stejně nádherný je i herní plán, postavičky a dobře zpracované jsou i deníky vyšetřovatelů, ačkoli většinou používáme úplně jiný způsob zápisu vyšetřování), ale při hraní zjišťujete, že vlastně nejsou vůbec k ničemu. Prostě se přemístí tam, kde učiníte podezření či obvinění. Čili kdyby nebyly vůbec, nic se neděje. Navíc i počet karet v ruce nemusí být vyrovnaný při různém počtu hráčů. S tím vším pak samozřejmě klesá i prožívání hry a hratelnost celkově.
Dobrým řešením, jak nedojít k názoru, že hra skrývá "za hodně peněz až příliš málo muziky", je využít některé hráčské dodatky uvedené např. na stránkách boardgamegeek, nebo si pravidla trochu upravit se spoluhráči sami. Hru lze hodně zpříjemnit např. vynecháním házení kostek a zapojením jiného principu (např. posun po místnostech o určitý počet, nebo posun o 1 a vznesení podezření či obvinění), rozdáním stejného počtu karet všem hráčům a umístěním nadbytečných do místností, určením, že hráč musí nejprve zbraň sebrat a poté někde použít k podezření či obvinění, přičemž může mít v ruce omezený počet kartiček a zbraní (čímž se může docílit i výměny kartiček a zamezit blokování zbraní) apod.
Rozhodně si myslím, že při standardním systému hry se hratelnost na stejně vysoké úrovni dlouho neudrží. Ale zavedením nových principů do hry ji může výrazně zvýšit, podle mého názoru i výše, než byla na počátku:))
Samotné originální hře dávám 3 hvězdičky. Po upravení pravidel a zapojením dalších možností a skutečném využití herních předmětů se pak může vyšplhat až na 4.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |