Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče sweettom

Rok narození: 1972
Telefon: 602323932
Místo, kde hraje pravidelně: Plzeňský kraj / Kralovice


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Carcassonne - základní hra Ano Mám a nechci prodat
Caylus Ano Mám a nechci prodat
Goa Ano Mám a nechci prodat
Pilíře Země Ano Nemám a nechci koupit
Proroctví Ano Mám a nechci prodat
Shogun Ano Mám a nechci prodat
Vysoké napětí Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele sweettom je k dispozici celkem 3 recenzí.

Vytvořeno: 10.05.2007.  Recenze hry: Die Säulen der Erde Hodnocení:
Pilíře nejsou Caylus
Původně jsem neměl v úmyslu nějak hodnotit tuto hru, ale několik zde napsaných názorů a především přirovnání ke hře Caylus tento můj úmysl změnilo.
O hře samotné zde bylo již napsáno mnohé, takže mohu jen potvrdit, že nejkladnější dojem okamžitě vyvolá opravdu velmi vydařený hrací plán a vlastně veškerý herní materiál. Hra probíhá v šesti kolech z nihž v každém v podstatě nezávisle na sobě se snažíte těžbou či nákupem různých surovin a jejich použitím získat co nejvíce výherních bodů. Je třeba si přitom dávat pozor na některé negativní prvky, jako je vybírání daní, náhodné události a samozřejmě hra soupeřů. Ovšem pozor, v momentě, kdy si vše pečlivě naplánujete, připravíte těžbu, řemeslníky a peníze, vstoupí takřka uprostřed každého hracího kola do hry velmi silně náhoda a to v podobě tahání stavitelů z pytlíku. Čím více hráčů, tím větší zářez se zde dá očekávat. Ano, chápu, že pro mnoho hráčů je právě toto okamžik, kdy hra získává pro ně svou zajímavost. Jen bych tu chtěl varovat právě milovníky hry Caylus, kde náhoda nemá místo a hra se mnohdy podobá spíše šachové partii. Shrnuto a podtrženo, Pilíře Země je hra na pohled velmi pěkná, je příjemné jí hrát, ale nemyslím si, že je to to pravé pro milovníky strategií typu Puerto Rico, či Caylus.


Vytvořeno: 14.12.2006.  Recenze hry: Caylus Hodnocení:
Strategické orgie ve dvou.
Caylus je pro mě hrou, která má jednu prazvláštní vlastnost. Ač se dá hrát ve 2-5 hráčích, s klesajícím počtem spoluhráčů ja stále zajímavější. Už při čtyřech hráčích se nedá hovořit o nějaké strategii, ale spíš o intuici. Už pouhý fakt přítomnosti více hráčů vám jakoukoliv strategii mírně řečeno pošlě do háje. Tím však nechci říci, že ve více lidech není hra fajn. Více než strategie pak ovšem rozhoduje především umění improvizovat. A to bývá vlastně vždy dost pěkné maso. Ovšem ve dvojici se tato hra stává nefalšovaným taktickým bojem a jakákoliv chyba kdykoliv během hry se vám na konci spolehlivě vrátí v podobě chybějících bodů. Co ještě musím na této hře ocenit je absence jakékoliv náhody. Náhodně se zde mění pouze postavení 6ti základních budov na začátku hry a to platí pro všechny hráče stejně, nikoho nezvýhodňuje. Snad nevadí, že jsem při hodnocení hry opět použil pouze můj zcela subjektivní pohled a tak též zcela subjektivně dodávám, že Caylus mě i po odehrání více než sta partií baví stále víc a víc. Prostě pravé strategické orgie a to já tuze rád ;-)


Vytvořeno: 10.10.2006.  Recenze hry: Funkenschlag Hodnocení:
dávám pět, protože šest dát nejde
Kritéria pro hodnocení her mohou být různá. Hratelnost v různém počtu hráčů, grafická úprava hry, míra náhody, délka hry, nutnost komunikace mezi hráči atd. To jsou poměrně objektivní kritéria, která se dají v jistém smyslu i "spočítat", pro mě však jsou při hraní her nejdůležitější dva ukazatele, které jsou vpravdě čistě subjektivní a sice: jak velká a jak častá je má chuť si hru zahrát... a jak při hraní vnímám čas... Takže, Funkenschlag mohu hrát s velkou chutí stále dokola a opravdu nikdy neodmítnu žádnou výzvu k této hře a co se času týká, tak opravdu mám pocit, že byť se hraje třeba i dvě hodiny, konec přichází vždy tak nějak strašně brzy... chce se mi prostě hrát znovu... Dávám tedy pět hvězdiček a to jen proto, že šest už jich dát nejde ;-)


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |