Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče TGa

Místo, kde hraje pravidelně: Praha / Praha 1
Místo, kde hraje občas: Praha / Praha 1


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Bang! Ne Nemám a nechci koupit
Carcassonne - základní hra Ano Nemám a nechci koupit
Citadela Ano Nemám ale chci koupit
Metro Ano Nemám a nechci koupit
Mezinárodní kavárna Ano Nemám a nechci koupit
Osadníci z Katanu Ano Nemám a nechci koupit
Poštovní kurýr Ano Mám a nechci prodat
Trans America Ano Nemám a nechci koupit
Trans Europa Ano Nemám a nechci koupit
Vysoké napětí Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele TGa je k dispozici celkem 2 recenzí.

Vytvořeno: 02.01.2007.  Recenze hry: Bang! Hodnocení:
Co mi na Bangu vadí
Nachází se zde mnoho nadšených recenzí. Ta následující bude kritická. S Bangem i s jeho dvojím rozšířením Dodge City a High Noon mám dost zkušeností. Bang jsem hrál už mnohokrát, z počátku nadšeně, nyní, pokud mohu hrát něco jiného, Bang rád oželím. Co mi na Bangu vadí:
1. Hráč se může nedožít druhého kola a pak čeká půl hodiny i déle, než si znovu zahraje. V porovnání s jinou karetní hrou - Citadelou v tomto kriteriu Bang prohrává. Radši budu hrát hry, kde mám jistotu, že všichni hráči ji prožijí pospolu od začátku až do konce. Sice mrtvé hráče Město duchů vrací do hry - ale vytažení této karty se nemusí ani dožít.
2. Velké množství nevyrovnaně silných postav jsme se rozhodli vyřešit tím, že si každý hráč vytáhne místo jedné karty postavy 2 karty a jednu z nich si vybere (tu "lepší").
3. Vysvětlení pravidel Bangu je opravdu velice složité a může zabrat i desítky minut. Každá hra se nejlépe pochopí při hře - to platí i pro Bang. Ale první hry s nováčky vypadají spíše tak, že zkušený hráč hraje za sebe a vysvětluje hru nováčkovi, za kterého rovněž hraje. Nováček pak nemusí mít tak dobrý pocit z první hry. Když se však hráči rozhodnou hrát další hru, pak je jistá pravděpodobnost, že se nováček už bude trošičku chytat.
4. Pokud si koupíte Bang a nemáte kolem sebe nikoho, kdo by Vám jej vysvětlil, pak několik prvních her budete hrát podle různých pravidel a vždy po hře si znovu radši projděte pravidla, abyste se opět přesvědčili, že nějaké pravidlo jste špatně pochopili, nějakou vlastnost nějaké postavy jste špatně využívaly apod. Výklad pravidel mi připomínal právničinu - pravidla potřebují prostě "lidskou" interpretaci.
5. Poslední výtka se týká Dodge City - karet se zeleným okrajem. Málokdy jsme se odhodlali hrát s těmito kartami. Představují další desetiminutovku vysvětlování pravidel. Při hře samotné vytvážejí velký rozdíl mezi hráčem, který měl štěstí a táhl si zelené karty a díky nim se obrnil a hráčem, který hraje jen z ruky. Rozšíření High noon jsou oproti Dodge City (karty se zeleným okrajem) opravdu zajímavé a hezky ovlivňují hru. Navíc jejich vysvětlení stejně jako aplikace není nijak složitá.

Bang je určitě zajímavá hra, ale radši ji budu hrát ve 3 nebo ve 4 než ve více hráčích. Čekání mrtvol na zmrtvýchvstání nebo na konec hry opravdu narušuje hezký prožitek ze společně stráveného večera při hře a víně.
Vytvořeno: 02.01.2007.  Recenze hry: Thurn und Taxis Hodnocení:
Proč Lodž?
Pobýval jsem nějakou dobu v Německu a chtěl jsem si odvést něco, co by mi můj pobyt připomínalo. Rád hraju MSH a rád je hraju i se svou přítelkyní, která nemá ráda hry, kde se škodí. A tak Hra roku 2006 Thurn und Taxis byla pro mě jasnou volbou.
Herní plán - mapa jižního Německa, Severního Švýcarska, Západního Rakouska a Jihozápadních Čech je prostě úžasně graficky vyvedená. Jen ta Polská Lodž na místě, kde bych očekával spíš Prahu mě trochu mátla. Vlastně, přítomnost Lodže je jednou z výtek, které k této hře mám. Nevím, jaký má smysl přítomnost tohoto města v samotné hře. Polsko není obonusovanou zemí. Když jsem u výtek, tak mě ještě trochu vadí odečítání nepostavených pošt po skončení hry od bodového zisku. Tímto ti nejlepší hráči jsou na tom ještě lépe a nejhorší, kteří neumístili tolik pošt, jsou na tom ještě hůře. Ale toto jsou opravdu jediné 2 výtky, které k této hře mám.
Takže, pokud máte rádi hry na hezkých reálných mapách, pokud jste rádi, když o vašem vítězství rozhoduje spíše kombinace vašich schopností ("budovatelských") a trocha náhody, než umění škodit druhému, aby na tom byl hůř, než vy, pak je Thurn und Taxis hrou pro vás.
Úmyslně nepíšu o herním principu, neb o něm psali již jiní.
Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |