Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče Ratman

Místo, kde hraje pravidelně: Jihomoravský kraj / Brno


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Carcassonne - základní hra Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Lovci a sběrači Ano Mám a nechci prodat
Dobyvatelé vesmíru Ano Mám a nechci prodat
Dostihy a sázky Ne Mám a nechci prodat
Halali! Ne Mám a nechci prodat
Pilíře Země Ano Mám a nechci prodat
Řím Ano Mám a nechci prodat
Scrabble Ano Mám a nechci prodat
Šachy Ano Mám a nechci prodat
Trans America Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Ratman je k dispozici celkem 2 recenzí.

Vytvořeno: 13.02.2007.  Recenze hry: Revolte in Rom Hodnocení:
Pro kritiky...
Dovolil bych si Z mnoha kritickými recenzemi značně nesouhlasit. Je sice pravda, že karta Mercator je poměrně "silná", to nepopírám, ale zbytek jsou většinou samé žvásty. Kritičtí recenzenti patrně nepochopili vůbec princip hry nebo nemají ani špetku taktického uvažování, jinak si jejich tvrzení nedokáži vysvětlit.
Pokud soupeř vlastní karty, které mě ohrožují, je mým prvořadým úkolem se těchto karet zbavit, tudíž na ně co nejrychleji reagovat a hrát tak, aby mi tyto karty způsobily co nejméně škody a soupeř z nich měl pramálo užitku (a způsobů jak zneutralizovat zmiňovaná fóra je opravdu hodně). Pokud tento základní princip někdo nechápe, tak hry tohoto typu nemá co hrát. Každá situace na stole mění důležitost jednotlivých karet a je prvořadým úkolem volit takovou kombinaci, která je v daný okamžik nejprospěšnější. Ano, je tu vliv náhody. ANO, je tu omezení kostkami, ALE na druhé straně taky dost možností, jak tento handicap omezit, stačí jen MYSLET a snažit se co možná nejvíc využít prostředků a karet, které mám k dispozici.
Hru vlastním už delší dobu a hraju ji často a zatím se mi stalo jen jedinkrát, že bych byl naprosto bezmocný (hrajeme s upravenými pravidly pro Mercatora), proto se mi nezdá, že by u jiných hráčů bylo vše tak moc o náhodě a fórech... jistě, dříve nebo později se to stane, ale rozhodně ne každou druhou-třetí-čtvrtou... hru!
Proto doporučuju- tuhle hru si pořizujte, pokud vám vyhovuje vytěžit z toho co vám poskytne náhoda to nejlepší a pokud máte soupeře, kterého baví to samé, jinak raději ruce pryč.


Vytvořeno: 03.12.2006.  Recenze hry: Revolte in Rom Hodnocení:
Skvělá (nejen) karetní zábava
Rád bych také přispěl malou špetkou do mlýna a podělil se o své zážitky a zkušenosti s touto skvělou hrou. Nechci zde ale opakovat to co již bylo řečeno dříve, nicméně musím z části souhlasit s Gandalfem, protože karta obchodníka je poměrně problematická, a pokud se protihráči zadaří nashromáždit dost peněz, není proti ní při vyložení během jednoho kola obrany, což je asi jediným vážnějším nedostatkem této hry.
Co se týče ostatního, už musím jen chválit. Zkoušel jsem hodně moderních her, ale drtivá většina se stává zábavnou až od většího počtu hráčů, takže člověk, co často hraje ve dvou si většinou užije jen polovic zábavy, někdy ani to ne. Roma je v tomhle ohledu ideální volbou- je pro dva, je zábavná a umožňuje hráči nespočet kombinací, takže pokaždé můžete hrát jinak. A i když vám nepadnou ideální karty, a soupeř vás drtí, kde se dá, můžete se celá situace během dvou kol obrátit.
Co se mi asi líbí nejvíce jsou kombinace a možnosti karet- prakticky zde neexistuje příliš silná nebo naprosto zbytečná karta (až na obchodníka, který je obojí zároveň:), jak tomu bývá u jiných karetních her. Prostě v určité situaci se vám na stole hodí jedny karty a další odhazujete, protože jsou vám k ničemu. Ale během chvilky se může situace změnit a dříve skvělé karty jsou náhle k ničemu, zatímco ty, které jste předtím nepotřebovali, by se vám teď zatraceně hodily. Zkrátka v závislosti na situaci se význam různých karet posiluje nebo naopak oslabuje, protože velmi záleží na tom, jak je na tom váš soupeř, jakou kombinaci karet má vyloženou a co máte v ruce. Například drahé karty se mnohdy nevyplatí kupovat, ale lepší je je nasadit za pomocí levného Senátora, který se pak už často stává skoro zbytečným. Nebo pokud soupeř například nasyslil hodně bodů, je účinnost Tribuna lidu často srovnatelná s komářím štípnutím, ale pokud má bodů jen pár, je každý odebraný bodík obrovskou ztrátou. A tak to jde dál a dál a možností narůstá a narůstá.
Zkrátka Roma je dle mého názoru výborná hra s originálním herním systémem, kterou mohu směle doporučit, protože jakmile si zahrajete pár prvních her a přejde vám to do krve, tak si užijete spoustu skvělé zábavy, a to aniž byste museli shánět spoustu dalších spoluhráčů.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |