Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče PyranhaOblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Osadníci z Katanu: Karetní hra Ano Nemám a nechci koupit


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Pyranha je k dispozici celkem 2 recenzí.

Vytvořeno: 13.01.2009.  Recenze hry: Královské rošády Hodnocení:
Parrrráda, říkám já !!!
Hru jsem zakoupila svému příteli minulé vánoce. Jelikož jsem často doma pouze mi dva uvažuji při koupi spíše o hrách,které je možno hrát ve dvou a příležitostně ve více lidech.Tato hra této podmínce nejen, že vyhovuje,ale dokonce se počtem hráčů i zajímavě mění.
Zpočátku nás, pravda, překvapil poněkud obsáhlý návod ke hře, ale hned po asi tak třetí hře, už jsme návod "ani příliš" nepotřebovali. Vžití do hry a pochopení nejrůznějších pravidel samozřejmě nemálo přispívá to,že jsou funkce karet s efektem poznamenány ve zkratce i na kartách samotných a že má jedna celá hra celkem šest kol, takže je skoro nemožné si základní pravidla nevrýt pod kůži.Hra má spád, je velmi taktická a díky tomu velmi zábavná.V podstatě není žádné kolo této hry (natož hra celá) stejné jako kolo předchozí. Umožňuje neustálé překvapování a objevování nových taktických lstí, nápadů a blafování. Ačkoliv by se zdálo, že 30-70 min. (jak uvádí výrobce) je na karetní hru dost, vůbec vám nepříde jak rychle celá hra uteče.Ani komunikace mezi hráči nechybí, ikdyž asi není přímo s tímto účelem stvořena.Ani nepíšu o tom jak zdařile jsou všechny kartičky vyvedeny na pevném papíře (ikdyž krabice ve které jsou uloženy je vzhledem k počtu karet poněkud vtipná a nepraktická).
Máme hru doma rok a ještě stále nás neomrzela ani ve dvojici ani s přáteli.
Pro srovnání mám doma ještě osadníky s katanu-karetní hra. Tato hra-rošády je naprosto jiná, mnohem zábavnější, komunikativnější a svižnější.
Jediné s čím mám jako její hráč problém a proč dávám 4,5 bodů je to, že v některých zapeklitějších situacích se bez návodu prostě neobejdete. Třeba my ho máme v podstatě od počátku hry položený na stole k použití při jakýchkoliv nejasnostech nebo pro přesné objasnění některých funkcí, pořadí hodnot apod.
V celkovém hodnocení Královských rošád tuto hru velmi doporučuji pro všechny dvojice,páry i skupiny přátel či rodiny co mají rádi svižné, překvapivé a taktické hry.
Užijte si ji :-) .


Vytvořeno: 08.03.2007.  Recenze hry: Osadníci z Katanu: Karetní hra Hodnocení:
MĚ se moooc líbí
Ahoj ahoj. I já jsem tuto hru koupila na Vánoce, ale nikoli pro sebe, ale pro svého přítele. Jelikož jsem se při svém výběru rozhodovala velkou měrou těmito příspěvky, cítím jako povinost přispět dalším.
Musím říct, že jelikož jsem hru Osadníci z Katanu doposud neznala, kapku mě zarazil velice obsáhlý a komplikovaný návod ke hře. To byl také můj největší problém v začátcích hry. Z počátku se mi zdála neuvěřitelně složitá (bez návodu jsem neudělala ani ránu), dlouhá, málo komunikativní...zkrátka měla jsem s ní asi podobné zážitky, jako píše podemnou "luinorn" (plus nervy, že jsem takovou hru, která nesplnila mé očekávání, dala příteli jako dárek).
Ovšem nutno říct, že se od té doby hodně změnilo. Nepolevili jsme a hru hráli od Vánoc asi 15x. Když jsme totiž pochopili všechna pravidla a naučili se je, Osadníci nás začli velice bavit. Najednou je komunikace až až, délka hry je teď okolo 70 min. a ačkoliv končíme často těsně, hra je do konce napínavá a plná zvratů (klidně bych konec hry prodloužila do 13bodů). Musím říct, že teď už by mě ani nenapadlo o ní napsat, že je nezáživná nebo nudná. Ráda si ji kdykoli zahraju a po hře s chutí vyzvu soupeře na odvetu. Myslím, že po pochopení všech pravidle a vcítění se do nich (což bylo asi tak po páté hře) je to velice zdařilá a společenská společenská hra :-)...i když jen pro dva...
A taky mě mrzí, že není rozšíření........

Prostě chce to nepolevit a HRÁT....:-)


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |