Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče V.S.

Rok narození: 1972
Místo, kde hraje pravidelně: Praha / Praha 13
Místo, kde hraje občas: Praha / Praha 1


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
6 bere! Ano Mám a nechci prodat
Abalone Ano Mám a nechci prodat
Alhambra Ano Nemám a nechci koupit
Amun-Re Ano Mám a nechci prodat
Atlantic Star Ano Mám a nechci prodat
Aton Ano Mám a nechci prodat
Blokus Ano Mám a nechci prodat
Caesar & Cleopatra Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - základní hra Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Hrad Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Lovci a sběrači Ano Mám a nechci prodat
Citadela Ano Mám a nechci prodat
Coloretto Ano Mám a nechci prodat
Continuo Ano Mám a nechci prodat
Edel, Stein & Reich Ano Mám a nechci prodat
El Grande Ano Mám a nechci prodat
Elfenland Ano Mám a nechci prodat
Euphrat & Tigris Ano Nemám a nechci koupit
Hansa Ano Nemám a nechci koupit
Il Principe Ano Mám a nechci prodat
Karel Veliký Ano Nemám ale chci koupit
Klany Ano Mám a nechci prodat
Kuba Ano Nemám a nechci koupit
Ligretto červené Ano Mám a nechci prodat
Maharaja Ano Mám a nechci prodat
Měděný kotlík s.r.o. Ano Mám a nechci prodat
Město Ano Mám a nechci prodat
Metro Ano Mám a nechci prodat
Mexica Ano Mám a nechci prodat
O korunu a límec Ano Mám a nechci prodat
Ogallala Ano Mám a nechci prodat
Oltre Mare Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu: Karetní hra Ano Mám a nechci prodat
Psí život Ano Mám a nechci prodat
Pueblo Ano Nemám a nechci koupit
Puerto Rico Ano Mám a nechci prodat
Razzia Ano Mám a nechci prodat
Richelieu a královna Ano Mám a nechci prodat
Risk Ano Mám a nechci prodat
Řím Ano Mám a chci prodat
San Juan Ano Mám a nechci prodat
Sankt Petersburg Ano Nemám a nechci koupit
Scrabble Ano Mám a nechci prodat
Tikal Ano Nemám a nechci koupit
Toskánsko Ano Mám a nechci prodat
Union Pacific Ano Mám a nechci prodat
Urozenost zavazuje Ano Mám a nechci prodat
V roce draka Ano Mám a nechci prodat
Volské rohy Ano Mám a nechci prodat
Vrhcáby Ano Mám a nechci prodat
Vysoké napětí Ano Mám a nechci prodat
Yspahan Ano Mám a nechci prodat
Zatre Ano Mám a nechci prodat
Ztracená města Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele V.S. je k dispozici celkem 3 recenzí.

Vytvořeno: 21.06.2004.  Recenze hry: 6 nimmt! Hodnocení:
6 nimmt - zábava pro celé rodiny na dlouhé hodiny
6 nimmt - šestá bere - je malá karetní hra. Pravidla jsou jednoduchá. Na stůl se vyloží čtyři karty a k nim se do řady doplňují další. Každý hráč dostane 10 karet. Hráči se poté tajně rozhodují a před sebe postupně vykládají skrytě karty, které chtějí zahrát. Po odkrytí se všechny karty rozdělí do jednotlivých řad dle daného systému - tj. vždy dle čísla od největší do nejmenší, jak je hráči vyloží a na stůl vždy za nejbližší nižší. Hráči je postupně vkládají dle velikosti. Naplní -li se nějaká řada, tj. hráč přiloží šestou kartu, vezme tento hráč celou řadu dosavadních pěti karet a založí novou řadu poslední kartou. Karty které vzal jsou jeho minusové body - různé karty mají různou trestnou hodnotu. Tak proběhne deset kol, než se vyloží všechny karty a po té se každému sečtou minusové body. Když někdo první překročí stanovenou (domluvenou) mez trestných bodů hra skončí.
Hra je velmi jednoduchá. Pravidla vysvětlíte za pár minut. Má kouzlo v tom, že se neustále rozhodujete o správném postupu a jste napjati co udělají ostatní. Ve hře je i místo na taktiku, i když hlavní je asi odhadnout co udělají ostatní.
Přestože je určena pro 2 až 10 hráčů. Nejzajímavější je hra asi ve 4-5 hráčích. Směrem k menšímu počtu hráčů ubývá napínavosti (příliš pomalu se naplňují řady) směrem nahoru je to příliš o náhodě.
Hra okamžitě zaujme i nehráče. Je mnohokrát hratelná a ani po roce hraní se nemusí omrzet. Další výhodou je i cena. V běžném supermarketu v Německu je v k dostání do 6 euro. U nás jsem ji zatím neviděl. O kvalitách a zajímavosti svědčí i to, že v r. 1994 byla hra zvolena jako hra německé veřejnosti a podle stránek vydavatele jí bylo již prodáno 1 mil. kusů. Hru lze jen doporučit pro náročnější i méně náročné, na dovolenou i na jiné volné chvilky.
Překlad pravidel na požádání mohu poslat.


Vytvořeno: 28.01.2004.  Recenze hry: Edel, Stein & Reich Hodnocení:
obchoduj a odhaduj
Hra byla uvedena na trh v loňském roce a byla zařazena do nominační listiny her roku 2003, i když se jedná o novou verzi hry uvedené v roce 1998 pod jménem Basari. Je určena pro 3-5 hráčů, existují i pravidla pro dva hráče: Ke stažení jsou na domovských stránkách vydavatele. V hezky vyvedeném balení najdete karty, peníze a pěkně udělané diamanty.
Hra je založena na dražebním principu. Na začátku každý hráč obdrží tři karty, a to kartu peněz, diamantů a událostí. Dále obdrží 20 drahokamů ve čtyřech barvách. Účelem hry je získat co nejvíce peněz.
Peníze můžete získat buď přímo v jednotlivých dražbách, nebo při vyhodnocování kol. Tam získá peníze ten, kdo má nejvíce diamantů jedné barvy. Poslední možnost k získání peněz je využití různých karet událostí.
Hra má tři velká kola, která se skládají z dalších menších kol (5-7 dle množství hráčů). V jednotlivých malých kolech vykládají všichni hráči skrytě karty diamantů, událostí nebo peněz. Ty musí vyložit podle toho, jaké diamanty, částku peněz či událost může hráč získat (diamanty a peníze může získat každý v různém množství), podle karty, kterou si aktuálně líznou z balíčku v každém malém kole.
Pokud vyloží jednu ze jmenovaných karet pouze jeden hráč, získá příslušný obnost, diamanty atd... Pokud vyloží stejnou kartu více než dva hráči nikdo nic nezíská. Vyloži-li stejnou kartu právě dva hráči, nastává nejzajímavější okamžik, a to obchod. Oba hráči určeným systémem nabízejí svému soupeři drahokamy (protihráč buď bere nebo nabízí více), tak dlouho dokud jeden nezíská nabízené drahokamy a jeden draženou věc.
Na konci každého kola jsou vyhodnoceny drahokamy, za něž majitel největšího počtu diamantů jedné barvy obdrží peníze. Stejně jsou užity i karty událostí.
Hra je velmi zábavná. Musíte jednak předvídat co udělají ostatní hráči, a občas brát něco "zdarma", zabraňovat ostatním aby nezískali něco příliš levně a taky sledovat aby jste měli hodně drahokamů. Také je třeba dobře obchodovat, včas druhého natáhnout, nebo nenabídnout příliš. Hra se dá hrát mnohokrát a neohraje se. Musíte stále uvažovat, rozhodovat se, sledovat co dělají ostatní, což uspokojí i náročné hráče, ale přesto nemusíte namáhat hlavu složitými výpočty a kombinacemi takže je vhodná i pro neskalní hráče.
Hru lze jen doporučit. Hra je k dostání bez českých pravidel, ale obsahuje pouze nepříliš složitý německý text na akčních kartách. Vlastní překlad pravidel mohu na požádání zaslat.


Vytvořeno: 06.01.2004.  Recenze hry: La Cittá Hodnocení:
Buduj a živ !
La Citta byla uvedena na trh v roce 2000 a obdržela za tento rok 4. místo mezi hrami roku. Hra je inspirována počítačovými strategickými hrami. Obsahuje řadu herního materiálu, velkou desku, řadu staveb, kartiček, umělých občánků atd., které potěší, ale na druhé straně vyžaduje toto vše dlouhou přípravu hry.
Při čtení pravidel vás napadne podobnost s jinou "budovatelskou" hrou Osadníci z Katanu. V La Citta se také náhodně rozmisťují krajiny, staví města, těží zlato, sbírá obilí.
Herní princip a cíle jsou však zcela jiné.
Ve hře je cílem získat co nejvíce občanů. Ty můžete získat v šesti hracích letech. V nich provádíte pomocí akčních karet různé operace, kdy zabezpečujete výživu obyvatel, přísun peněz na budování staveb, možnost růstu města nad určitý počet a výstavbou budov taky zabezpečujete přitažlivost svého města pro obyvatele.
Na konci každého kola se totiž z položených zakrytých karet zjišťuje nálada obyvatel a pokud má vaše město malou přitažlivost pro vaše obyvatele (chybí vám určité stavby) tak vám je města soupeřů nacházející se v dané vzdálenosti přetáhnou a vy musíte třeba i některé opuštěné stavby zbořit. Ale ani když vybudujete více měst a přetáhnete obyvatele měst soupeřů, zdaleka nemáte vyhráno. Najednou máte spoustu obyvatel a velkou starost jak je uživit a nepodaří-li se vám to, tak jsou tresty citelné.
Hra je určena pro 2-5 hráčů. Velmi dobře se hraje ve dvou hráčích, ve čtyřech je rovněž zajímavá, ale na kráse trochu hře ubírá potřeba počítání obyvatel a složité počítání variant. Hra se tak může protáhnou na více než 2,5 hodiny.
Hra na druhou stranu nabízí řadu možností a postupů. Je však postavena spíše než na strategii na dobrém plánování a počítání.
Hru lze doporučit pro náročnější hráče. Ti pak mají zaručenou řadu hodin zábavy u plánování a rozhodování co kde postavit a jak získat obyvatele.
Hra je v ČR dostupná, bez přeložených pravidel, vlastní překlad mohu zaslat na požádání.

Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |