Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče MartinJa

Rok narození: 1975
Místo, kde hraje pravidelně: Praha / Praha 12


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Bláznivá Z00 Ano Nemám a nechci koupit
Blesk a hrom Ano Nemám a nechci koupit
Caesar & Cleopatra Ano Nemám a nechci koupit
Mamma Mia! Ano Nemám a nechci koupit
Osadníci z Katanu Ano Nemám a nechci koupit
Osadníci z Katanu: Karetní hra Ano Nemám a nechci koupit
Osadníci z Katanu: Kupci a barbaři Ano Nemám a nechci koupit
Osadníci z Katanu: Rozšíření pro 5-6 hráčů Ano Nemám a nechci koupit
Proroctví Ano Nemám a nechci koupit
Řím Ano Nemám a nechci koupit
Tikal Ano Nemám a nechci koupit


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele MartinJa je k dispozici celkem 4 recenzí.

Vytvořeno: 17.07.2008.  Recenze hry: Bug Bluff Hodnocení:
Hra je zábavná, ale nesmí se u ní moc taktizovat
Hra je zábavná, rychlá, obrázky zvířat jsou správně ošklivé (nakonec je to hra se zvířátky, která nemá nikdo rád).

Karty se posílají lícem dolů. Odesílatel řekne např. "posílám smrdutou ploštici". Ta tam buď je nebo tam může být třeba šváb. Druhý musí říct, jestli to je pravda nebo ne. Pokud uhádne, zvířátko se vrací odesílateli. Pokud ne, zůstává jemu. Je tam ještě možnost ve více než dvou hráčích, že zvířátko nechci, podívám se na něj a pošlu dál. Můžu říct, co to posílám. To může být něco jiného, než čo říkal hráč přede mnou. Od každého zvířátka je osm karet a prohrává ten, kdo má před sebou čtyři.

Velmi jednoduchá pravidla, hra je svižná. Aby to byla opravdu zábava, nesmí se ale moc taktizovat a moc chtít neprohrát (v této hře se nevyhrává, jen jeden prohraje). Vzhledem k tomu, že je čistě náhoda, u koho zvířátko skončí, pokud už někdo má tři od jednoho druhu, stačí mu začít posílat jiný druh s tím, že mu posíláme druh, od kterého má tři. Aby se tomu vyhnul, radši řekne, že to ten jeho "ohrožený" druh je, aby se mu vyhnul, kdyby to opravdu byl. Když to pak není, rychle nasbírá tři i od dalšího. Pokud by někdo hrál takhle agresivně, tak velká zábava by to nebyla.

Pokud ale všichni hrají pro zábavu, je to opravdu vtipná a zábavná hra.


Vytvořeno: 17.07.2008.  Recenze hry: Saboteur Hodnocení:
Počet sabotérů a trpaslíků
Po několika desítkách her můžu říct, že hra má dost odlišné vyznění v závislosti na počtu sabotérů a trpaslíků. Pro mě je jednoznačně nejzábavnější být sabotér, který ale má šanci.

Nejčastěji jsme hráli doma ve čtyřech, kdeje 0-1 sabotér a 3-4 trpaslíci. Samotný sabotér proti třem nemá prakticky šanci. Kdo si pak ve čtyřech vylosuje sabotéra, není ze hry moc nadšený.

Pak jsme ale na dovolenou jeli jen s jednou dcerou a hráli jsme hru ve třech, kde může být 0-1 sabotér a 2-3 trpaslíci. Když je jeden sabotér a nejdou mu úplně špatné karty, tak je hra celkem vyvážená a sabotérovi se celkem daří jeho "špinavá" práce. Musím říct, že na základě hraní ve čtyřech hráčích bych dal tři a možná ještě méně hvězdiček, ale hraní ve třech mě přimělo dát 3,5.

Párkrát jsme hráli i ve více lidech (v pěti a šesti) a i když se jinde můžete dočíst, že v pěti je to nejlepší, tak mě se moc nezdálo. Je to dáno asi ale malým počtem her. Tam může být sabotérů 1-2. Pokud jsou 2 proti třem, je to vyrovnaná, pokud je ale sám proti čtyřem, nemá sabotér moc šancí.

Takže já hlasuju za tři hráče.

Pak bych ještě dodal, že hru hrajeme s dětmi, což je OK, ale neumím si ji moc představit jen mezi dospělými.


Vytvořeno: 17.07.2008.  Recenze hry: Mamma Mia! Hodnocení:
Zábavné a svižné pečení pizzy
Principem hry je pečení pizzy. Hráči představují kuchaře. Na jeden balíček vykládají různé suroviny (na výběr je ananas, papričky, salám, olivy a žampióny – chvilku jsme uvažovali, proč tam nejsou rajčata a sýr, ale pak nám došlo, že ty jsou na každé pizze :-). Když si hráč, který je na tahu, myslí, že je v balíčku už dost surovin na pizzu, kterou drží v ruce, vyloží i příslušnou pizzu. Pro nové hráče je na první pohled těžko pochopitelná věc, že se každý dozví, jestli svou pizzu upekl nebo ne až na konci kola, kdy se balíček vyhodnocuje. Karty se třídí odspodu a pokud je na pizzu dost surovin, tak se odeberou, ostatní zůstávají k dispozici pro další pizzy. Ale v tom je právě nejlepší vtip a kouzlo hry. Často se stává, že některý hráč vyloží pizzu, protože si myslí, že na ni již je dost surovin, ale další hráč tuší, že jedna surovina chybí. Takže ji tam přidá a vyloží podobnou pizzu sám (každý hráč má trochu jiné saddy pizz). Celou věc, ale může zkomplikovat to, že při vyhodnocování lze ještě suroviny vykládat z ruky. Takže pokud někomu chybí jedna surovina a má ji v ruce, pizzu upeče. Tím pádem kalkul druhého hráče nevyjde.

Pizz je celkem osm druhů. Pět je přesně daných, např. jedna paprička a čtyři žampióny, ale tři jsou zvláštní. Nejradši máme Pizzu Bombastica. Na ní musím být alespoň 15 libovolných surovin. Pokud je jich ale víc, použijí se na ní všechny, co jsou k dispozici. Pak je Pizza Monotoni. Na ní je jedna základní surovina a šest libovolných surovin jiných než základní, ale musí být všech šest stejných. Záleží tedy, čeho je zrovna hodně. Tu pizzu každý na balíček dává s vítězoslavným zvoláním „pica bombástika“. Když mu potom při vyhodnocení nevyjde, smějí se o to více ostatní hráči. Pak je Pizza Minimale. U té je dost obtížné odhadhnout, zda vyšla. Použije se na ní jedna základní surovina a tři suroviny z těch ostatních. Konkrétně to bude ta, které je zrovna nejméně, ale musí být aspoň jedna. To si není nikdo schopen pamatovat, takže je to taková sázka do lorerie.

Hra je rychlá, má spád a hlavně napínavá, protože až do konce není jasné, kdo vyhrál. Hraje se na tři kola a teprve po vyhodnocení poslední pizzy ve třetím kole je jasno. Výhoda je mít dobrou paměť a vědět, od které suroviny je v balíčku hodně a od které málo. Ale už se stalo, že vyhrála naše osmiletá dcera, která se určitě počtem karet v balíčku netrápí. A když se hraje v pozdějších večerních hodinách a každý hází na balíček pizzy už skoro úplně náhodně, takže pak skoro nic nevychází, je to také dobrá zábava.

Výtku bych měl snad jedinou – pokud se hraje ve dvou, je lepší hrát jen dvě kola, protože v polovině třetího kola už máme většinou všechny pizzy upečené a jen přihazujeme suroviny.


Vytvořeno: 12.01.2007.  Recenze hry: Proroctví Hodnocení:
Moc pěkné
Hra se nám jeví jako velmi pěkná, souhlasím s předchozími pochvalnými recenzemi. Nejvíc jsme jí zatím hráli ve dvou, ve víc lidech je přece jen dost dlouhá, hlavně pro děti. Určitě lepší a vyváženější než Talisman.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |