Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče Lontheo

Místo, kde hraje pravidelně: Praha / Praha 12


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Bang! Ano Mám a nechci prodat
Citadela Ano Mám a nechci prodat
Funkenschlag – Erweiterung Zentraleuropa/Benelux Ano Mám a nechci prodat
Halali! Ano Mám a nechci prodat
Il Principe Ano Nemám a nechci koupit
Risk Ano Mám a nechci prodat
Serenissima Ano Mám a nechci prodat
Union Pacific Ano Nemám a nechci koupit
Vysoké napětí Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Lontheo je k dispozici celkem 2 recenzí.

Vytvořeno: 22.01.2007.  Recenze hry: Il Principe Hodnocení:
Mnoho herních "Il" Principů
Nejprve technické upozorněn. Hra, kterou si v současnosti můžete pořídit, vypadá trošičku jinak,než napovídají obrázky. Nicméně jde jen o malé grafické rozdíly v herním materiálu a v grafice na krabici:)

Hra je dle mého názoru poměrně složitá a pravidla nejsou napsána příliš šťastně (anglická verze, německy neumím). Vysvětluje se tam, že to že se nějaké pravidlo týká jiných karet než zelených znamená, že se týká červené, žluté, modré a bílé, ale hlavně ne zelené. Přitom opradvu sporná místa vysvětlena nejsou. Taktéž jsou pravidla ze začátku obtížně vstřebatelná. A tím končí zápory.
Hra obsahuje zvláštní kombinaci mnoha herních principů. Zvláštní způsob dražby karet staveb, který by sám o sobě vydal za samostatnou karetní hru jednodušího rázu. Stavění měst, rozmísťovaní erbů, kvůli sférám vlivu (něco jako v Carcassonu když se umisťují figurky na louky)a do toho ještě zisk peněz a hlavně princip držení "úřadů". Každý s jistou výhodou. Každá věc, kterou hráč udělá má vliv na vývoj hry. Stále je nutno být soustředěn na to, co se děje okolo. Není chvilka oddechu a člověk musí neustále kalkulovat, v jaké fázi hry bude lépe více zainvestovat, jestli nebude třeba nyní zaplatit spoustu peněz za materiál, který vůbec nepotřebuji, jen abych v následující fázi hrál první.

Hra je do jisté míry opravdu zdlouhavá, ale nudit se u ní nebudete. Na druhou stranu ji nemůžu doporučit méně zkušeným hrčáčům, ti se mohou v mnoha možnostech hry snadno ztratit.


Vytvořeno: 22.01.2007.  Recenze hry: Union Pacific Hodnocení:
Velmi dobrá hra, kde o překvapení není nouze
Cíl hry je stát se majoritním akcionářem těch nejmajetnějších železničních společností a díky tomu získat největší výnosy. A jak na to?

Herním plánem je mapa Severní Ameriky, na které jsou města spojena železničními tratěmi. Které je potřeba zprovoznit. Vy (pravděpodobně v roli akcionáře a zároveň lobisty) se snažíte o to, aby co nejvíce tratí provozovala právě společnost, o které si myslíte, že jste (ale hlavně budete v okamžiku zhodnocení, to je za hru čtyřikrát a poměrně náhodně) majoritním, nebo alespoň druhým, vlastníkem. Jelikož jde o akciové společnosti, rozhoduje počet akcií. V každém tahu totiž můžete buď a) nechat zprovoznit jeden spoj a za odměnu si vzít jednu akcii z nabídky (či náhodně) do ruky, nebo b) akcie vyložit a tím je teprve „zaktivovat“, akcie v ruce se nepočítají. Vše je ještě zpestřováno (či komplikováno, jak chcete) dalšími pravidly, omezeními, rozšířeními, z nichž některá můžete jednoduše v dané partii hrát, nebo ne. Podle toho, jak moc chcete složitou či určitým způsobem zaměřenou hru.

Herní mechanizmus se může zdát nudný a nezajímavý. Ale neházejte flintu do žita, chce to proniknout trochu pod kůži, aby hráči pochopili skutečný smysl hry. Pokud si každý hráč vybere společnost/ti kterou/é bude podporovat a od které bude sbírat akcie, opravdu to moc zábava není. Ale jakmile se začne intrikařit, schovávat akcie společností, do které jste neinvestovali ani halíř a v pravou chvíli vyložíte akcie tak, že při vyhodnocení nedostane hráč, který ji celou hru živil, ani floka, začne to být zajímavé. Možností je opravdu celá řada, třeba investovat rovnoměrně a zatímco se ostatní přetahujíé o majoritní vlastnictví dvou nejbohatších, stát se do zhodnocení druhým akcionářem u všech ostatních. Najednou si musí hráš mnohem víc všímat, co se děje kolem něj, jaké akcie si kdo bere atd…

Herní materiál je bohatý a na velmi dobré úrovni. Příjemný plán a spousta barevných (plastových) mašinek. A mnoho karet akcií a tratí. Pravidla hry zaberou asi tak deset minut vysvětlování, takže žádný problém. Jsou poměrně jednoduchá a jednoznačná. Vše potřebné má hráč před sebou na nápovědních kartičkách.

Celkově hodnotím čtyřmi hvězdičkami, protože je to sice skvělá hra, ale přeci jen ji k dokonalosti něco chybí. Trochu moc velký podíl náhody je dle mého názoru v tom, kdy přijde zhodnocení. Ale to se dá upravit drobnou změnou v přípravě hry.

Hru mohu s čistým svědomím doporučit


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |