Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče GartOblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Bang! Ano Nemám a nechci koupit


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Gart je k dispozici celkem 1 recenzí.

Vytvořeno: 16.02.2007.  Recenze hry: Bang! Hodnocení:
Hospodská klasika
Dnes již klasická hospodská karetní hra z prostředí divokého západu vhodná jak pro začátečníky tak i zkušenější hráče.
Hráčům jsou na začátku hry náhodně přiděleny role (při maximu hráčů) – šerif (1x), zástupce šerifa (2x), bandita (3x) a odpadlík (1x), tyto role určují, co bude cílem daného hráče, například bandité mají zabít šerifa. Dále si každý hráč vylosuje charakter – postavu z divokého západu – kde každý z nich má nějakou zvláštní schopnost ovlivňující průběh hry. Poté už každý dostane několik karet do začátku a hra může začít. Samotná hra probíhá po směru hodinových ručiček, každý hráč si lízne na začátku svého kola 2 karty a vynese libovolný počet karet z ruky. Jednotlivé karty symbolizují například výstřel, nájezd indiánů, přestřelku (duel), apod. Většina karet má za úkol poškodit nebo ubrat život hráči, na kterého byla zahrána. Ten může účinek karty vyrušit některými svými kartami. Vše probíhá tak dlouho, než je splněn cíl hry některé role.
Průběh jedné hry bangu má v zásadě dvě části – v první části nikdo neví, kdo hraje jakou roli, jediný odkrytý hráč je šerif. Během několika kol už je ovšem podle chování hráčů jasné, kdo je kdo a začíná nefalšovaná přestřelka. Přijdou si tak na své taktici i akčnější typy.

Počet hráčů: Hra je určena pro 4 – 7 hráčů. Čím méně hráčů hraje, tím více je hra akčnější. Při 4 hráčích je prakticky hned jasné kdo proti komu stojí. Dle mého názoru je nejlepší hrát v minimálně 5 hráčích, aby byli ve hře zastoupeny všechny 4 role.

Vysvětlení pravidel nováčkům: Max. 10 minut. Základní princip hry není těžký a nováček většinou hned pochopí, co má dělat. Horší už je to s významem jednotlivých karet – do teď jsem nepochopil, proč není význam uveden přímo na kartách – i když vše nováčkovi vysvětlíte, bude mu trvat pár her, než mu význam karet vejde do krve.
Doba hry: Hodně záleží na strategii hráčů. Pokud se banditi prozradí hned v prvním kole, může se sehrát jedna partie do několika minut. Při taktizování to může být desítky minut. Samotnou kapitolou je bohužel někdy „závěrečná přestřelka“ mezi posledními dvěma či třemi hráči, která může trvat pekelně dlouho a ostatní jen smutně přihlížejí.

Podíl náhody: Náhoda hraje v Bangu poměrně velkou roli, zkrátka vám musí přijít karta, přesto se dá dobrým hraním hodně změnit.

Hratelnost: Bang je prostě ideální hra do hospůdky k pivu. Není potřeba u ní nijak extra přemýšlet, dá se hrát v dost lidech a ještě jsem neviděl nikoho, koho by omrzela po první partii.

Design: Na karetní hře není moc co zkazit, obrázky na kartách jsou hezké a příjemně dokreslují atmosféru hry.

Plusy a minusy
+ dostupnost a cena v ČR
+ vhodné pro nováčky i zkušené hráče
+ oddychovka
- některé partie mohou být šíleně zdlouhavé

Verdikt:
Pokud chcete nenáročnou a zábavnou hru do hospůdky k pivu, rozhodně šáhněte po Bangu. Dávám 90%


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |