Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče phizOblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Aton Ano Nemám a nechci koupit
INTRIKY Ano Nemám a nechci koupit


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele phiz je k dispozici celkem 2 recenzí.

Vytvořeno: 05.01.2008.  Recenze hry: Aton Hodnocení:
Aton aneb souboj bohů
Aton je jedna z mála her, která se zajímá pouze o dva hráče. Aton kontra Amon a aneb boj o egyptský trůn. Vžijte se do role jednoho z bohů a uštědřete protihráči lekci, kterou si zaslouží. Postupným vykádáním kamenů, který si zvolíte, zabíráte části chrámů, které jsou různě bodově ohodnocené. Zajímavostí je, že si můžete vybrat jen v případě, pokud vám strategie dovolí.

Krabice je má, neboť není třeba mnoho věcí. Hrací plán je rozdělen stylem puzzle na 6 dílů, dva balíčky karet a někol hracích kaménu dvou barev. Hrací pole je poté krásně decntně zpracované. Uvnitř najdete 4 čtverce (chrámy) s 15 políčky různých barev. Hráči se líznou ze svého balíčku 4 karty na kterých najdeme především čísla od jedné do čtyř. Zde nastává zlom hry, kdy si musíte vybrat, kam které číslo pošlete. První pole, kam číslo položíte dává body tomu, kdo má číslo věčí. V druhém poli se pak rozhoduje, kdo bude začínat a kolik kamenů soupeři již v rozehraném plánu sebere. Třetí a čtvrté číslo poté značí, kolik hracích kamenů maximálně do kolika chrámů můžeme přidělit. Poté hraje druhý hráč a nakonec se znovu lížou 4 karty a jede se od znova. Body se také počítají během hry při určitém počtu vyhozených kamenů z chrámu.

Hra končí v několika momentech. Buď vyhrajete na body hned po prvním číslu dosažením určitého počtu bodů či zaberete jeden celý chrám nebo třetinu z každého chrámu.

Aton je rychle plynoucí hra, ve které msuíte mít stále oči otevřené. Nevýhodou se může zdát právě to, kdo zrovna kolo začíná, ale to je právě na vás, jakou strategii zvolíte.


Vytvořeno: 04.01.2008.  Recenze hry: INTRIKY Hodnocení:
intrikujte jako mafiáni
Itálie není jedinou zemí, kde podsvětí kuje pykle. Stačí si vzít malou krabičku karet s nápisem Intrikuj a vzhůru do boje proti ostatním mafiánům.

Krabička, s rozměry 18 x 11 x 3,5 cm, už na první pohled zaujme svými animovanými obrázky mafiánských obchodů z třicátých let a nápisem názvu sevé hry pomocí balíčku peněz. Uvnitř se skrývají karty 3 druhů, které mají i více významu.

Hra je určená pro tři až čtyři hráče, přičemž vydavatel hry Dino Toys upřednostňuje právě hru ve čtyřech. Intrikuj jsou podle nich hra pro hráče, kteří se nebojí konfliktu v rámci pravidel. Ty se totiž moc nedodržují, aspoň v etickém slova smyslu.

Pojďme se tedy podívat na samotnou hru. Zmíněné karty se rozdělují do 3 skupin. Karty postav, o který je největší boj, páč o jejich koupení vlastně jde. Karty Intrik, které na sobě nesou jen část věty a vaším úkolem je právě poskládat smysluplnou větu, abyste pak učinili její příkaz. Poslední kartou jsou poté samotné aktivátory intrikujících karet, abyste mohly použít jejich výhodu a násleně z nich měli patřičný obnos.

Poté, co získáte zahráním vámi sestavené věty nějaké peníze, je čas na nákup nějaké postavy z vyšších svér. Koupíte si policajta, bankéře či dokonce starostu? Každá z postav má i svoje další výhody, avšak za jejich služby se opět platí. A peníze se zde vydělávají obzvláště těžko. Proto zvažujte své kroky.

Někdo se blíží k závěru a je ohrožena hra? Domluvte se s jiným hráčem, že si vyměníte nějaké karty a využijete schopností svých vět či postav a zadržtem, aby vyhrál někdo jiný. Seberte mu karty nebo si je přesuňte k sobě správně složenou větou, a nenchte ho vyhrát. Vždyť jde přeci o prestiž.

Kdo si jako první koupí 4 postavy, vyhrává.

___

Tato hra je opravdu velmi kreativní, protože příkazy karet, si sestavujete sami. Ovšem nevýhodou hry je její drobná zmatenost, která se někdy projeví nudou. Jde opravdu o to, vžít se do postav a umět přemlouvat lidi k spolupráci, trošku štěstí, um skládat ty nejlepší příkazy a dobře využít výhody svých koupených postav. Není to hra na dlouhé večery, spíše na odreagování či zkrácení dlouhé chvíle. Hru doporučuji tedy komunikativním kolektivům.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |