Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče trupikOblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Bang! Ano Nemám a nechci koupit
Blafuj Ano Nemám a nechci koupit
Blesk a hrom Ano Nemám a nechci koupit
Bluff Ano Nemám a nechci koupit
Factory Fun Ano Nemám a nechci koupit
Galaxy Trucker Ano Nemám a nechci koupit
Imperial Ano Nemám a nechci koupit
Jungle Speed Ano Nemám a nechci koupit
Královské rošády Ano Nemám a nechci koupit
Osadníci z Katanu Ano Nemám a nechci koupit
Poštovní kurýr Ano Nemám a nechci koupit
Puerto Rico Ano Nemám a nechci koupit
Quoridor (Classic) Ano Nemám a nechci koupit
Through the Ages Ano Nemám a nechci koupit
Ticket to Ride Ano Nemám a nechci koupit
Vikingové Ano Nemám a nechci koupit
Vysoké napětí Ano Nemám a nechci koupit


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele trupik je k dispozici celkem 18 recenzí.

Vytvořeno: 08.01.2009.  Recenze hry: Agricola Hodnocení:
Špičková hra, kterou jen tak něco nepřekoná
Staňte se italskými vidláky z období po třicetileté válce – je čas ze zplundrovaných farem a chýší vybudovat prosperující hospodářství, které uživí vás i vaši rodinu.

Ano – v Agrikole hrajete farmářskou rodinku, neovládáte národ, kmen či civilizaci, ale začínáte pouze se dvěma človíčky – farmářem a jeho ženou. V tomto osazení můžete farmu rozšířit a pořídit si další potomky a nakonec to dotáhnete třeba až na pětičlennou vidláckou famílii. Ale do té doby vás čeká několik sklizní.

Agricola je skoro vynikající hra, celou si můžete přečíst na adrese http://blog.jakubmaly.cz/deskove-hry/agricola.aspx.


Vytvořeno: 18.02.2008.  Recenze hry: Quoridor (Classic) Hodnocení:
Krásně jednoduchá a skvělá hra
Pravidla vysvětlíte za 2 minuty a potom ji budete chtít hrát znovu a znovu - prostě doporučuju. Celou recenzi si můžete přečíst na adrese: http://trupik.aspweb.cz/deskove-hry/quoridor.aspx


Vytvořeno: 08.12.2007.  Recenze hry: Bang! Hodnocení:
Výborná karetní střílečka
Říká vám něco: "My nehodláme řešit tvý problémy. My mluvíme pistolí." A co takové: "Chybí nám jeden kůň." "Ne, máte dva navíc."? Pokud vaše dobrodružné srdce u podobných hlášek zaplesá, možná jste ti praví na hru Bang! - a pokud ne, tak možná taky :o). Tato karetní hra z prostředí divokého západu se totiž líbí snad všem.

Hledáte-li dobrou párty hru, u které je sranda a když k tomu vypijete pár piv, určitě si užijete. Cena je navíc skutečně lidová a hra za těch asi 250 korun skutečně stojí.

Celou recenzi si můžete přečíst na adrese: http://trupik.aspweb.cz/deskove-hry/bang.aspx .


Vytvořeno: 08.12.2007.  Recenze hry: Wikinger Hodnocení:
Osídlování v čele Vikingského kmene - variace na Carcassone
Vikingové jsou čerstvá herní novinka vržená strategicky na vánoční trh. Hru jsme mohli vyzkoušet na letošním Deskohraní v jakési předpremiéře, nyní je již k dostání ve většině obchodů. Ve hře se stanete náčelníkem Vikingského kmene a máte za úkol osídlovat malé ostrůvky, zajistit si dostatečný počet obyvatel, lodí, jídla, peněz a hlavně vítězných bodů - o ty totiž ve hře jde.

Celou recenzi si můžete přečíst na adrese: http://trupik.aspweb.cz/deskove-hry/vikingove.aspx .


Vytvořeno: 08.12.2007.  Recenze hry: Ticket to Ride Hodnocení:
Snadná a přitom velice zábavná strategická hra
Lidé chtějí cestovat a je na čase začít budovat Evropskou železniční síť. Na trh vstupuje několik železničních společností, kteří soupeří o ty nejlukrativnější trasy. Dokážete se vypořádat s konkurencí a stát se nejvýznamnějším hráčem na poli železniční dopravy?

Nedokážu ani přesně popsat, co nás na této hře tolik baví. Je jednoduchá, rychlá, příliš při ní nečekáte, nikdy nevypadnete, nepřestane vás v půlce bavit proto, že vám ostatní hráči "utečou" - většinou jsou partie celkem vyrovnané a rozhoduje, kolik kdo splnil úkolů (a to se zjistí až na konci).

Celou recenzi si můžete přečíst na adrese: http://trupik.aspweb.cz/deskove-hry/vlak-za-vlakem.aspx .


Vytvořeno: 01.12.2007.  Recenze hry: Bluff Hodnocení:
Fajnová oblbovačka ala "Macháček"
Jestli jste přeborníky v hospodské kratochvíli "Macháček", bude se vám Bluff líbit. Samozřejmě je ale proti primitivnímu Macháčkovi mnohem promyšlenější - a podíl náhody je také sražen dolů tak, aby mělo smysl taky přemýšlet, ne jen pozorovat "body language" soupeřů. Ve hře se taky hází kostkami, ale je jich tolik, že se podíl náhody sráží pravděpodobností.

Celou recenzi si můžete přečíst na adrese: http://trupik.aspweb.cz/deskove-hry/bluff.aspx


Vytvořeno: 28.11.2007.  Recenze hry: Jungle Speed Hodnocení:
Řádně praštěná a zábavná hra o rychlost a postřehu.
Hra je velice jednoduchá - a to je u her tohoto typu určitě přínos. Při hraní si určitě užijete spoustu zábavy, je to taková příjemná rychlovka na odreagování, ne sice hra, kterou byste vydrželi hrát celý večer, ale určitě vás nějakou dobu bavit bude.

Celou recenzi si můžete přečíst na adrese http://trupik.aspweb.cz/deskove-hry/jungle-speed.aspx .


Vytvořeno: 21.11.2007.  Recenze hry: Factory Fun Hodnocení:
Logická skládačka se slušnou porcí zábavy
Pokud máte trošku industriálního ducha a máte rádi stavebnice, je tu pro vás bezvadná logická hříčka - Factory Fun. V ní máte za úkol vytvořit pokud možno co nejsložitější a zároveň nejefektivnější soustrojí na velice omezeném prostoru vaší továrny. Při tom si užijete solidních tahanic s ostatními hráči.

Celou recenzi si můžete přečíst na adrese: http://trupik.aspweb.cz/deskove-hry/factory-fun.aspx .


Vytvořeno: 21.11.2007.  Recenze hry: Funkenschlag Hodnocení:
Strategie pro správné industriálníky
Nedá se svítit, elektřina je dnes neoodělitelnou součástí života. Otočíme vypínačem a příliš se nestaráme o to, co se vlastně děje před tím, než se žárovka rozsvítí. Hra Funkenschlag (v Čechách nedávno vydána pod názvem Vysoké napětí) vás k problému přivede z druhé strany. Stanete se šéfem energetické společnosti a budete mít na starost stavbu elektráren, obstaráváním paliva a rozvod elektřiny do měst. Čím více měst bude odebírat vaši elektřinu, tím více peněz do vaší kapsy - a energetické impérium se může dál rozrůstat.

Celou recenzi si můžete přečíst na adrese: http://trupik.aspweb.cz/deskove-hry/funkenschlag.aspx .


Vytvořeno: 21.11.2007.  Recenze hry: Puerto Rico Hodnocení:
Perfektně dopracovaná obchodní strategie
Nebaví už vás to věčné válčení a intrikaření na Starém kontinentu? Možná je ten pravý čas zvednout kotvy a zkusit svoje štěstí v Novém světě. Pozemky lze získat prakticky zadarmo, pracovní sílu (s drobným donucením) také a Evropané hladoví po exotickém zboží, které jim můžete nabídnout. Samozřejmě ale nejste jediní, komu uzrál v hlavě podobný plán - a tak budete muset o nadvládu nad obchodem s kávou, cukrem a tabákem soupeřit s ostatním - tentokrát ale beze zbraní.

Celou recenzi si můžete přečíst na adrese: http://trupik.aspweb.cz/deskove-hry/puerto-rico.aspx .


Vytvořeno: 21.11.2007.  Recenze hry: Královské rošády Hodnocení:
Docela dobrá vykládací rychlovka
Feudalistická společnost je plná intrik a vy se snažíte získat v ní co největší vliv - a to tak, že na svoji stranu získáváte co nejvíce představitelů důležitých společenských vrstev. A toto je podáno jako pěkná vykládací karetní rychlovka.

Karetních vykládacích her pro dva hráče je k dostání skutečně poměrně mnoho a tak je v této konkurenci těžké uspět. Královské rošády si ale své fanoušky-hráče určitě najdou. Za velké plus považuju to, že téměř všechny speciální funkce karet jsou na kartičkách přímo napsané a není tak nutné hledat v návodu (jak je tomu při seznamování s Blitz und Donner).

Celou recenzi si můžete přečíst na adrese: http://trupik.aspweb.cz/deskove-hry/kralovske-rosady.aspx .


Vytvořeno: 21.11.2007.  Recenze hry: Imperial Hodnocení:
Nejlepší hra, jakou jsem zatím hrál
Evropa na přelomu devatenáctého a dvacátého století je jako sud s prachem. Tradiční evropské velmocí - Anglie, Francie, Německo, Rakousko-Uhersko a Itálie - se všechny cítí ošizené po všech těch předchozích mírových smlouvách a horlivě posilují svůj průmysl zaměřený na válečnou výrobu. Do evropského dění tentokrát také významně promluví Rusko. Každá z velmocí cítí, že na okolní území má své "nezpochybnitelné" nároky. Přišel čas znovu přepsat mapu Evropy.

Imperial je válečně-ekonomická strategie toho nejtěžšího kalibru. Máte-li v oblibě hry lehčí a pohodové, obraťte list. Chcete-li si naopak zahrát hru, která vás naprosto pohltí a kterou budete rozebírat ještě dlouho po dohrání posledního tahu, je Imperial to pravé pro vás. I když se v prvních tazích hra zdá složitá, po proniknutí do jejích principů vás chytne a nepustí.

Celou recenzi si můžete přečíst na adrese: http://trupik.aspweb.cz/deskove-hry/imperial.aspx


Vytvořeno: 13.11.2007.  Recenze hry: Thurn und Taxis Hodnocení:
Zajímavá hra, možná až příliš jednoduchá
Hru jsem zatím moc nehrál, poprvé jsem ji zkoušel na letošním deskohraní, ale docela se mi líbila. Je to hra nekonfliktní (většinu času si víceméně hrajete pro sebe, ostatní vás nemají moc šancí ovlivnit), snadná na naučení, netrvá nijak dlouho. Prostě příjemná oddechovka před nějakou pořádnou taktickou řeží.

Celou recenzi si můžete přečíst na http://trupik.aspweb.cz/deskove-hry/postovni-kuryr.aspx.


Vytvořeno: 13.11.2007.  Recenze hry: Osadníci z Katanu Hodnocení:
Herní klasika

Hra Osadníci z Katanu je dnes již skutečně legendární, byla to právě tato hra, která spolu s Carcassonne odstartovala dnešní boom moderních deskových her u nás.

Jestli nějakou hru lze označit za herní klasiku, jsou to právě Osadníci z Katanu. Právě tato hra přivedla k hraní mnoho lidí, kteří předtím znali pouze Dostihy a sázky. Hru vřele doporučuji všem herním začátečníkům. Pokročilí hráči ji už určitě znají.

Celou recenzi si můžete přečíst na http://trupik.aspweb.cz/deskove-hry/osadnici-z-katanu.aspx.Vytvořeno: 13.11.2007.  Recenze hry: Through the Ages Hodnocení:
Vynikající hra
Musím říct, že Through the Ages je výborná hra - hráli jsme ji již mnohokrát a zatím se určitě neohrála. Díky tomu, že je mnoho způsobů jak získávat kulturní body, je i každá partie hry poměrně unikátní a hra se díky tomu neokouká. Je potřeba říci, že je hra určena ale těm nejnáročnějším hráčům, kteří budou ochotni studovat složitá pravidla a hrát hru, která se může protáhnout klidně na dvě nebo tři hodiny. Složitost hry ale není vada, spíše výhoda - pokud jste ten typ.

Celou recenzi si můžete přečíst na http://trupik.aspweb.cz/deskove-hry/through-the-ages.aspx .


Vytvořeno: 13.11.2007.  Recenze hry: Galaxy Trucker Hodnocení:
Zajímavá hra pro nenáročné hráče
Hra je úžasně zábavná, jak pro mladší, tak pro starší. Za fázi stavění lodi bych dal hře klidně 100%. Letová fáze by zasloužila ještě nějaká vylepšení, karet je pár druhů a brzy se začnou opakovat (liší se jen parametry). Navíc v této fázi hry hraje dost velkou roli náhoda. Letová část tedy srazí výsledné hodnocení významně dolů.

Celou recenzi si můžete přečíst na adrese http://trupik.aspweb.cz/deskove-hry/galaxy-trucker.aspx .


Vytvořeno: 13.11.2007.  Recenze hry: Blitz und Donner Hodnocení:
Jedna z nejlepších her pro dva

Blitz und Donner je asi nejlepší hra pro dva, kterou jsem zatím hrál. Po osvojení si pravidel (tak první dvě hry), je to svižná akční hra. Díky malým nárokům na prostor se dá hrát i v čajovně nebo třeba ve vlaku. Myslím, že jsme s počtem odehraných her možná již překročili stovku, ale hra nás stále baví a určitě se nám jen tak neohraje.

Celou recenzi si můžete přečíst na stránce http://trupik.aspweb.cz/deskove-hry/blitz-und-donner.aspx.

 Vytvořeno: 13.11.2007.  Recenze hry: Bug Bluff Hodnocení:
Zábavná rychlovka pro široké publikum
Hra je rychlá, každý ji hned pochopí a dobře se u ní pobaví. O nějaké strategii nemůže být ani řeč, míra náhody je také značná. Hra není vhodná pro profesionální šachisty, kteří ji hrají stylem "tys mi řek ropucha, a myslel sis že si budu myslet, že to není ropucha, ale já si myslím....".

Prostě skvělá oddechovka při dojezdu na herní párty, kdy už jsou všichni trošku vypařený a nechce se začínat žádná velká oddechovka. Dá se taky hrát v hospodě a kdo prohraje, dává panáka:o).

Celou recenzi si můžete přečíst na http://trupik.aspweb.cz/deskove-hry/blafuj.aspx.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |