Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče Fester

Rok narození: 1977
Místo, kde hraje pravidelně: Praha / Praha 8


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Aréna Ano Mám a nechci prodat
Attack! Ano Nemám a nechci koupit
Bang! Ano Mám a nechci prodat
Česko Junior Ano Nemám a nechci koupit
Mám to! Ano Nemám a nechci koupit
Osadníci z Katanu Ano Mám a nechci prodat
Pilíře Země Ano Nemám a nechci koupit
Řím Ano Mám a nechci prodat
Warcraft Ano Nemám a nechci koupit


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Fester je k dispozici celkem 3 recenzí.

Vytvořeno: 02.12.2007.  Recenze hry: Die Säulen der Erde Hodnocení:
...aneb postavte si katedrálu
O principu hry jste se mohli dočíst již prakticky všechno, takže dovolte v kostce:

Hráč má zpočátku k dispozici tři stavitele, které každé kolo vysílá na různá místa herního plánu, aby mu přinesli nějakou z mnoha výhod, dvanáct dělníku, kteří těží kámen, písek, dřevo a vydělávají peníze a tři základní řemeslníky, kteří přetvářejí tyto suroviny na vítězné body (staví katedrálu). V průběhu hry získáváte řemeslníky výkonnější, což je jedním z klíčů vedoucích k úspěchu.
Hra trvá šest kol, každé z nich má tři části. V první vysíláte dělníky do dolů a do manufaktury. Druhá část je nejdramatičtější, neb do hry vstupují stavitelé a s nimi jediná větší porce náhody, které se ve hře dočkáte. Figurky stavitelů jsou postupně vytahovány z pytlíku a umisťovány do pořadí, v jakém si budou hráči vybírat bonusy z herní plochy. Pořadí lze ovlivnit i penězi, což může být někdy velmi silnou zbraní. Na závěr druhé části se rozmístí stavitelé na plán. Hráči tak mohou získat mnoho výhod – přízeň biskupa, převora a samotného krále, nové řemeslníky, dělníky navíc, speciální karty či možnost obchodovat na tržišti. Ve třetí fázi se vyhodnotí postavení na hracím plánu a v samém závěru kola hráči pomocí řemeslníků postaví kus katedrály, což jim přinese vítězné body.
Pravidla hry mohou zpočátku působit komplikovaně, ale stačí odehrát jediné kolo a všechno je jasné.

A několik vlastních postřehů:
- porce náhody je přisypána s citem - jako pikantní koření rukou kuchařského mistra
- hra je zábavná v jakémkoli počtu a lze říct, že se pro každý počet musí volit odlišná taktika – zatímco ve dvou je míst, kam vyslat stavitele přehršel a vyzobáváte skutečně jen ty nejhodnotnější políčka, ve čtyřech se svádí tuhý boj o každé umístění
- nepodceňujte sílu peněz - dobře investované zlaťáky v pravý okamžik mohou přinést rozhodující převahu
- nebojte se obměnit základní řemeslníky
- pokud máte pevné nervy a snesete pár kol pozici outsidera, můžete vybudovat taktiku, která vás na závěr katapultuje vpřed
- snažte se během hry získat kov a rozhodně ho neprodávejte, finální řemeslníci jej potřebují a nesou nejvíc vítězných bodů

Příjemnou zábavu a mnoho postavených katedrál!


Vytvořeno: 11.11.2007.  Recenze hry: Česko Junior Hodnocení:
Hra nejen pro děti
Česko Junior je odnoží „dospěláckého“ Česka, kterou si mohou zahrát všichni včetně dětí, kterým je hra určena především.

Princip hry je velmi jednoduchý – pohybujete s figurkou po hracím plánu a zodpovídáte otázky ze čtyř oborů (lidé a společnost, kultura, příroda a geografie, různé). Za správnou odpověď získáte žetonek příslušné barvy a v okamžiku, kdy máte kolekci všech čtyř barev, vyrážíte ke středu hracího pole. Cestou za vítězstvím pak musíte ještě překonat minimálně tři nástrahy (otázky), z nichž u té poslední vám obor, ze kterého bude otázka, volí soupeř.

Hra má rychlý spád - jedna partie ve čtyřech hráčích zabere zhruba půl hodiny, a proto je možné ji během jednoho sezení zahrát vícekrát a mít víc různých vítězů, což je u dětí vždy pozitivní.
A ještě jeden postřeh závěrem – pokud máte pocit, že při mezigeneračním souboji budou mít výhodu dospělí se svými vědomostmi, nenechte se zmýlit. Řada otázek nám starším sice může připadat jednoduchá, ale přijdou okamžiky, kdy netušíte, na co jste vlastně tázáni, zatímco dítě nechápe, jak můžete mít takové elementární neznalosti.
Mimochodem – víte jak se jmenuje tříhlavý pes z knížek o populárním čarodějnickém učni? Já už ano...


Vytvořeno: 25.10.2007.  Recenze hry: Know know! Hodnocení:
Povedená hra se slovy
Hra se slovy, která potvrzuje pravdivost známého úsloví o tom, že v jednoduchosti je síla.

Krabice obsahuje 75 karet a čtyři kostky. K vlastní hře budete potřebovat ještě tužku a papír.
Cílem hry je získat co nejvíce bodů, které se vám přičítají tehdy, když jako první vyřknete slovo odpovídající podmínkám určeným kartami a kostkami.
Z celkového počtu karet jich odeberete 25, položíte je lícem dolů a souboj může začít. Každé kolo začne otočením jedné karty, na které je napsáno, z jaké oblasti má hledané slovo pocházet (kuchyň, poušť, letiště...) a počet a typ kostek, které určují, jak má slovo vypadat. Základní kostky, používané v každém hodu, určují písmena (souhlásky), které slovo musí obsahovat. Větší část karet ještě vyžaduje použití další kostky, která buď určuje, jaké písmeno (samohlásku) slovo nesmí obsahovat, nebo stanovuje počet slabik.
Pokud se hráči podaří nalézt správné slovo, získá kladné body. Pokud slovo pokazí, body se mu odečtou.

Ve hře se snoubí postřeh a znalosti. Nalézt některá slova je velmi jednoduché a o získání bodů rozhodne rychlost, avšak přijdou chvíle, kdy hráči loví v nejhlubších zákoutích své zásobárny slov a vítěz kola bývá odměněn uznalým mručením. Pozitivní je i to, že se tvůrcům podařilo najít rovnováhu mezi obtížností úkolu a jeho bodovým ohodnocením, takže zpravidla nedochází k nadhodnocení jednoduchých úkolů a naopak.

Doporučený počet hráčů je tři až osm, ale dá se stejně dobře hrát ve dvou i v deseti. Čím více hráčů, tím má hra rychlejší spád.
A pokud se vyvarujete zbytečných dohadů o tom, zda to či ono můžeme nalézt tam a tam , zahrajete si příjemně svižnou a tvořivou hříčku.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |