Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče vytick

Rok narození: 1984
Webová stránka: http://deskovky.wz.cz
Místo, kde hraje pravidelně: Jihomoravský kraj / Hodonín
 
Další informace: Jsem členem Hodonínského herního klubu Elysium.


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Amun-Re Ano Nemám a nechci koupit
Bluff Ano Nemám a nechci koupit
Edel, Stein & Reich Ano Nemám a nechci koupit
Mare Nostrum Ano Nemám a nechci koupit
Osadníci z Katanu Ano Nemám a nechci koupit
Puerto Rico Ano Nemám a nechci koupit
Sankt Petersburg Ano Mám a nechci prodat
Through the Ages Ano Nemám a nechci koupit
Tichu Ano Nemám a nechci koupit
Urozenost zavazuje Ano Nemám a nechci koupit
Vládci podzemí Ano Nemám a nechci koupit


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele vytick je k dispozici celkem 2 recenzí.

Vytvořeno: 11.07.2011.  Recenze hry: Tichu Hodnocení:
TICHU - párová čtyřhra ve starém čínském stylu
Geniální týmová karetní hra ze staré školy, kdy nejde o krásné obrázky a poutavý příběh, ale o Vaši souhru s partnerem, odvahu riskovat a taky o dobré karty:).

Tichu se hrává obvykle ve čtyřech hráčích, ale dá se hrát i v deseti(tak to alespoň píší v pravidlech, mně osobně ve čtyřech naprosto dostačuje a hlavně uchvátila).Hraje se ve dvoučlenných týmech, které společně hromadí body. Kdo první dosáhne 1000 bodů, zvítězil.

Hráči mohou místo zahrání karty vynechat tah, případně hrát vyšší kartu (na barvě nezáleží). Nehrají se ovšem jen samostatné karty, ale je možné začít hru třeba dvojicí, několika po sobě jdoucími dvojicemi, trojicí, fullhousem (dvojice a trojice) či postupkou z 5ti a více karet. Ostatní pak mohou přebíjet pouze vyšší variantou zahrané karty (postupka ze 6 karet jde přebít pouze vyšší postupkou ze 6 karet). Proto je někdy nutné (například když nemám vyšší postupku z tolika karet)a někdy výhodné(chtěl bych hrát postupku z 10 karet a tímto bych si ji rozbil) vzdát se tahu. Cílem hry je zahrát co najrychleji všechny své karty a nabrat při tom co nejvíce bodů. Pokud se Vám podaří, že skončíte s partnerem první a druhý, získáte automaticky 200 bodů a nepočítají se karty.

Bodované karty jsou 5(5 bodů), 10 (10 bodů), králové (10 bodů) a potom také speciální karta draka (25 bodů) a fénixe (-25 bodů). V každé hře je tedy k rozdání 100 bodů. Až dosud se Vám může zdát, že takových her znáte hned několik, ale Tichu je výjmečné. Bodů totiž za hru ve skutečnosti můžete získat až 400. Pokud před zahráním své první karty nahlásíte "TICHU" (tzn. že věříte že vyházíte všechny své karty jako první) a uhrajete ho, získáte 100 bodů k bodům v kartách. Pokud vyhlásíte "GRAND TICHU" z prvních 8 karet, které dostanete, můžete takto získat 200 bodů. Pokud se Vám to ovšem nepodaří, stejný počet bodů odečítáte. 400 bodů potom uhrajete, když dokončíte GRAND TICHU a Váš spoluhráč skončí jako druhý (200 za GRAND TICHU a 200 za to že jste byli 1. a 2.).

Pomáhají k tomu 4 zvláštní karty (drak, fénix, pes a jednička). jednička určuje začínajícího hráče, dá se hrát samostatně či v postupce a když ji zahraji, mohu požadovat od dalšího hráče, jakou kartu musí zahrát (nemohu požadovat žádnou speciální kartu), pokud tuto nemá, musí ji zahrát ten kdo k tomu bude mít první příležitost. Fénix se dá použít v kombinaci s jinými kartami jako žolík nebo samostatně, jako karta, na kterou se hraje plus polovina (jeli např. zahrán na Eso, pak má hodnotu Eso a půl). Za fénixe je -25 bodů. Drak je nejvyšší samostatná karta a nedá se hrát ve dvojici, drak je tedy vyšší i než fénix na esu(eso a půl), ale nejde hrát v kombinaci s jinými kartami. Drak má hodnotu +25 bodů, ale karty, které jím vezmete musíte věnovat některému protihráči. Pes se dá hrát jen samostatně, jako první vynesená karta ve štychu. Zahráním psa předávám právo začínat svému partnerovi.

Poslední specialitou je tzv. BOMBA. Bombou je čtveřice karet stejné hodnoty (čtyři sedmičky například) nebo postupka alespoň pěti karet ve stejné barve, a bomba přebíjí cokoliv, kromě psa. Bomba se dá přebít jen vyšší bombou. Tzn. bomba z desítek je vyšší než bomba ze sedmiček, ale postupková bomba je vyšší než jakákoliv čtyřková. Postupková se dá přebít jen vyšší nebo delší bombou (delší znamená, že je v ní více karet). Bomby jsou jediné kombinace, které se dají hrát i mimo Váš tah a které nemusí dodržovat, že hrajete stejný počet karet jako ten kdo začínal štych.

Aby příprava Vaší ruky pro hru nebyla tak jednoduchá, pošlete každému z ostatních hráčů jednu kartu a od každého jednu dostanete (3 pošlete, 3 dostanete) a teprve potom se hraje. Spoluhráčům se obvykle snažíte kartami pomoct protihráčům naopak uškodit.

Design hry netřeba sáhodlouze hodnotit, jak bylo napsáno výše, jedná se o karetní hru ze staré školy, která krásou nevyniká. Nicméně je alespoň netypická barvami (nože, pagody, komunistické hvezdy - hra pochází z číny a rýže) a hlavně důležitá svou jedinečnou návykovostí. Hrát dobře v týmu, když nevíte, co má Váš spoluhráč v ruce, totiž není vůbec jednoduché!

Co říct na záver? Snad jen TICHU a posílám psa.


Vytvořeno: 23.03.2004.  Recenze hry: Mare Nostrum Hodnocení:
Dobiju Řím a postavím pyramidy
Tato vynikající hra vám určitě zabere mnoho dlóóóuhých večerů (hraje se kolem 2,5 hodiny), ale určitě jí budete nadšeni. Je to vynikající ztvárnění boje Říma, Řeků, Babylona, Egypta a Kartaginců o Středozem. moře. Hlavní ale není válčit nýbrž stavět. Téměř žádná náhoda (pouze souboje) dává obrovskou příležitost taktice, uzavírání spojenectví, dobývání a hlavně ke stavění některého ze 7 divů světa, získávání speciálních vojevůdců (máte-li 4 vítězíte), nebo, máte-li na to, stavbu pyramid, která vám také zajistí vítězství. Ve hře NENÍ zakázáno kdykoliv se domlouvat se spoluhráči, nebo zradit svého spojence. To dělá tuto hru napínavou až do konce. Po vítězství s jedním národem se pokoušíte o totéž s jiným (Já osobně jsem už vyhrál se třemi a pořád zkouším ty další dva). Menší nevýhodu, kterou je čas, převálcuje volnost konání.

Můj verdikt proto zní: úplně mega moc geniálně úžasné


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |