Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče Kolík Aťsepicnu

Rok narození: 1974
Webová stránka: http://odyssea.tisnov.cz/
Telefon: 724052989
Místo, kde hraje pravidelně: Jihomoravský kraj / Tišnov
Místo, kde hraje občas: Jihomoravský kraj / Brno


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
6 bere! Ne Nemám a nechci koupit
Alhambra Ano Nemám a nechci koupit
Amun-Re Ne Nemám a nechci koupit
Ať žije král Ne Nemám a nechci koupit
Bang! Ano Mám a nechci prodat
Blood Bowl Ano Mám a chci koupit
Caesar & Cleopatra Ano Nemám a nechci koupit
Carcassonne - základní hra Ano Mám a nechci prodat
Cink! Ano Nemám a nechci koupit
Citadela Ano Mám a nechci prodat
Condottiere Ano Nemám a nechci koupit
Diplomacie Ano Nemám a nechci koupit
Dostihy a sázky Ano Nemám a nechci koupit
Dračí zlato Ano Nemám a nechci koupit
Džunka Ano Mám a nechci prodat
El Grande Ano Mám a nechci prodat
Evo Ano Nemám a nechci koupit
Fazole Ano Nemám a nechci koupit
Goa Ano Nemám a nechci koupit
Kardinál a král Ano Nemám a nechci koupit
Koňský trh Ano Nemám a nechci koupit
Land unter Ano Nemám a nechci koupit
Mariáš Ano Nemám a nechci koupit
Medina Ano Nemám a nechci koupit
Merry Men of Sherwood Ano Nemám a nechci koupit
Mezinárodní kavárna Ano Nemám a nechci koupit
Osadníci z Katanu Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu: Rozšíření Města a rytíři Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu: Rozšíření pro 5-6 hráčů Ano Mám a nechci prodat
Puerto Rico Ano Mám a nechci prodat
San Marco Ano Nemám a nechci koupit
Scrabble Ano Mám a nechci prodat
Tikal Ano Nemám a nechci koupit
Trans America Ano Nemám a nechci koupit
Union Pacific Ano Nemám a nechci koupit
Urozenost zavazuje Ano Nemám a nechci koupit
Vinci Ano Nemám a nechci koupit
Ztracená města Ano Nemám a nechci koupit


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Kolík Aťsepicnu je k dispozici celkem 7 recenzí.

Vytvořeno: 26.08.2003.  Recenze hry: Union Pacific Hodnocení:
Akcionářem železnic
Union Pacific je název jedné z železničních společností působících na americkém akciovém trhu. Ve hře je jich ještě dalších 12. Každá železniční společnost má svoji barvu a v této barvě určitý počet akcii a mašinek. Každý hráč ve svém kole staví mašinku vybrané společnosti na hrací plán, čímž získá akcii (náhodně či z veřejné nabídky), nebo investuje akcie (vyloží je před sebe na stůl, dle daných pravidel). Hra je velmi jednoduchá. Ve svém kole buď stavíte nebo investujete. Stavíte jednu z 12 barev. Nebo investujete - vykládáte akcie z ruky na stůl.
Finanční (bodové) vyhodnocení přichází náhodně v balíku akcii a dividendy se vyplácejí těm, co mají v dané barvě nejvíce akcii (a druhé míso). Zisk je vypočítán z počtu mašinek dané barvy, umístěných na hernám plánu.

Hra je zajímavá právě možností taktizovat a nutí hráče pomáhat slabším investorům s výstavbou železnice a investovat své akcie do společností hráčů, jež se svými zisky nebezpečně vzdalují od hodnoty vaší hromádky peněz. Nesmíte však přetaktizovat - neustálé nebezpečí, že přijde čas výplaty dividendy, vám nedovolí budovat mocné železniční impérium, jež by nemělo konkurenta.

Hru doporučuji těm, co už nějakou hru hráli, a příznivcům železnic.
Malé barevné plastové mašinky uspokojí i hračičky.
Vám z v Wallstreetu: „Již brzy skoupím vaše železnice!!!”


Vytvořeno: 24.06.2003.  Recenze hry: Elfenland Hodnocení:
Elfenland je přípravou na život
Po pár hrách Elfenlandu nemůžu sice podat vyčerpávající hodnocení, ale hrál jsem hru i s mladšími hráči a plně jsem si uvědomil její zábavnost. "Protože váš tah závisí na tom, co udělají všichni hráči před vámi, nemá moc smyslu přemýšlet, nejste-li zrovna na řadě." (viz recenze Agáty) Ale pokud si naplánujete cestu dopředu, jak to udělali hráči ve věku kolem 10 let, musíte operativně měnit své plány a strategie. Přestože je hra o cestování v zemi fantazie a dopravní prostředky tomu odpovídají (Jednorožec, Drak ...), připomínala mi cestování v reálném světě. Výpadky dopravních prostředků, zpoždění, nenavazující spoje a nedostatek prostředků cestovatele na daný dopravní prostředek. Autoři snad museli cestovat i u nás, nebo je to ve světě obdobné. Pokud necháte dětem trochu volnosti, zjistíte, že jejich orientace v dopravních prostředcích a potřebných nákladech je obdivuhodná. Hra je nádherně graficky zpracována, což ji předurčuje k tomu, aby si získala zejména mladší hráče. Ti, kdo dávají přednost dlouho naplánované strategii, již jen neochotně mění v závislosti na změně podmínek, ať necestují a nebo si vyberou jinou hru.

Osobně bych ji doporučil právě mladším začínajícím hráčům. Vždyť se jedná o zkoušku mladých „elfů“ před opravdovými úkoly, jež je čekají, až budou těmi „velkými elfy“.

Kolík Aťsepicnu


Vytvořeno: 05.04.2003.  Recenze hry: Kuhhandel Hodnocení:
Kdo chce na koňském trhu uspět musí umět své zvíře vychválit.
Hra je prostě úžasná.

Je dobrá do herny , hospůdky, na vandr či do vlaku a když je třeba přestoupit stačí, když každý vezme své peníze a zvířátka a hra se může dohrát třeba v kupé či na čtyřce.

Nejkouzelnější je komunikace hráčů. Jeden hráč za druhým otáčí vrchní karu z balíčku zvířátek a snaží se toto zvířátko prodat za co nejlepší cenu ..."á máme tu kohoutka, nádherný kousek za kterého by byla ostuda nabízet méně jak 30"... po dosažení nejvyšší nabídky ..." a opravdu už za toho skvostného pejska nikdo nedáte více"... hráč který zvířátko dražil dostane od kupujícího peníze a může se těšit že koupí další zvíře, jenž otáčí hráč vedle něj po směru hry ..." a máme tu kozičku, koukám pán už má kozlíka a kocourka, kupte jim do chlívku ještě druhou kozičku a máte doma celou slepičku, ... kozička poprvé... kozička za 300 poprvé... kozička za 300 potřetí... pán v pruhovaném tričku se stal majitelem výstavního párku koziček"...
A hra běží dál ..." tady mladá dáma s krásnýma modrýma očima si nemůže nechat ujít příležitost ke koupí krásného růžového čuníka"... včíl už naslouchá celý vagón a někteří se neskrývavě baví, postarší babičky potichu vzpomínají na svá mladá léta, no najde se i nějaký ten bručoun či ospalec, ale když přijde řada na vychvalování ona i on pookřeje a vzdá svůj pokus dospat probdělou noc.

A u handlířů se pomalu kupí jednotlivá zvířátka. Někde to vypadá jak v Hrusících na návsi o pouti kde Mikeš s čuníkem a kozlem dělali pěnkej virvál.
Hra se blíží ke konci a stále častěji dochází na "obálkovou metodu" kde se využijí i karty s nulovou finanční hodnotou, ale to už se dočtete v pravidlech.

Kdo nás slyšel hrát letos v létě na Vltavě ve vodáckým kempu, určitě nezapomene na to množství vychvalovaných zvířátek.
Vytvořeno: 20.02.2003.  Recenze hry: Ohne Furcht und Adel, Citadels Hodnocení:
Plány v plánech jiných plánů...
Dal jsem jen hodnocení 3 a vysvětlím neb pro někoho může být nevýhoda výhodou.

Hra se dělí na dvě části
Výběr postavy a odehrání kola. Většinou bývá výběr postavy delší než samotné stavění budov a využívání dalších vlastností postav.Proto se stává že více času hru nemusíte vůbec sledovat. Toto je výhodou pokud hru hrajete např v hospodě a chcete si i popovídat s kamarády. Pro svoji skladnost (balíček karet a počítací kameny) je hra vhodná na výlety či do hospůdky.

A proč plány v plánech jiných plánů?
Jste uprostřed hry a od svého spoluhráče po pravici jste dostal zloděje, obchodníka a stavitele. "Mám si vzít zloděje a okrást ho? Co si vzal za postavu? Nečeká že ho budu chtít okrást a vybral si vraha? Nebo očekává že ho budu chtít okrást a právě vraha si nevzal? Mám poslat dál stavitele jenž je pro mého následovníka výhodou?"...
V hlavě se vám bude motat spoustu možností proč udělat právě to či ono.

A nakonec bouřlivá diskuse proč jste udělal právě to a ne ono a co vás k tomu vedlo.

Doporučuji právě těm co mají tendenci nechat se u her rozptylovat okolím. Hře to neublíží.Vytvořeno: 23.01.2003.  Recenze hry: Dschunke Hodnocení:
Asijští obchodníci mlčí...
Při hře džunka se stává každý hráč obchodníkem, není to však o tom že by jste se snažili prodat svoje zboží či usmlouvat nej. cenu. Cílem hry je dosáhnout co největšího zisku a k jeho dosažení vede mnoho cestiček. Mnohé jsou velmi vratké stejně jako jsou vratké lávky mezi loděmi namalovanými na herním plánu.

Hra obsahuje barevné žetony představující bedny se zbožím.Ty se v průběhu hry kladou na paluby lodí do malých komínků 3x3 bedny. Co hráč to barva. Dále pak 4 základní suroviny (rýže měobchodníků. Nesmím zapomenout na náhodné karty. Zde je velmi pěkně potlačen prvek náhody tím, že si ze 4 hromádek těchto karet vyberete jednu hromádku a z nich kartu, a to po prohlédnutí všech karet v dotyčné hromádce. A nakonec 10 destiček s cenou surovin aktuální pro dané kolo.

Přestože se na první pohled zdá že velké množství různých karet a hracích kamenů bude značit složitou hru je to právě naopak. Pravidla jsou jednostránková velmi jednoduchá. Žetony obchodníků určí jaké možnosti máte v tomto kole a jaké budete mít příště. Hra se hraje na 10 kol a zde vidím drobnou slabinu. Je jen velmi těžké vybrat si v tak krátkém čase tu svoji cestu vedoucí k vítězství. Velmi pečlivě volíte zda skórovat ihned nebo se připravit na větší zisky v příštím kole. A "hloupě" či "chytře" umístěná bedna vaším soupeřem v posledním kole může zhatit vaši snahu o vítězství.

Hru bych doporučil přemýšlivým hráčům jenž neradi hry plné náhody a těm co už se pohádají i u Člověče nezlob se. Tahle hra je spíš o trpělivém vyčkávání než o přesvědčení soupeře že právě umístěním téhle bedny na palubu lodi zvítězí ...


Vytvořeno: 22.01.2003.  Recenze hry: Carcassonne Hodnocení:
Carcassonne na cesty
Hru jsem hrál jen párkrát a musím jí pochválit. A z předchozích recenzí je vidět, že nejsem sám.
Výhoda jenž tu nebyla vzpomenuta je skladnost. Vhodné právě pro cesty. Pokud vynecháme počítací tabulku vejde se celá hra do velmi malé krabičky či pytlíku.


Vytvořeno: 13.11.2002.  Recenze hry: Osadníci z Katanu Hodnocení:
Hrajeme už nějakej ten měsíc...
Nebudu tu popisovat herní postupy či pravidla. Předchozí recenze už nastínily nejen to. Výhodou hry je proměnný herní plán, jenž se na každou novou partii seskládá z hexů. To umožňuje nepřeberné množství kombinací a rozmístění nemusí být vždy náhodné, jak je doporučeno v návodu. Další předností je, že hráči jsou pro svůj úspěch nuceni komunikovat a směňovat potřebné suroviny na stavbu mezi sebou, a to i tehdy, nemají-li se po nepříznivém vývoji hry zrovna v lásce. :o)

Hra je u nás natolik rozšířená, že lze uspořádat i turnaj, a nemusí to být vždy oficiální turnaje dovozců či výrobce. Takovýto turnaj proběhl 9.11.2002 v Tišnově.
Zůčastnilo se 13 hráčů. (tišnováci, brňáci, i dva pražáci přijeli i když své kořeny v místě konání turnaje nezapřeli) Hrálo se švýcarským způsobem na 4 kola a postupující čtveřice se utkala o ceny. První cenu, hru Dzunka vyhrála Hanička a druhou Kunhandl Šárka  (Nevím čím to je, že ve hře mají takový úspěch ženy? -  viz mistrovství republiky).

Budu-li považovat turnaj za první ročník, nechť si udělají zájemci o druhý ročník na podzim roku 2003 v kalendáři velký červený puntík.

Kolík Aťsepicnu


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |