Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče depkarOblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele depkar je k dispozici celkem 1 recenzí.

Vytvořeno: 16.07.2008.  Recenze hry: Race for the Galaxy Hodnocení:
Výborná hra pro manžele
Tak už mám za sebou minimálně 200 her tohoto opravdu skvělého kousku.
Mohu tedy říct, že se vyplatilo překousat pravidla a naučit se těch několik ikonek, pomocí kterých jsou veškeré funkce a úkony na kartách popsány, a pochopit jak jednotlivé fáze fungují. Dostal jsem se od počátečního hledání jednolité strategie za každou cenu k improvizaci a hledání maximálního efektu s ohledem na soupeřovu strategii.
Věnovat se bližšímu popisu jak se hra vlastě hraje nechci. Stručně jen uvedu, že každý staví "své tablo". Je 6 fází, z kterých si člověk na začátku kola volí, kterou chce hrát /za tu dostane bonus - např. slevu/. Hrají se jen fáze, které hráči vybrali a to vždy v pořadí I-VI. Během fází se buď lížou karty z balíčku, nebo vynáší valepšení či světy, za což se platí, jak jinak zhozením karet z ruky. Vojenské světy se dobývají, musíte mít vyloženo dostatečnou voj. sílu před sebou. Konzumuje se zboží za body nebo karty - zboží jsou opět karty, pokládané při jeho produkci a nebo příchodu do hry se světem lícem dolů na produkční nebo "windfall" svět, během kozumace se zahazují na odkládací balík. A konečně poslední možnou fází hranou v kole je produkce zboží. Na každé kartě je pod body I až VI vždy zapsáno ikonami, jestli, a co tato karta v dané fázi dělá, poskytuje.
Kola se hrají vždy celá a to tak dlouho dokud se nestane že: někdo má před sebou vyloženo 12 či více karet nebo došly během konzumace body, kterých je přiděleno na 1 hru 12 na hráče.
Hru lze skončit s vítezným skore od cca 17 do cca 92./ve 2 hráčích, kde si dle pravidel každý vybírá 2 fáze/. Nejvíce bodů přinášejí vylepšení o ceně 6, jejichž hodnota na konci, při sčítání bodů za vyložené karty, je proměnlivá /dle popisu na těchto/ a která mají strategický význam.
Proč hru hodnotím tak vysoko:
1. je fakt moc pěkná a sci-fi téma jsem dlouho žádné nehrál
2. dává možnost objevovat nové a nové strategie a kombinace karet, i nyní bývám občas překvapen, co lze vytvořit a jakých výsledků dosáhnout.
3. míra náhody střední pro méně zkušeného hráče, ale většinou spíše menší.
4. na čas je hra především ve dvou úplně super, ve dvou si tu půl až třičtvrtěhodinku najdeme během dne daleko nejčastěji, a proto taky tato hra momentálně kraluje našim volným chvílím.
Díky simultánní volbě akcí a konání hra ani ve více hráčích nenabývá na délce lineárně, ale vždy jen o něco.
Tam, kde byste hráli jinou hru celý večer a třeba ji i hodinu dohrávali s tím, že jistě prohrajete, se toto nekoná. Můžete si takto zahrát několikrát a i díky tomu máte šanci alespoň jednou vyhrát a najít tak i toto uspokojení během jedné seance.
Dále už je nutno objevit tuto hru sami.
Koupit lze i u nás a již brzy se objeví první dodatek. Od doby co jsem skončil s Magicem jsem lepší karty nehrál.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |