Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče kubiceq

Rok narození: 1976
Webová stránka: http://www.enve.cz
Místo, kde hraje pravidelně: Praha / Praha 2
Místo, kde hraje občas: Jihočeský kraj / Písek
 
Další informace: Dnes už stařičký pán co si rád hraje :-). Vedle uvedených her vlastním ještě řadu dnes již prehistorických exponátů jako např.: - Nuclear War / Nuclear Escalation ***** - Hacker ***** - Berskerker ** - a řadu dalších


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
1001 Karawane Ano Nemám a nechci koupit
Abalone Ne Mám a nechci prodat
Aktivity 2 Ano Mám a nechci prodat
Attack! Ne Mám a nechci prodat
Bang! Ano Mám a nechci prodat
Blood Bowl Ano Nemám ale chci koupit
Carcassonne - základní hra Ne Mám a nechci prodat
Citadela Ano Mám a nechci prodat
Cosmic Encounter Ano Mám a chci prodat
Diplomacie Ne Mám a chci prodat
Doom: The Boardgame Ano Mám a nechci prodat
Džunka Ne Mám a nechci prodat
Euphrat & Tigris: Souboj králů Ano Mám a nechci prodatNehodnoceno
Evo Ano Mám a nechci prodat
Jungle Speed Ano Mám a nechci prodat
Mall of Horror Ano Mám a nechci prodat
Memoir' 44 Ano Mám a nechci prodat
Memoir '44 - Východní fronta Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu Ano Mám a nechci prodat
RoboRally Ano Nemám a nechci koupit
Rome Ano Mám a nechci prodatNehodnoceno
Tide of Iron Ne Mám a nechci prodat
Tikal Ano Mám a nechci prodat
Warcraft Ne Mám a nechci prodat
Wings of War - Watch Your Back! Ne Mám a nechci prodat
World of Warcraft: Shadow of War Ano Mám a chci prodat
World of Warcraft: The Board Game Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele kubiceq je k dispozici celkem 2 recenzí.

Vytvořeno: 25.12.2007.  Recenze hry: World of Warcraft: The Board Game Hodnocení:
WoWko na stole :-)
Jsem dnes již letitým hráčem WoW online a to v kombinaci s faktem, že rovněž sbírám deskovky mě přímo přikazovalo tuhle deskovku pořídit.

V obří krabici (která doslova přetéká kartami, tokeny, figurkami atd. atd. atd.) se nachází mapa herního plánu, na které jsou Eastern Kingdoms, konkrétně: Tirisfal Glades, Silverpine Forest, Hillsbrad, Arathi Highlands, Hinterlands, Western a Eastern Plaguelands.

Každý hráč hraje za jednu z předem definovaných tříd povolání toliko známých z online verze (shaman, warrior, rogue apod.). Každé povolání s sebou přináší naprosto odlišné styly hry a i možných předmětů, které je možno používat.

Cílem hry je vybavit svojí postavičku co nejlepším vybavením a na konci hry zabít jednoho ze tří možných bossů - DoomLord Kazzak, Nefarian a případně KelThuzad. Pokud se nepodaří bosse zabít (což je velice těžké a nedá se to skoro stihnout) přichází na scénu finální PvP (player vs. player) kdy alianční hráči bojují proti hordě. Kdo vyhraje finální souboj tak vyhraje i hru.

Samotná hra se skládá s řešení setkání na hracím plánu. Ty jsou dvojího charakteru. Jsou to monstra nasazovaná v rámci setupu hry (pro hráče WoW/mmorpg se jedná o standardní moby) a pak jsou zde monstra pro řešení questů, které jsou pro každou stranu (aliance/horda) zvlášt. Pokud se podaří vyřešit kvest (tj. zabít požadované moby) tak je odměnou zlato a vybavení. V základní krabici jsou předměty z pre-TBC (datadisk č. 1 k online hře) éry.

Srdcem celého deskového WoW je boj. Ten dokáže být bohužel místy velice frustrující když se skupinka dobrodruhů vydá na splnění nějakého úkolu a v absolutním šoku zjistí, že pro splnění úkolu je nejdřív nutné zabít default monstra (nasazovaná při setupu) a pak ještě zabíjet monstra úkolová. Pár neúspěšných hodů a z nablýskané výpravy se stane běh ze hřbitova (podobně jako v online verzi). Hlavním předpokladem je tedy maximální možná míra týmové hry. Některá setkání není absolutně možné vyřešit jako jednotlivec.

U herního času je dobré počítat minimum 4 hodiny. Řešení úkolů a soubojů je místy na dlouho. Samotný setup hry zabere +- necelou hodinu. Časy uvádím orientačně - určitě se najdou i rychlejší a zručnější hráči :).

Budete potřebovat rovněž i velký stůl, protože samotný plán je obrovský a to nemluvě o rozložení dalších karet, character sheetů apod.

Závěrem: Pro hráče online verze je tohle moc pěkná deskovka, pro ostatní bych doporučil asi jiné hry (Talisman apod.). V současné době jsou dvě rozšíření a jedním z nich je rovněž i Burning Crusade, který obsahuje mapu Outlands a rovněž i hromadu předmětů dostupných právě v BC. Pravidla jsou docela dobře napsaná (eng verze) a je dobré se připravit, že souboj není věc zrovna dvakrát intuitivní, ale dá se dostat do krve. Jednotlivá povolání jsou hodně podobná online verzi, ale není tomu tak u některých abilit. Ty jsou v rámci deskové verze místy dost změněná a místy nám zůstaval rozum stát.

Vzhledem k investici (základ stojí cca 2500) je dobré celou věc dobře rozmyslet, protože optimální počet hráčů jsou minimálně 4. Dá se to hrát i ve dvou, ale pak budete muset hrát za 2 postavy najednou což bych osobně neriskoval. Maximální počet je 6 lidí což pak umožní hrát 3v3 a tak i řešit setkání a úkoly rychle a i bez zbytečných ztrát.


Vytvořeno: 25.12.2007.  Recenze hry: RoboRally Hodnocení:
Pánové (a dámy) nastartujte motory!
S klidem na srdci můžu tuhle hru všem VŘELE doporučit. Nedávno jsem si koupil její nové vydání (to staré bylo už bohužel v příšerném stavu) a i po drobných změnách v pravidlech (některé jsou spíše kosmetické, ale pár věcí je tam zjednodušených/vylepšených) je to pořád staré dobré RoboRally. RR se dá velice dobře hrát ve dvou hráčích, ale samozřejmě (jak to tak už bývá) je ve více lidech zábavnější a od počtu 5 hráčů vám zajistí srandu nové dimenze.

Náplní hry jak již název napovídá je rally/závod robotů, ve kterém musíte svým robůtkem překonat sérii kontrolních bodů (stejně jako v rally) a kdo první dosáhne posledního bodu v pořadí vyhrává.

Hlavní kouzlo hry spočívá v programování robotů. K dispozici je opravdu velká spousta karet různých pohybů - 1-3 políčka rovně, otočení vlevo/vpravo, couvání, obrat o 180 stupňů (to vše ve velikém množství). Po naprogramování se řeší kolo najednou a vznikají kolize, roboti po sobě střílí, hrací deska je plná různých pohyblivých pásů, laserů (které opět ničí roboty) a rovněž může dojít (velmi často) ke kolizím robotů navzájem - což může vámi z prvu precizně vytvořeným programem velice zamíchat a poslat vašeho robota mimo hrací desku nebo rovnou do nějaké díry :-).

K dispozici je rovněž řada zajímavých udělátek ve formě upgradů, které přidají vašemu robotovi např. ochranný štít nebo turbomotor. V balíčku vylepšovacích karet je i pár opravdu mocných kusů hardware jako je např. dálkové ovládání, které prohodí váš program s jiným robotem :) a řada dalších.

K RR vyšla řada rozšíření, ale nejsem si jistý, zda-li jsou ještě vůbec dostupné. Já sám vlastním Armed&Dangerous což je rozšíření obsahující další arzenál pro vaše kovové miláčky (miny, raketomety apod.) a i řadu dalších úprav v pravidlech. Dále k tomu jsou rozšíření jako GrandPrix, Radioactive což jsou další herní desky a extra pravidla. O jejich vydání v rámci nové edice mi není nic známo.

Závěrem - za cenu cca 1300CZK se jedná o jedinečnou investici pro všechny co mají rádi rychlou, vtipnou zábavu a hledají hru, která je dobrá jak pro 2 tak i pro velkou společnost.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |