Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče VasekVydra

Webová stránka: https://twitter.com/geckocz
Místo, kde hraje pravidelně: Praha / Praha 2
Místo, kde hraje občas: Jihomoravský kraj / Brno


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
6 bere! Ano Mám a nechci prodat
Agricola Ano Mám a nechci prodat
Agricola: Rozšíření Ano Mám a nechci prodat
Bang! Ano Mám a nechci prodat
Blafuj Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - základní hra Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Hostince a katedrály (1. Rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Kupci a stavitelé (2. rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Citadela Ano Mám a nechci prodat
Citadela -temná země Ano Mám a nechci prodat
Jungle Speed Ano Mám a nechci prodat
Královské rošády Ano Mám a nechci prodat
Notre Dame Ano Nemám a nechci koupit
Osadníci z Katanu Ano Nemám a nechci koupit
Šestiměstí Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele VasekVydra je k dispozici celkem 2 recenzí.

Vytvořeno: 29.01.2008.  Recenze hry: Ohne Furcht und Adel, Citadels Hodnocení:
Skvělá hra pro všechny
Citadelu vlastním již nějaký ten pátek a pomalu se stává jednou z mých nejlepších her! Přeskočila dokonce i pro mě nesmrtelný BANG! Je jedinečná svojí znovuhratelností (každá hra je jiná) a vyvážeností (opravdu nelze říct která postava je lepší nebo jaká strategie výhodnější).

Pokud zvažujete koupi nové hry, radím jděte do Citadely. Zahraje si ji prakticky kdokoliv. Pravidla jsou jednoduchá (napsaná pouze trochu "zvláštně"), po pár kolech první hry je každý pochopí. Hra je velmi otevřená novým hráčům, kteří jsou hodně rychle rovnocenými protivníky (1-2 partie)!

Prostě super hra, doporučuji všem. Odehráno už mám hodně partií ve 3-6 hráčích (pro 2 jsem zatím nezkoušel)

Ještě úhrn dodatků pravidel pro dobré hraní (mám poslední vydání hry od MINDOKu - 2007)!

DODATEK K PRAVIDLUM
- nelze postavit dvě stejné budovy ve své citadele! (tzn. já nemůžu postavit dvě hospody, ale každý hráč může mít jednu postavenou) DULEŽITÉ PRAVIDLO, které chybí v českém překladu hry! (Pozor, toto je pravidlo anglicke verze hry, v německé verzi, ze které vychází kompletně verze česká, toto pravidlo není a hra je nastaven tak, že se stejné budovy stavět mohou - pozn. pogo).

- při líznutí dvou karet (místo 2 zlatých, při tahu postavy) si obě karty vezmu do ruky a jednu libovolnou vyhodím (mohu si tedy obě nechat a vyhodit jinou z ruky!) Opět pravidlo, ktere je jinak v českém překladu pravidel! Doporučuju hrát takto. (Český přklad originálních pravidel je i zde přesný, protože vychází z pravidel německé verze, nikoli anglické - pozn. pogo).

- čaroděj si může libovolny počet karet z ruky vyměnit nalízáním z balíku (tzn. že nemusím odhodit všechny karty a nalízat si stejný počet nových!) To je i v pravidlech, ale zapomíná se na to.

- karta LABOŘATOŘ umožňuje vyhodit pouze jednu kartu za kolo! (nelze vyhodit 3 karty a vzít si 3zl apod.) V pravidlech je jašně dané, že speciální vlastnost karty lze zahrát jen 1x za kolo.

- karta HŘBITOV se musí zahrát ihned jakmile žoldnéř zničí budovu (tj. mimo svůj tah) a ne později. Žoldnéř vlastnost karty nesmí použít.


Vytvořeno: 27.12.2007.  Recenze hry: Carcassonne Hodnocení:
Skvělá hra, doporučená rozšíření
Základní balení hry vystačí tak pro hru 2-4 hráčů. Jakmile je u hry hráčů více, ztrácejí opakovaná hraní svoje kouzlo. Náhoda při tahání karet je již příliš vysoká a hráči co "mají smůlu" si moc nezahrají. To co hru oživí a prodlouží její znovuhratelnost jsou její rozšíření! Pro přehled (který jsem při koupi Carcassone sám postrádal) nastiňuji jednotlivé přídavky.

Rozšíření
+ Hostince a katedrály (1.rozšíření) - základní, které přídá karty, rozšíří pravidla a přídá figurky 6. hráče. Samotné toto rozšíření nemá smysl (kromě karet mnoho nepřidá), ale v kombinaci s dalšími nabývá na užitečnosti!
+ Kupci a stavitelé (2. rozšíření) - asi nejlepší rozšíření, právě kombinace tohoto a prvního vytváří daleko taktičtější hru a snižuje náhodu a to i ve více hráčích.
+ Princezna a drak (3. rozšíření) - mění strategii na více útočnou. Nyní lze figurky razantně vracet zpět hráči pomocí draka a princezny. Rozšírení má smysl hlavně pro hru více hráčů (4+).
+ Věž (4. rozšíření) - i toto rozšíření je útočné. Pomocí veží lze zajímat cizi figurky.
+ Opatství a starosta (5.rozšíření) - s tímto rozšířením jsem zatím neměl tu čest. Soustředí se spíše na rozvoj území než na útok na figurky.
+ Král, hrabě a řeka (6. rozšíření) - podle mě nešťasně dosebe naházeno několik rozšíření již vydaných (řeka, hrabě) a pár nových (král a špech, kacíři).


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |