Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče SrotyOblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Doom: The Boardgame Ano Nemám a nechci koupit


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Sroty je k dispozici celkem 1 recenzí.

Vytvořeno: 28.12.2007.  Recenze hry: Doom: The Boardgame Hodnocení:
Bezva hra
Hra je podle počítačové předlohy. V krabici najdete dílky hracího plánu, figurky příšer a tří mariňáků, žetony s vybavením, podpůrné karty.
Hrací plán sestavujete až za běhu hry, takže každá hra je originální. Můžete hrát podle přiloženého scénáře, ale můžete si klidně vymyslet svůj vlastní. Trochu mě matou obrázky ke hře, jelikož já mám všechny figurky odlišeny barevně (zelená, modrá, červená) a dílky hrací plochy mají též stejnou barvu. Možná jde o nějakou novou verzi nebo fanouškovský remake. Každopádně jde o kosmetický detail, hlavní je hratelnost.
Hru můžou hrát maximálně 4 hráči, přičemž jeden z nich hru "řídí". Funguje jako gamemaster. Mariňáci si ze začátku vylosují podpůrné karty, které jim dávají ve hře různé bonusy a vylepšení. Gamemaster dostane své podpůrné (z pohledu mariňáku škodící) karty a "spawn" karty, kterými bude do hry posílat příšery. Hra je na tahy a hráči se postupně střídají. Pokud dojte ke kontaktu s nepřítelem, hází se kostkami, podle toho, jakou má hráč zbraň (ze strany GM, jaká příšera útočí). Hráči přicházejí o náboje a ve hře se projeví i nepovedený hod granátem nebo výstřel z raketometu. Též můžete stavět před hráče zamčené dveře, od kterých musí najít příslušný klíč.
Co se mi na hře už tak nelíbí. Především jde o divný význam Spawn karet. Ve scénáři už jsou příšery nakresleny a pokud podle pravidel použijete tyto karty, lze k nim přidat navíc další příšery. Poté se celkem běžně stává, že se mariňáci nedostanou ani přes první chodbu, jelikož je stále napadají spawnující se příšery. Řešením je tyto karty vůbec nepoužívat, nebo je používat velmi omezeně.
Dále pravidla vůbec neřeší otázku dohlednosti. Jelikož některé příšery přímo hrají na dohlednost, je toto hrubé opomenutí. Na druhou stranu si vystačíte se selským rozumem a uplatňováním pravidla "za roh nevidím".
Jinak ale v podstatě hře nelze co vytknout. Počítejte s dlouhou hrací dobou, pokud chcete projet celý scénář, zabere vám to celé odpoledne. Navíc variabilita hry je vysoká, jelikož hrací plán lze sestavit tisíci způsoby. Jenom budete potřebovat trochu větší stůl. Na závěr ještě rada: Nežmoulejte kostičky v rukou, potisk poté mizí a kostičky jsou nepoužitelné.
Přeji příjemnou zábavu.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |