Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče JaraT

Rok narození: 1979
Telefon: 777868074
Místo, kde hraje pravidelně: Ústecký kraj / Děčín
Místo, kde hraje občas: Jihomoravský kraj / Brno
 
Další informace: Kouzlo moderních deskových her jsem se svojí přítelkyní objevil docela nedávno, o to víc nás ale hraní chytlo a postupně začínáme rozšiřovat naší sbírku her. :o)Hrajeme rádi a často


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
... ty krávo! Ano Nemám a nechci koupit
Carcassonne - základní hra Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Hostince a katedrály (1. Rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Hrad Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Kupci a stavitelé (2. rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Princezna a drak (3. rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
El Grande Ano Mám a nechci prodat
Hrabě z Carcassonne Ano Mám a nechci prodat
Lví srdce (2003) Ano Mám a nechci prodat
Mezinárodní kavárna Ano Mám a nechci prodat
Monopoly Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu Ano Mám a nechci prodat
Přes poušť Ano Mám a nechci prodat
Sankt Petersburg Ano Mám a nechci prodat
Taj Mahal Ano Mám a nechci prodat
Tikal Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele JaraT je k dispozici celkem 5 recenzí.

Vytvořeno: 20.12.2004.  Recenze hry: Löwenherz (2003) Hodnocení:
středověká tahanice :o)
Jedná se o novou verzi hry Löwenherz v novém, krásném provedení, ale také s pozměněnými pravidly. Na herních webech jsem četl rozporuplné komentáře k této verzi hry a tak se vám pokusím sdělit své dojmy ze hry. Hra se odehrává během královy nepřítomnosti v Anglii, kdy se jednotlivé rody snaží o co největší podíl na majetku. Hráči si tak snaží vyznačovat svá území pomocí hraničních kolíků a následně tato území rozšiřovat a pokud možno ubírat z území svých slabších protihráčů. Vše je řešeno pomocí akčních karet, kdy hráči buď zaplatí za vykonanou akci, nebo, pokud nemají dost peněz, prodají jednu ze svých karet na tržiště. Dodatečné peníze pro každé kolo jim ještě mohou vynášet doly. Fígl je ale v tom, že hráči nikdy nemají dostatek prostředků, aby v každém kole mohli vykonat jednu z akcí a ani dostatek času, aby se mohli věnovat všem svým hradům. Tím nabírá hra na zajímavosti a stává se postupně dramatickou až do posledního kola. Nemám možnost srovnání s původní verzí pravidel, ale nutno říci, že tato varianta je vynikající. Hra je rovněž dost jednoduchá na pochopení a lze ji tak doporučit i začínajícím hráčům.


Vytvořeno: 22.11.2004.  Recenze hry: Tadsch Mahal Hodnocení:
Kdo vydraží Taj Mahal?
Tuto hru jsme si koupili na základě recenzí na nejrůznějších herních webech včetně tohoto. Nejprve jsem byl sice trochu v rozpacích z pravidel v němčině, ale teď při zpětném pohledu musím říct, že nelituji ani minuty, kterou jsm strávil překladem.
Hra je určena pro 3-5 hráčů, ale myslím, že její největší síla se projeví při hře ve 4 lidech. Veškerý herní materiál je zpracován krásně a kvalitně, i když by neškodilo, kdyby kartičky jednotlivých mocí byly větší, nebo byl celkově o něco větší herní plán. Nutno říci, že hra je ve všech fázích velmi napínavá a výsledek je téměř vždy těsný a až do posledního kola není jisté kdo zvítězí, jelikož jako úplně poslední část hry je konečné bodování hracích karet, které hráčům zůstaly v ruce. Je to hra ve které se musí neustále kombinovat a človek se musí snažit neustále přemýšlet dopředu a také jakou strategii hrát. Zda se soustředit na politickou moc a získat tím palác(e) v provincii, nebo na ekonomickou moc a získat co nejvíce surovin. Hra nabízí spoustu možností a postupů. Jedním z nich je například neúčast během dražby v provincii, za což pak hráč získá jednu kartu navíc, plus možnost jako první si vybrat z nabídky karet pro další kolo. Jakkoli se může hra zdát zpočátku obtížná, po několika partiích se již pravidla dostanou do krve a můžete si užít spoustu zábavy se svými přáteli. Tak tedy vzhůru do Taj Mahalu...


Vytvořeno: 12.02.2004.  Recenze hry: Carcassonne: Die Burg Hodnocení:
Super zábava pro dva hráče
Na tuto verzi carcassone jsme s přítelkyní náhodně narazili v Drážďanech a jelikož byla poměrně levná, rozhodli jsme se ji koupit. Základní odlišnosti od klasického carcassone jsou ty, že hra je jednak určena pouze pro dva hráče (a je tudíž ideální pro ty, kterým se nedostává třetího a dalšího spoluhráče a přitom si také chtějí zahrát výbornou hru), dále, že hra se odehrává, jak již název napovídá, uvnitř hradu. To znamená, že jednotlivé kartičky se umisťují na vnitřní stranu již předem sestavených hradeb (ty zároveň slouží jako počítadlo). Asi největším rozdílem je, že na sebe již nemusí navazovat přesně veškeré stavby, ale zde pouze cesty. Otevírá se tak prostor novým kombinacím. Jako výtečný nápad bych také hodnotil budování paláců z obytných domů. Domy sice nejsou tak dobře hodnoceny jako například hradní věže, ale hráč, který má největší ukončený dům, si zde umístí figurku paláce a na konci hry zinkasuje navíc body za největší nezastavěnou plochu ve hře. Při závěrečném hodnocení se počítají pouze dokončené stavby, pokud hráč nezískal během hry jednu z několika bonusových kartiček, které mu mohou dopomoci například zhodnotit nedokončené stavby, zdvojnásobit ziskané body u dokončené stavby apod.
Herní materiál a grafika jsou provedeny skutečně kvalitně a trvanlivě. Tato hra nás skutečně nadchla a nyní ji hrajeme téměř každý den. Je mnohem lepší než klasický Carcassone ve dvou lidech.
Takže popadněte nejbližšího kamaráda/ku a hurá na stavbu středověkého hradu Carcassone!


Vytvořeno: 07.02.2004.  Recenze hry: Tikal Hodnocení:
Pokud si chcete namáhat mozkové závity, kupte Tikala!
Tato hra je možná určena pro mírně pokročilé hráče, zpočátku mohou odradit poněkud složitější pravidla, ale už při druhé, nebo třetí partii je všechno jasné a zjistíte, že hra je docela snadná. Ale pravdou je, že strategii, jak vyzrát na protihráče budete hledat asi hodně dlouho, protože Tikal skrývá mnoho možností, jak ho hrát. Je to především díky tomu, že má variabilní herní plán. Je to skvělá zábava už i ve dvou hráčích. Také námět hledání ztracených pokladů ve starobylém městě Tikal je velice atraktivní. Hra je pouze poněkud náročnější na přípravu. je to především díky poměrně malým kartičkám symbolizujícím jednotlivé stupínky pyramid. I přes tento maličký nedostatek je hra vynikající.


Vytvořeno: 07.02.2004.  Recenze hry: Osadníci z Katanu Hodnocení:
Osadníci
Je to dobrá hra, snadná na pochopení s promyšlenou herní mechanikou. Největší předností je, že je pokaždé jiná. Clověk se u toho dost pobaví a pozná charakter spoluhráčů. Byla to jedna z prvních her v mojí sbírce a podle mě představuje milník mezi deskovými hrami. Těžko tuto hru srovnávat s jakoukoliv jinou, je naprosto originální. Tato hra je povinnost pro lidi, kteří alespon trošku propadli deskovým hrám. Hra je krásně provedena.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |