Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče Joerg

Rok narození: 1984
Místo, kde hraje pravidelně: Jihomoravský kraj / Brno
Místo, kde hraje občas: Moravskoslezský kraj / Ostrava
 
Další informace: Hry hraji především s přáteli z oblasti RPG a LARPu. Máme už takovou sředně velkou sbírku her a pomalu pracujeme na jejím rozšiřování :-) Mým mottem při hraní je: Chci se pobavit, ne se hádat a nudit. Vše je o přístupu hráčů...


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Bang! Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - základní hra Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Lovci a sběrači Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Opatství s starosta (5. rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Věž (4. rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Česko, otázky a odpovědi Ano Nemám a nechci koupit
Královské rošády Ano Nemám a nechci koupit
Město duchů Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu: Karetní hra Ano Nemám a nechci koupit
Pivrncova putyka Ano Mám a nechci prodat
RoboRally Ano Mám a nechci prodat
Scrabble Ano Mám a nechci prodat
Šachy Ano Mám a nechci prodat
Trans Europa Ano Mám a nechci prodat
Witches Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Joerg je k dispozici celkem 6 recenzí.

Vytvořeno: 04.01.2008.  Recenze hry: Witches Hodnocení:
člověče nezlob se (téměř) pro slepce
Princip hry je prakticky stený, jako v Člověče nezlob se - každý hráč má několik figurek jedné barvy, snaží se s nimi chodit dokola po herním plánku a umístit je do svého domečku. Tady však podobnost končí. Barvou figurky si totiž můžete být 100% jisti jen dokud jste s nimi nevytáhli na okruh.

Všechny figurky jsou totiž černé (čarodějnické klobouky) a žetonek z příslušnou barvou je do nich zasazen zespodu. V prvních pár kolech se na okruh dostávají veškeré figurky (nenasazuje se tedy na 6, jako v člověče, ale povinně, dokud máte co nasazovat) a poté se snažíte dostat všechny svoje na odletovou rampu. Jenže které jsou vaše, že? Táhnout můžete kteroukoliv figurkou na okruhu, takže můžete soupeři zkazit blížící se "zajetí do domečku", či můžeteomylem zahnout do svého domečku cizí figurkou (a soupeři tak nechtěně pomoci).
Aby byla alespoň nějaká šance si pozici figurek ohlídat, při hodu 6 můžete buď házet znovu a posunout figurku o součet, nebo se na jednu tajně podívat (ale již s ní v tomto kole dále neposunovat). Při "vyhazování" se figurky nevrací na počáteční políčka, ale couvají o 7 polí a navíc se všem hráčům ukáže jejich barva.

Hra zaručuje spoustu legrace.


Vytvořeno: 04.01.2008.  Recenze hry: Trans Europa Hodnocení:
Transevropská magistrála
Skvělá hra pro 2-6 hráčů. Herní prinip je velmi jednoduchý - každý hráč si vylosuje 5 měst (každé je s jiné části mapy (kartičky mají 5 barev)) a pomocí dřevěných žetonů kolejnic se tato města snaží propojit.
Na první pohled je hra velmi závislá na náhodě, ale fakt, že se různé železnice mohou spojovat do větších "konglomerátů" hráče nutí i taktizovat a pokud možno neprozrazovat cíle svého snažení.
Princip je tak jednoduchý, že ho pochopí i mladší dítě, které umí alespoň trochu číst (byť ze hry nebude mít tolik, jako vyspělejší hráči). Spousta zábavy a vysoká variabilita činí ze hry spolu s její jednoduchostí jednu z mých nejoblíbenějších.

Takže nasedat, vlak z Madridu do Moskvy právě vyjíždí ;-)


Vytvořeno: 04.01.2008.  Recenze hry: Pivrncova putyka Hodnocení:
bez alkoholu ani ránu
Tato hra je spíše společenským důvodem pro popíjení. Kromě hry samotné potřebujete i dva druhy alkoholu a především partu hráčů ochotných plnit i některé netradiční úkoly.

Hra nic nepředstírá, je prostě doplňkem k opíjení, ale už jsme při ní zažili i spoustu legrace - velmi záleží na tom s kým a kde hrajete.

Do sekce moderních deskových her rozhodně nezapadá, ale svému účelu poslouží dobře.


Vytvořeno: 04.01.2008.  Recenze hry: Česko, otázky a odpovědi Hodnocení:
Učit se, učit se, učit se...
Hra je velmi jednoduchá, je založená na principu kladení otázek týkajících se zemí Koruny české. Otázky jsou ze šesti oborů - historie, kultura, geografie, příroda-věda-technika, sport a různé. Když správně odpovíte, obdržíte kartičku příslušné barvy a až máte všechny, můžete vyrazit do finále.

Obtížnost otázek je různorodá, jen u sportu mi připadá, že polovina se prostě ptá na skóre či rok nějakého utkání. Ostatní otázky postihují téměř všechny možné obory a věřte, že občas vám ani dobrá školní průprava nebude nic platná, chce to i všeobecný rozhled.

Hra je rozhodně skvělou zábavou pro rodiny s minimálně dospívajícími dětmi či pro dospělé, kteří krom šachů a karet deskovým hrám příliš neholdují. Hra je rozhodně nevhodná pro děti, jelikož by při ní trpěly obrovským handicapem (a zajisté by je i nudila).

2400 otázek se zdá být hodně, ale možnost doplnění by rozhodně neškodila. Za 15-20 her v kratším čase (cca půl roku) se nám už některé otázky začaly opakovat. U některých si vzpomenete, že jste je slyšeli (vzdělávací stránka hry se nezapře :-) ), ale některé už si prostě pamatujete (a takových přibývá, takže hrajete-li příště s jinými hráči, máte proti nim celkem slušný "náskok").

Pokud si chcete odpočinout od strategií, intrikaření, stavění či dalších her, a nevadí vám, že se i trochu vzděláte (nebo možná ztrapníte neznalostí zřejmých věcí ;-) ), je to hra právě pro vás!


Vytvořeno: 04.01.2008.  Recenze hry: RoboRally Hodnocení:
Skvělá zábava nejen pro informatiky
Víte která je levá a která pravá ruka? Po dvou - třech hrách RoboRally vás tato jistota opustí, tím si buďte jistí ;-)


Hru si nechala nadělit přítelkyně letos k Vánocům. Už dříve jsme o ní slyšeli samou chválu a proto jsme nadšeně čekali na den D, kdy si ji konečně rozbalíme a zahrajeme.

Už samotný obsah krabice nás mile překvapil, zajímavé plánky, plastové stojánky - vlaječky, úžasné figurky robotů, spousta žetonů z kvalitního tvrdého papíru, pěkné a názorné programovací karty (jsou sice anglicky, ale i angličtinou nedotčený jedinec snadno pochopí jejich význam díky piktogramům), karty vylepšení (na některé jsme docela zírali, dokáží pekelně zamíchat hrou) a... světe div se - přesípací hodiny (cca 30 vteřin). K tomu ještě jasný a srozumitelný návod (navíc i vtipně napsaný; i jeho český překlad se celkem povedl, ale originál se mi líbí víc).

Pustili jsme se do první hry a opravdu jsme nebyli zklamáni. Postrkování, střelba, jezdící pásy (které občas pěkně zamotají hlavu, když na ně zapomenete), otáčecí políčka (tady platí to samé) a k tomu ještě zablokování programových karet, je li robot příliš poškozený.

Jedna hra trvá od 30 do 100 minut, v závislosti na počtu hráčů a náročnosti hracího pole. Návod obsahuje i spoustu návrhů a nic nebrání hráčům vymyslet si vlastní pole (ale to bych doporučoval až po odehrání několika her, až proniknete do podstaty hry samotné).

Za cenu, za jakou hru pořídíte, dostanete opravdu kvalitní hru, která vás jen tak neomrzí. Rozdávání karet nikdy není příliš zdlouhavé, protože poslední, kdo ještě neukončil programování, na to má jen 30 vteřin (k tomu právě slouží ony přesýpací hodiny) - přijatelná dávka stresu za zdržování :-) Pokud ji někde seženete, rozhodně neváhejte, na českém trhu je to nedostatkové zboží a má jedinečný systém.


Vytvořeno: 04.01.2008.  Recenze hry: Osadníci z Katanu: Karetní hra Hodnocení:
pro i proti
Hru jsem před nějakým časem koupil přítelkyni, abychom měli co hrát když budeme sami. Kartičky, provedení i systém se mi velmi líbí, ale délka hry a vysoká míra náhody (která mi na této hře vadí) ji poněkud strhávají z výsluní.
Nejvíce mi ale vadí nevyvážený počet vesnic - jeden z hráčů postaví o ves více a má tedy k dispozici dvě sběrny surovin navíc, což v souvislosti s čistě náhodným prvkem získávání surovin jasně vede k herní výhodě. První půle hry je tedy vždy o tom, kdo první postaví vesnici "navíc". Zatím se mi nestalo (hráli jsme tak 15 - 20 her), že by vyhrál hráč s méně vesnicemi. I když už byl od vítězství byť jen jedno kolo, nedostatek surovin a z toho se odvíjející nízký počet herních výhod vždy nahrály do karet soupeři. Byla-li by k dispozici ještě jedna karta vesnice (a dvě karty surovin) navíc, šlo by ve hře více o strategii. Takhle vždy slabší hráč taktizuje (což musí, chce-li se vítězství alespoň přiblížit) a soupeř ho mezitím prostě a jednoduše "uprodukuje".

Hra je to dobrá, ale poněkud zdlouhavá a na můj vkus málo komunikativní. S protihráčem si můžete povídat, bavit se, popichovat, ale to je jen na vůli hráčů, hra samotná to nevyžaduje. Hodnotím ji za 3 jako průměrnou. Kdyby byla vyvážena, jak jsem psal výše, bez váhání bych jí dal 4, možná i 4a1/2. Rád si ji občas zahraji, ale víc jak jednu hru nikdy nevydržím.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |