Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče Jezevec

Rok narození: 1980
Webová stránka: http://www.moorboyz.com
Místo, kde hraje pravidelně: Jihomoravský kraj / Brno
 
Další informace: Mno, staci kouknout na stranky pro info, co jsme zac a pripadne na http://www.moorboyz.com/osob/karta.php?id_num=1


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Aktivity 2 Ano Mám a nechci prodat
Aréna Ne Mám a nechci prodat
Attila Ano Mám a nechci prodat
Bang! Ano Mám a nechci prodat
Blood Bowl Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - základní hra Ne Mám a nechci prodat
Cink! Ano Mám a nechci prodat
Citadela Ano Mám a nechci prodat
Cluedo Ano Mám a nechci prodat
Dračí zlato Ne Mám a nechci prodat
Elfenland Ano Mám a nechci prodat
Euphrat & Tigris Ano Mám a nechci prodat
Knížata florentská Ano Mám a nechci prodat
Land unter Ano Mám a nechci prodat
Linka č.1 Ano Mám a nechci prodat
Mini Hazard Ano Mám a nechci prodat
Odyseus Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu: Karetní hra Ano Mám a nechci prodat
Tikal Ano Mám a nechci prodat
Union Pacific Ano Mám a nechci prodat
Urozenost zavazuje Ne Mám a nechci prodat
Zapp Zerapp Ano Mám a nechci prodat
Ztracená města Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Jezevec je k dispozici celkem 3 recenzí.

Vytvořeno: 05.07.2003.  Recenze hry: Osadníci z Katanu: Karetní hra Hodnocení:
Města kolem cesty...

V této hře pro dva, vycházející z prostředí Osadníku z Katanu, také budujete vaše malé království a snažíte se dosáhnout vytyčeného počtu vítězných bodů dříve, než-li soupeř. Podstatou je těžit šest různých surovin (ovce, dřevo, hlína, kámen, obilí a zlato) z vašich nalezišť a za tyto suroviny budovat své vesnice, města, stavět v nich budovy a najímat rytíře. Za každou vesnici, město a některé budovy jsou vítězné body a kdo první vybuduje své království s celkovým počtem 12 bodů vyhrál.


Hlavním herním aspektem není tentokráte obchod (ono ve dvou to moc na zdravé konkurenční prostředí není :o), ale strategie stavění. Celou dobu máte v ruce tři karty, které jsou mixem akčních událostí, budov a charakterů. Tyto karty losujete z pěti hromádek a to buď náhodně nebo za určitý poplatek surovin si z jedné hromádky kartu vyberete. Tato hromádka se však již nemíchá, takže pokud si pamatujete, jaké karty hromádka obsahuje, můžete příště brát na jistotu zdarma. Každopádně možnost vybrat si kartu zvyšuje možnost hrát strategicky a ne náhodně.


Při každém tahu hodíte jednou klasickou šestistěnnou kostkou, které suroviny se vám urodí a pak jednou speciální šestistěnnou kostkou, která náhodná událost se stane. V tomto bodě přichází ke slovu další atributy různých budov a charakterů jako je válečná síla, turnajová síla a ekonomická síla vašeho království. Prostě směrů, v nichž se rozvíjet je několik a hra je tím rozhodně barvitá.


Krom základní verze jsou v prodeji i rozšiřující tematické sady (obchod, válka, víra, magie...), které přidávají do hry další dvě hromádky karet, z nichž jde budovat. Každá tato expanze rozšiřuje hru trochu jiným směrem, ale při hře samotné se vždy používá jen jedna. Krom toho je možné si ještě koupit tzv. turnajový set, které obsahuje karty pro turnaje, kdy stavíte jen ze svých připravených karet a soupeř musí mít také svoje - o této alternativě však nemohu napsat nic sofistikovaného, protože ji podrobně neznám.


Je však fér popsat i druhou stranu mince a tou je bezesporu ten hod jedno šestistěnnou kostkou. Když prostě napadne číslo, na kterém máte klíčové suroviny, tak s tím nic nenaděláte. Oproti "klasickým" Osadníkům je tu prvek náhody právě v té kostce dosti zvýšen. A to sem tam fakt zamrzí.


Nicméně nutno uznat, ze tuhle hru mám opravdu velice rád a považuji jí za pěnou, s možnostmi rozšíření za dlouho "neokoukanou" a vřele doporučuji. Až na tu kostku, ale vezměte to z druhé strany - alespoň občas vyhraje i váš protihráč, který by na to jinam neměl nárok :o)))


(A když je ten spoluhráč vaše životní polovička, jistě v tomto cítíte nejeden diplomatický krok - krom toho, vy jste neprohráli - to ta potvora kostka...)Vytvořeno: 22.09.2002.  Recenze hry: Linie 1 Hodnocení:
Než budete nadávat, že vaše tramvaj jezdí zbytečně oklikou, zahrajte si Linie 1!

V této hře se stáváte projektantem tramvajové trati přes město, aby vaše tramvaj přejela z jednoho konce a druhý a cestou projela určené zastávky. To vše by bylo snadné, kdyby tu nebyli jiní projektanti, kteří staví tratě pro své tramvaje a nebudeme si nic nalhávat - staví je úplně hloupě někde, kde se vám to vůbec nehodí.


Na počátku na herním plánu rozděleného do prázdných čtverců není vůbec nic, krom tramvajových dep na okrajích a několika význačných budov rozmístěných na ploše. Hráči si pak skrytě vylosují trasu a zastávky, které má jejich tramvaj projet. Pak začnou postupně klást čtverce s kolejnicemi postupně na plochu, ve snaze spojit co nejkratší trasou obě depa a zastávky. Při hře však musí často využívat (mnohdy značně nedobrovolně) tratí svých spoluhráčů. Po postavení trati pak vyráží s testovní tramvají na první jízdu. Kdo dojede jako první, ten získává od města licenci na provozování dopravy pro dalších několik let. Většinou však první postavit trať a první vyjet neznamená první vyhrát.

Hra je kombinační a trochu i taktická, protože někdy uškodit spoluhráči je lepší, než-li postavit vlastní kousek trati. Hra je vysoce zábavná, neboť tím, že hráči často neví komu škodí, tak nevznikají alespoň přílišné odvety.

Z designového hlediska je hra pěkně zpracovaná, z kvalitních trvanlivých materiálů, s mírně úsměvnou grafickou úpravou.Vytvořeno: 22.09.2002.  Recenze hry: Mini Hazard Hodnocení:
Lovci sýrů a supů

Fakt rychlá a zábavná záležitost, výborná k posezení s přáteli, do hospůdky nebo jen tak jako vata, zatímco čekáte, až se bude hrát něco pořádného.

Podstata hry je fakt jednoduchá, dražíte kartami od 1 - 15 myši (kladné body) a supy (záporné body) v rozsahu od 10 do -5. Vtip je však v tom, že když dá více hráčů stejnou dražební kartu, tak se vzájemně vyruší a nefunguje ani jedna. Proto je to trochu od odhadu toho, co zahrají spoluhráči.

Jak již jsem psal, jedná se nenáročnou, rychlou hru, kde záleží trochu na šťěstí, trochu na odhadu spoluhráčů a trochu na taktice. Ovšem, šance, že zvítězíte opravdu není závislá na tom, jak jste dobří.

A hlavně, naproto fantasticky to vypadá - komixově nakreslené obrázky, trošky stylem Snoopyho mě uchvátili hned na první pohled.Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |