Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče Mari

Rok narození: 1979
Místo, kde hraje pravidelně: Plzeňský kraj / Plzeň
Místo, kde hraje občas: Středočeský kraj / Kolín


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Age of Empires III: The AGe of Discovery Ano Mám a nechci prodat
Agricola Ano Mám a nechci prodat
Agricola: Balíček Č Ano Mám a nechci prodat
Agricola: Balíček Z Ano Mám a nechci prodat
Agricola: Rozšíření Ano Mám a nechci prodat
Agricola: Sedláci z Blat Ano Mám a nechci prodat
Bang! Ano Mám a nechci prodat
Blue Moon City Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - Kataři Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - Král & Špeh Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - řeka I. Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - Řeka II Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - základní hra Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Hostince a katedrály (1. Rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Kupci a stavitelé (2. rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Princezna a drak (3. rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Citadela Ano Mám a nechci prodat
Citadela -temná země Ano Mám a nechci prodat
Cronberg (Bonobo Beach) Ano Mám a nechci prodat
Dominion Ano Nemám a nechci koupit
Dostihy a sázky Ano Mám a nechci prodat
Dostihy a sázky II Ne Mám a nechci prodat
Hrabě z Carcassonne Ano Mám a nechci prodat
Chang Cheng Ano Mám a nechci prodat
Merlin Ano Mám a nechci prodat
Město duchů Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu: Karetní hra Ano Mám a nechci prodat
Pilíře Země Ano Mám a nechci prodat
Proroctví Ano Mám a nechci prodat
Railroad Tycoon Ano Mám a nechci prodat
Řím Ano Mám a nechci prodat
San Juan Ano Mám a nechci prodat
Serenissima Ano Mám a nechci prodat
Shogun Ano Mám a nechci prodat
The Name of the Rose Ano Mám a nechci prodat
Tikal Ano Mám a nechci prodat
Vládci podzemí Ano Mám a nechci prodat
Yspahan Ano Mám a nechci prodat
Zertz Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Mari je k dispozici celkem 2 recenzí.

Vytvořeno: 20.02.2010.  Recenze hry: Serenissima Hodnocení:
Čilý ruch ve Středozemním moři
Tato hra mě před jejím nákupem zaujala vzhledem a jejím popisem jako komplexní hra a nemohu než souhlasit,protože se v ní spojují prvky nákupu a prodeje zboží,stavba galér a pevností,najímání posádek a bitvy.
Hraje se na hracím plánu v podobě Středozemního moře s přilehlými přístavy na pobřeží.Dalšími komponenty jsou plastové lodě(galéry),pevnosti,7 druhů kostiček představující zboží,podstavce s vlajkami,malé válečky předtavující námořníky či vojáky a kartonové mince.Vše je velice sympaticky provedeno,leč když na moři postupem hry přibývají lodě,překládání malých kostičk zboží chce šikovné prsty.
Hráči představují Španěly,Turky,Janovany či Benátčany.Začínáte ve svém hlavním městě se 2galérami,10námořníky a něco dukáty.Hraje se na 8kol(4hráči),10kol(3 hráči),12kol(2hráči).Kolo má 6 fází.

1.FÁZE - ZJIŠTĚNÍ POŘADÍ PRO TOTO KOLO.Pomocí dražby.Nemusíte si nutně vybrat první pozici.Někdy je lepší,třeba ve fázi pohybu hrát až poslední.Aby vám někdo neujel když na něj chcete v bitevní fázi zaútočit.
2.FÁZE - NÁKUP ZBOŽÍ,stavění galér či pevností,najímání posádek a její přesun z přístavů na galéry a opačně,přesun zboží i posádky mezi galérami na stejném poli.Nakupuje se v přístavech kde každý produkuje jeden typ zboží.Běžnější dřevo třeba produkuje 6 přístavů,cennější zlato pouze 2.Cena nakoupeného zboží ve vlastním či neutrálním přístavu je 100dukátů(peníze jdou do banku)V soupeřově vám vlastník navrhne cenu 100-300 dukátů a záleží jen na vás zda koupíte.Pokud vlastní všechny přístavy produkující toto zboží může si říci až o 1000dukátů.Na pořízení galéry či pevnosti potřebujete určité zboží v jednom přístavu a dukáty.Více galér vám dává možnost převážet více zboží.Pevnosti zvyšují obranyschopnost přístavu.Jelikož každá galéra potřebuje posádku,najímáte ji za 100 dukátů.
3.FÁZE - POHYB GALÉRAMI.Zde záleží kolik na každé máte posádky,o tolik polí se galéra může pohnout.Ale galéra není neomezená,má jen 5 míst,takže když tam máte 4 námořníky přeplujete o 4 pole ale na palubu se vejde už jen 1 zboží.Naplníte-li ji 4ks zboží,s 1 námořníkem se budete posouvat jen o 1pole.
4.FÁZE - BITVY.Útočit můžete galérou na soupeřovy galéry či jeho přístavy.Vždy 1 galérou na 1 galéru,když jsou na stejném poli,lze to však učinit několikrát během vaší fáze a dokonce útočící galéry můžete během fáze měnit pokud jich máte na tomto poli více.Na přístav se útočí z přilehlého pole.Čím více posádky tím větší síla.Bitvy se vyhodnocují tak že si každý hodí kostkou,přičte počet posádky a vydělí 3,výsledkem je ztráta na posádce soupeře.Přístav s pevností je silnější,útočící galéra dělí 4.Po bitvě může vítěz přesunout případné zboží na svou galéru či může loď ovládnout přesunutím někoho z posádky,jinak galéry bez posádky jdou ke dnu.
5.FÁZE - PŘEVZETÍ KONTROLY nad prázdnými přístavy.Pokud doplujete do přístavu neovládaného jiným hráčem je neutrální a vy tam můžete nechat někoho z posádky a vztyčit svou vlajku.Pokud je přístav soupeře ale bez posádky(třeba po bitvě),rovněž můžete přístav obsadit a vyměnit vlajky.
6.FÁZE - Prodej zboží.Prodávat můžete do všech přístavů,pokud už tam však není to samé zboží již prodané či ho přístav sám neprodukuje.Prodané zboží se pokládá na očíslovaná pole u přístavu a výdělek z banku je 100násobek daného čísla.Lze získat i bonusové dukáty.

Hře nechybí komunikace mezi hráči.A to při odchodu když smlouváte o ceně.A pak také ve fázi pohybu galér,neboť pokud chce někdo proplout polem kde je soupeřova galéra musí o proplutí požádat.Ovšem sliby někdy bývají plané a i když povolení dostanete,uvěříte a pak vstoupíte na pole k soupeřovi,on vám již další plutí může zablokovat a své povolení porušit.Vy už galéru stáhnout(či zvolit jnou trasu)nemůžete.
Obchod můžete uzavřít i mezi sebou pokud jsou galéry na stejném poli.Záleží už na každém hráči.
Boduje se na konci hry kdy dostanete body za ovládané přístavy.Přístavy jsou tří různých velikostí podle toho kolik druhů zboží mohou přijmout.Větší přístav=více bodů.Za ůplně zaplněný přístav jsou také větší body.Body jsou i za peníze.

Hra se hraje myslím dobře ve dvou i čtyřech hráčích,i když samozřejmě ve 3 či 4 je to"větší maso"Herní čas-záleží jak moc hráči přemýšlí ale dle zkušenosti ve 4hráčích tak cca 3hodiny hraní.
Pravidla nejsou dlouhá takže delší čas zabere snad jen první hra.Náhodný prvek je zde jen kostka v boji ale stejně hodně záleží na počtu posádky.
Snad jen jedna výtka-Španělé a Janované jsou schopni postavit galéru již ve 2.kole.Turci a Benátčané až ve 3.kole.není to zase tak zásadní,že by jste díky tomu s Turky či Benátčany prohrávali.Lze to vyrovnat třeba tím že je povoleno stavět galéry až ve 3.kole i pro Španěly a Jnaovany.Či jinou kompenzací.
Hra je starší ale já ji loni ještě sehnal,a pohled na moře plné lodí se zbožím nemá chybu.Doporučuji.Vytvořeno: 28.12.2009.  Recenze hry: Dungeon Lords Hodnocení:
Nelehký úděl v podzemním světě
Vládci podzemí mne hned zaujali nápadem podívat se na souboj dobra se "zlem" z druhé strany (té zlé).
Krabice obsahuje dost herního materiálu-od figurek služebníků,kostičky jídla,zlata,zranění,destiček příšer,místností,chodeb,hrdinů,karty pastí,kouzel,akcí,až po figurky Impů.K tomu hrací deska pro každého hráče,jedna společná(je to takový svět v podzemí),další deska je pro zásoby karet a destiček,a další pro určování oobdobí a fází jednotlivych kol.Bohužel je potřeba si pořídit pytlíčky na jednotlivé komponenty neboť krabice nemá přihrádky a pokud je chcete mít více rozdělené tak pytlíčků je tam málo.

K průběhu hry:
Hraje se na 2 roky,v každém jsou 4 období.Pomocí 3 služebníků,hráč coby Temný pán,využívá různých akcí,jako je třeba získávání jídla,nákup pastí či najímání příšer a Impů.Impové jsou pracanti,kteří vám zase kopou tunely a kutají zlato.Každé akce je třeba dobře plánovat,často se může stát že nějaká akce může být zaplněna služebníky ostatních hráčů a vy v tomto kole utřete-a období rychle utíkají.Akce plánují hráči zároveň a skrytě pomocí karet.
K čemu tedy všechny ty pasti a příšery?Na konci každého roku do vašeho podzemí sestoupí družiny 3 hrdinů(může tam být silný válečník,kouzelník,kněz který léčí svou družinu či zloděj který vaše pasti odhalí)Jsou různě odolní a čím odolnější tím jsou i vyšší jejich schopnosti.A kteří přijdou zrovna do vašeho podzemí záleží na tom jak moc zlý jste byli když jste využivali akce.Jsou příšery které když chcete najmout,musíte být zlý,či třeba jídlo taky vždy neseženete jen za peníze.Kdo je nejvýše na stupnici zla k tomu vyrazí nejsilnější hrdina.A když budete zlý přespříliš,tak se k hrdinům připojí ještě Paladin,který vládne všemi schopnostmi hrdinů.V boji proti družině hrdinů kombinujete své pasti a příšery tak,aby družina dobyla co nejmenší část vašeho podzemí.
Body na konci hry dostáváte i ztrácíte za vše možné,takže každá akce kterou jste v průběhu hry špatně naplánovali vás může mrzet.

Mám za sebou zatím Vládce hrané ve 2 hráčích.A myslím že tím že na akce vstupují i další dva imaginární hráči stejně nemáte všechny akce jisté a hra je tak dobře hratelná i ve 2.
Grafika působí vesele.
Pravidla jsou obsáhlejší,díky humoru však čtivá.A i se mi brzy zažila,stačilo odehrát dvě hry.
Aby jste byli ve hře úspěšní,musíte vše sledovat(zapomenete třeba získat jídlo,pak přijde výplatní den příšer a když je nenakrmíte odejdou od vás)
S herní dobou jsme se zatím nedostali pod 2 hodiny.Hra je však celkem svižná,hodně zabere přemýšlení jak naplánovat jednotlivá kola boje-jakou past či příšeru a kdy,aby to pro vás bylo co nejefektnější.
Náhoda ve hře je spíš jejím kořením-hrdinové kteří se na vás chystají,před tím než vám jsou přiděleni,jsou losováni-ale to právě je to pravé-složení družin je pak různé.Příšery které můžete najmout v podzemní hospodě se také náhodně postupně mění.

Zatím jediné mínus je zmíněná krabice bez přihrádek.A asi bych uvítal pro větší pestrost více druhů příšer a pastí.Ale i tak je hra super.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |