Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče celoushOblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Dračí srdce Ano Nemám a nechci koupit


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele celoush je k dispozici celkem 1 recenzí.

Vytvořeno: 27.07.2010.  Recenze hry: Drachenherz Hodnocení:
Jednoduchá svižná hra
Když mi napoprvé vysvětlovali pravidla, tak řekli že je to prosté a začali chrlit informace. Trošku jsem se vyděsil. Přišlo mi toho prostě moc, jenže ono je to opravdu vcelku jednoduché a hlavně vůbec ne primitivní.
Úkolem je nasbírat co nejvíce bodů, které se získávají sbíráním karet z herního plánu, který sám svým provedením napovídá, která karta, se kam umisťuje a co dělá.
Srdcem této hry je přidaná figurka draka, která se nejenže na konci počítá za tři body, ale při shodném počtu bodů rozhoduje o vítězi. Navíc majitel této postavičky během hry může vlastnit šest karet namísto základních pěti.
Jak se drak získává? Tím, že někdo (vy či soupeř) v některém z předchozích kol umístil jednu či více karet na pole označené kamenným drakem s rudým kamenem a vy jste umístili kartu princezny a sebrali namísto možných pokladů karty s drakem. V tu chvíli vám drak patří bez ohledu na to, kdo jej vlastní či nevlastní. Pokud jej měl soupeř a v tu chvíli má šest karet, tak mu jednu náhodnou vrátíte na základní balíček a dostane ji v příštím kole (občas dobrým výběrem dokáže opravdu nepotěšit).
Jenže toto je jen menší část hry. Ve hře je postav několik a každá má nestejnou roli. Jde o lovkyně draků, rytíře, draky, poklady, trpaslíky, trolly a lodě.
Body se nezískávají vždy stejně. Pilířem jsou již zmíněné poklady. Ty se vykládají na určené pole a ty nemají vliv na nic dalšího. Po nich ale touží princezny a draci. Pokud tedy vyložíte například draka (či draky), pak jsou všechny doposud vyložené poklady vaše. Karet stejného typu můžete vyložit kolik chcete, takže se vám stane, že odhodíte tři poklady a doufáte, že soupeř nemá žádného draka a vy jej tím svým v dalším kroku seberete.
Jenže vyložení draci a princezny neleží na plánu jen tak zbytečně. Po dracích totiž jdou lovkyně draků. Ty mají své speciální místo, kde se vykládají a u kterých se čeká na vyložení třetí lovkyně, kterou dojde k zabití všech vyložených draků. Ti pak odcházejí do kupičky bodů toho, kdo vyložil třetí lovkyni. Lovkyně se po uplatnění své role odebírají na speciální místo, kterému jsme říkali "na loď".
Princezny po zahrání (a sebrání buď figurky či pokladů) zůstávají na svém místě a může je buď osvobodit druhý vyložený rytíř nebo zabít vyložený troll. Aby toho nebylo málo, tak hráč, který vyložil druhého rytíře si může vybrat a namísto osvobození princezen raději zabít vyložené trolly. Po uplatnění pak stejně jako lovkyně odchází "na loď". Trpaslíci si jedou na vlastní triko a nikoho neovlivňují. Jen čekají, až jich bude více :) Takže ten kdo vyloží čtvrtého trpaslíka bere tři dříve vyložené. Poslední kartou je loď a při vyložení třetí lodě dojde k vyplutí a hráč, který třetí loď zahrál, bere vše, co je "na lodi" (rytíře a lovkyně).
Po třetím vyplutí lodí či dobrání karet jednoho z hráčů (každý balíček má 50 karet) hra končí a vítězí ten, kdo má více bodů.
Možná to zní složitě, ale opravdu není. Jedna, dvě hry a už v tom lítáte.
Jde o velmi svižnou, nenáročnou, nikoliv však příliš snadnou hru, která dokáže zabavit ve chvílích, kdy není čas na rozehrání delších her a chcete jen prostě na chvíli zabavit. U nás si své místo rozhodně našla.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |