Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče BuBen

Rok narození: 1996
Místo, kde hraje pravidelně: Pardubický kraj / Ústí nad Orlicí


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Agricola Ano Mám a nechci prodat
Agricola: Rozšíření Ano Mám a nechci prodat
Agricola: Sedláci z Blat Ano Mám a nechci prodat
Aktivity 2 Ano Nemám a nechci koupit
Alhambra Ano Mám a nechci prodat
Bang! Ne Nemám a nechci koupit
Blafuj Ano Nemám a nechci koupit
Doba kamenná Ano Nemám a nechci koupit
Le Havre Ano Nemám a nechci koupit
Osadníci z Katanu Ano Nemám a nechci koupit
Poštovní kurýr Ano Mám a nechci prodat
Sankt Petersburg Ano Mám a nechci prodat
Šachy Ano Mám a nechci prodat
Trans Europa Ano Mám a nechci prodat
Vikingové Ano Nemám a nechci koupit
Yspahan Ano Nemám a nechci koupit


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele BuBen je k dispozici celkem 4 recenzí.

Vytvořeno: 02.03.2010.  Recenze hry: Alhambra Hodnocení:
zjistěte kdo je stavitel 21. století
Vaše pozice je majtel pozemků kde stavíte tento palác. Právě započala stavba proslulé Alhambry, paláce, který stavějí výteční stavitelé 13. století z celé Evropy a Arábie.
Hráči-stavitelé si najímají nejlepší kameníky a zahradníky z různých krajin a platí jim mzdu v jejich měně. A tak vzniká Alhambra. Kdo postaví největší a nejhonosnější palác?
V průběhu hry za peníze různých měn nakupujete budovy ze stavebního trhu a připojujete je k již postaveným budovám, a tím rozšiřujete svůj palác a zvětšujete majetek. Přitom se snažíte postavit více budov určitého typu než ostatní a vybudovat co nejdelší zeď, tak si zajistíte více bodů ve třech bodovacích kolech (přicházejí zhruba v každé třetině hry a na konci). Kdo získá nejvíce bodu? Vítěz! V jednom tahu můžete udělat jednu ze tří akcí: 1. vzít si peníze z aktuální nabídky, 2. koupit si z trhu za příslušnou cenu budovu, 3. přestavovat. (Pokud zaplatíte přesně, máte možnost ještě jednoho tahu (a tím získat výhodu až 5ti tahů)).
Optimální počet je 3-4 hráči. Při hře 5-6 hráčů se hůře odhaduje, co zbude ke koupi, nebo je nutné se spoléhat na náhodu, která tak hraje větší roli. Ve dvou se hraje s mírně upravenými pravidly.
Alhambra vydařenou rodinnou hru. Za večer zvládnete i několik partií.
existují také 4 rozšíření přímo ke hře a dále samostatné zahrady alhambry.
Klady
Dobrý přehled o hře protihráčů
Vinikající zpracování herního materiálu
Zápory
Nedostačující možnosti při hře v 5 nebo 6 hráčíchVytvořeno: 01.03.2010.  Recenze hry: Stone Age Hodnocení:
Hra pro vícečlenné rodiny
Herní materiál = největší klad hry. Nádherná hrací deska, destička kde si hráči ukládají svůj majetek. Zlato má tvar zlatých cihliček, dřevo vypadá jako dřevěné fošny, …
K sedmi kostkám je přiložen kožený ,,měšec“ na jejich míchání. Tento měšec by se také hodil ke hře Osadníci z Katanu nebo Dračí doupě. Uvítal bych místo pro zásobu dosud nepoužitých hrací karet i dílků na hrací ploše. Hra Doba kamenná je příjemná pro hráče kteří nejsou fanatici do deskových her. Pravidla se dají vysvětlit rychle a téměř. Radost přinášela hra samotná, shromažďování bohatství, starání se o „svůj“ rod, to jsou věci, které hráče na této hře baví.
Herní princip
Hra se odehrává v době kamenné. Jste náčelníkem kmene a posíláte své poddané získávat materiál pro rozvoj rodu. Váš kmen k tomu, aby přežil, potřebuje jídlo, které dostáváte z loviště a z pole, které vlastníte. Házení kostkou probíhá za každého člena, kterého pošlete na dané stanoviště a máte jednu kostku. = čím víc členů pošlete např. na zlato, tím větší šanci máte, že něco přinesou. Za aktuálně postavené stavby se vám ukazatel bodů posune okamžitě během hry a za akční karty dostanete body při závěrečném účtování.
Taktika a strategie
Hra nenabízí mnoho taktických variant. Všichni hráči si většinou syslí pro sebe, a jediný způsob jak uškodit protihráčům je, že jim zaberete možnost vzít např. dřevo (na každou věc smí připadnout jen určitý počet lidí). Jinak pravidla hry nedávají prostor pro škodění ostatním hráčům.

Klady
nádherný herní materiál
srozumitelná hra i pro začátečníky
oproti hře Agricola když nemáte čím nakrmit své lidi, můžete použít třeba dřevo nebo zlato kdežto v Agricole hned dostanete mínusové body

Zápory
velký podíl náhody
hra je rozumně hratelná jen ve třech nebo čtyřech hráčíchVytvořeno: 28.02.2010.  Recenze hry: Osadníci z Katanu Hodnocení:
Stále herní elita
Strategická desková hra pro 3–4 hráče (s rozšířením 5-6), kteří se snaží na ostrově vybudovat co nejvíce vlastních vesnic a měst. Suroviny pro stavbu hráči získávají ze zdrojů rozmístěných po celém hracím plánu. Strategickým zakládáním nových osad mohou získávat více materiálu na stavbu. Na hracím plánu náhodně rozprostřeným z 37 šestistranných dílků, hráči staví své cesty a vesnice a to vždy na rozhraní více polí. Na každém šestiúhelníku leží číslo od jedné do dvanácti, které symbolizuje, kdy z daného políčka berete surovinu. Každý hráč při jeho tahu hodí dvěma kostkami a součet určí, která pole právě vynáší – hráči, kteří mají vesničky na kraji těchto šestiúhelníků si vezmou jednu danou surovinu. Následně může hráč, který je právě na tahu, obchodovat a smlouvats ostatními, aby získal suroviny pro stavbu. Stavby a některé karty, které se dají nakoupit za suroviny, jsou bodované tzn. hru vyhraje ten, kdo nejdřív získá stanovený počet bodů (závisí na počtu hráčů). Hra je tedy kombinací náhody (hod kostkami), strategie (rozmístění vesnic a měst) a do jisté míry i komunikačních a sociálních dovedností (vyjednávání a předvídání chování protihráčů). Když tyto ingredience smícháte do hromady, okořeníte hezkou pointou a přizdobíte úchvatným barevným provedením, dostanete úžasnou a zároveň užitečnou zábavu pro jakoukoli příležitost.
Ať už chcete koupit svou první nebo stou hru je tato hra dobrá volba.
Klady
• rozvoj strategického myšlení a komunikačních dovedností
• možnost budování a rozvoje vlastního ,,státu“
Zápory
• velký vliv náhody


Vytvořeno: 20.02.2010.  Recenze hry: Agricola Hodnocení:
Hra stratégů
Agricola je hra pro všechny deskové stratégy, kteří rádi prověří svoje mozkové buňky. Její uvedení na zahraničním trhu v roce 2007 přineslo okamžitě obrovskou vlnu zájmu a tak se její české podoby dočkali fanoušci již o rok později. Příběh rolnické rodiny konce 17. století vás nenechá ani na chvíli oddechnout a pohltí natolik, že od rozehrané hry prostě nebudete moci odejít. Zpočítku se mi nechtělo tu hru ani koupit, ale po přečtení mnoha stránek recenzí jsem usoudil, že to je ta prevá hra pro mne. Žádné boje s netvory, žádné hrdinské skutky, jen práce, práce a zase práce. V krabici střední velikosti naleznete neskutečné množství herního materiálu. Barevné žetony, kvádříky, chlívečky, zvířátka – to všechno je ze dřeva, které hezky vypadá a je příjemné na dotek. Další herní materiál (herní plány a destičky symbolizující místnosti domů a pole) je vyroben z tvrdého kartonu. V krabici naleznete také herní karty různého druhu, které mají povrchovou úpravu lehké hladké struktury, což zaručuje dobré míchání a hlavně odolnost proti opotřebení. Jestliže jsem v souvislosti s Agricolou napsal práce, práce a zase práce, tak přesně taková hra také je. Na začátku máte k dispozici prázdný herní plán, dvě místnosti dřevěné chýše a dva členy rodiny. V průběhu 14 kol musíte vypracovat své hospodářství na co nejvyšší úroveň a tak zvítězit. Cest, kterými můžete úspěchu dosáhnout, je více. Můžete rozšiřovat a zvelebovat své obydlí až na kamenný dům, rozšiřovat své potomstvo, orat pole, sít, sklízet a péci, chovat domácí zvířata. Kámen úrazu je v tom, že zaměřit se na jednu věc nestačí. Kdo chce uspět, musí rozvíjet své hospodářství rovnoměrně ve všech oblastech.
Ve hře pomáhají karty profesí a zařízení, které hráčům přináší výhody, jejichž pomocí mohou lépe dosáhnout vytčeného cíle. K ruce jsou suroviny, kterými se platí, staví, renovuje a akce, které lze v každém kole provádět. S novými koly přibývá akcí (pořízení zvířat, pečení chleba, stavba plotů atd.), čím víc máte členů rodiny, tím více akcí můžete provést. Jenže je tu další „ale“. Každého člena své rodiny musíte být schopni nakrmit. Kola jsou tu a tam přerušena fázemi sklizně, ve kterých přijde na řadu také krmení rodiny. Za každého člena rodiny, pro kterého nemáte jídlo, získáváte záporné body v podobě karet žebráka. S blížícím se koncem hry kol mezi fázemi ubývá, a je tak stále těžší věnovat se rozvoji hospodářství i péči o rodinné příslušníky. Po posledním kole a závěrečném krmení dochází k sečtení bodů a vyhodnocení hry.
Kromě standardní hry můžete hrát zjednodušenou rodinnou verzi (méně složitá, vhodnější i pro mladší). Pro různé počty hráčů se používají jiné karty, hra je tak pokaždé jiná a přesto dokonale vyvážená. A bonbónek na konec: hra má i variantu pro jednoho hráče. Cílem je postupné nahrání předepsaného počtu bodů v průběhu osmi her, kdy se musíte neustále zlepšovat. Každou hru začínáte s větším počtem profesí, které vám práci.


Tato hra má několik pro a proti ale zápory se nehledají lehce.
Klady: 1, hra jednoho hráče
2, každý se hned vžije do role kterou má
3, mnoho možností (1-5 hráčů, zjednodušená rodiná verze...)

Zápory: 1, složitá pravidla
2, nevhodné pro hráče začátečníky


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |