Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče rvacekOblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Carcassonne - Král & Špeh Ano Nemám a nechci koupit
Carcassonne: Lovci a sběrači Ano Nemám a nechci koupit


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele rvacek je k dispozici celkem 2 recenzí.

Vytvořeno: 08.12.2004.  Recenze hry: Carcassonne - König & Späher Hodnocení:
Pěkné rozšíření
Rozšíření jsem získal v Německu a po problémech s překladem jej hrajeme od ledna 2004. Část modrá je vynikající. Na rozdíl od ostatních recenzentů jsem spokojen. Skutečnost, že kartičky jsou jen 2, je právě to, co dává hře spád. Musí se bojovat o "Krále" i "Cestáře" do konce hry. Někdy je rozhodnuto na začátku jindy není nic jistého do poslední nepoložené kartičky. Zvažoval jsem několikrát úpravu pravidel, ale nikdy jsem k ní nepřistoupil. Nápady uvedené v ostatních recenzích jsou inspirativní, ale jsem spokojen s klasickým výkladem.
Zelená část rozšíření je již něco jiného. Ostatně vůbec celé "zelené" Carcassonne jako by inspirovalo hráče k úpravám (viz moje poznámky k úpravám pravidel některých bonusových karet podporovaných www.carcassonne.de), což možná není vůbec na závadu. Porovnat schopnost kartiček "zeleného" rozšíření není snadné. Dokonce bych řekl, že souvisí se stylem hry a zkušenostmi hráčů. Skutečně se zdá, že kartičky jsou nestejně přínosné. Musím přiznat, že s nimi nehrajeme ani ne tak, že by hra mohla být nevyvážená, ale trochu se bojíme, že to s nimi neumíme. Lze očekávat i nějakou změnu pravidel. No uvidíme ....


Vytvořeno: 24.11.2004.  Recenze hry: Carcassonne: Lovci a sběrači Hodnocení:
Výborná hra.
Důvodem proč neuděluji hodnocení 5 je grafické zpracování. Při méně intenzivním osvětlení (restaurace, stan, nádraží ..apod.) nejsou vždy odstíny zelené, hranice mezi lesy na kartičce, zvířátka aj. dobře rozlišitelné. Zelené carcassonne hraji již více než rok, přesto jsem v ČR nezachytil příliš žádnou odezvu na úpravy pravidel, která proběhla na www.carcassonne.de. Tam řešili "Co chtěl básník řici", když přidal na bonusové kartičky další zvířátko - buvola. Jak se ukázalo, rozhodně to nebyly 2 body z obsazené louky, jak se píše v pravidlech. Ostatně tyto 3 bonusové kartičky (z 12) vypadají jakoby bezcenné. Proto hrajeme starou (1 variantu úprav), že bůvol je za 4 body. Ovšem to stále nemá nic společného s tím jaké úpravy vyhrály hlasování.

Stručně uvádím finálové návrhy :
Der Auerochse vertreibt einen Jäger – Bůvol vyhání lovce. (31 %)
Die Auerochsenherde – Stádo bůvolů. (26 %)
Der Auerochse stärkt die Tiere – Bůvol posiluje zvířata. (26 %)
Der Auerochse als Reittier – Bůvol jako jízdní zvíře. (9 %)
Der Auerochse verjagt einen Tiger – Bůvol zahání tygra. (8 %)

A něco pro fajnové : Dnes jsem hrál poprvé rozšíření "Kamenná stěna". Že ho nemáte ? ..vlastnoručně jsem si jej udělal ke svým narozeninám.

Kamenná stěna (Tuiles mur de pierres.pdf) - francouzky jsem již 20 let nepromluvil, ani nepsal, takže se omlouvám...
Toto rozšíření tvoří 12 startovních kartiček. Standardní počáteční kartička se vyřadí. Všechny záměnné kartičky se hrají jako rozšíření řeka při Carcassonne no. 1.
Všechny jsou hrány přikládáním kamenné stěny dokud nejsou všechny položeny, načež se pokračuje standardními kartičkami. Na rozdíl od řeky se zde není karta konce a začatku. Přikládat lze příslušníka kmene ihned, ale pozor ... máme jich málo !!

PS: Netuším zda může být soubor zveřejněn na tomto serveru, ale popřípadě jej zajemcům mailem pošlu včetně padesátkového počítadla místo počítacích karet.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |