Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče pastelka

Místo, kde hraje pravidelně: Jihočeský kraj / Blatná


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Activity JUNIOR Ano Mám a nechci prodat
Agricola Ano Mám a nechci prodat
Alhambra Ano Nemám ale chci koupit
Bang! Ano Nemám a nechci koupit
Citadela Ano Nemám ale chci koupit
Česko, otázky a odpovědi Ano Mám a nechci prodat
Dominion Ano Nemám a nechci koupit
Dostihy a sázky Ne Nemám a nechci koupit
Evropa Ano Mám a nechci prodat
Evropa: Otázky a odpovědi Ano Nemám a nechci koupit
Kde leží Uppsala? Ano Mám a nechci prodat
Královské rošády Ano Nemám a nechci koupit
Labyrint Ano Nemám a nechci koupit
Metro Ano Nemám a nechci koupit
Monopoly Ne Mám a nechci prodat
Niagara Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu: Kupci a barbaři Ano Mám a nechci prodat
Pandemic Ano Mám a nechci prodat
Poštovní kurýr Ano Mám a nechci prodat
Puerto Rico Ano Mám a nechci prodat
Sankt Petersburg Ano Nemám ale chci koupit
Scotland Yard Ano Nemám a nechci koupit
Scrabble Ano Mám a nechci prodat
Théby Ano Mám a nechci prodat
Trans America Ne Nemám a nechci koupit
Ubongo Ne Nemám a nechci koupit
Uno Ano Mám a nechci prodat
Vikingové Ano Mám a nechci prodat
Yspahan Ano Nemám a nechci koupit


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele pastelka je k dispozici celkem 3 recenzí.

Vytvořeno: 21.02.2010.  Recenze hry: Uno Hodnocení:
Uno!
Tato hra má podobná pravidla jako prší. Rozdíl je v ,,akčních'' kartách (plus 2, měničky barev, změna směru...). Hra je výborná na pobavení větší skupiny lidí, do party, na večírek... Je velmi jednoduchá a hrát ji můžou i děti od 5let. Hra má velmi rychlý spád, nečekám 5 min než vyložím další kartu. My jsme si některé pravidla upravili-když máme 2 karty v ruce voláme,,duo'' a za každé zapomnění zavolat kolik mám karet, si bereme 6 karet.Hra má několik variant-UNO, UNO H2O, UNO Spin, UNO Attack..., vyzkoušela jsem všechny (to víte kamarádi :-)). Nejvíce mě zaujala verze UNO h2o, kartičky se hned neodřou, má více akčních karet. Hra je dobrá do party, na večírek, ale hrát ji každý večer 10x musí být nuda. Celkem doporučuji.


Vytvořeno: 21.02.2010.  Recenze hry: Niagara Hodnocení:
Honba za drahokamy je dřina!
Jednou jsme byly s mámou a sestrou na výstavě her, kde se daly některé hry i pořídit. Mně se zalíbily Théby (recenzi už jsem vytvořila), sestře Niagara. Domluvily jsme se na koupi (i když ne moc ochotně :-D) Niagary. Hra mě nelákala, protože krabice hry byla jak ,,pro mimina.‘‘ Navíc, hra mi připadala celá o náhodě. Na Vánoce jsme ji rozbalily, byla pod stromečkem. Dostala jsem i jiné hry (Puerto Rico, Poštovního kurýra…), ty jsem si chtěla zahrát první, protože jsou složitější (do té doby jsem si myslela složitá hra=dobrá hra).
Ale zpátky k Niagaře, hned za 2 dny jsme ji nachystaly a musím říct, že ten herní materiál mě překvapil. Drahokamy výborně provedené, deska 3D ?, lodičky, plovací kruh…, praktické je i pár drahokamů navíc.
Hru jsme připravily a začaly číst pravidla. Ty jsou výborně zpracovaná, přehledná a jasná. Jen bych vytkla to, že jsou tam obrázky situací, ale černobíle, není poznat, co je co. Ale je to opravdu maličkost. Pravidla jsme pochopily během cca 5-15minut.
Každý dostane dvě loďky své barvy (já měla svou oblíbenou modrou), pádlovací karty s čísly 1-6, na jedné (7. kartě) je nakreslený mráček na ovlivňování počasí. Začínající hráč dostane plovací kolo ze dřeva. Na řeku Niagaru se rozmístí políčka (průhledná kolečka), první políčko začíná u ,,provazu.‘‘ Mrak se umístí na počítadlo počasí na číslo nula.
Všichni hráči vyloží pádlovací karty (nebo kartu s mrakem) zároveň. Umístí jí rubem dolů. První otáčí svou pádlovací kartu začínající hráč, potom pokračují hráči po směru hodinových ručiček. Podle toho, jakou hodnotu má karta, kterou hráč vyložil, se posune svými loďkami. Jsou i jiné výjimky, ale ty tu popisovat nebudu.
Cílem hry je získat:
a) Od každé barvy alespoň 1 drahokam
b) Nebo 4 drahokamy stejné barvy
c) Nebo 7 jakýchkoliv drahokamů
Na krabici je sice hra určená pro 3-5 hráčů, ale dá se hrát i ve dvou. Hra se mi velmi zalíbila, jako oddechovka je určitě číslo 1 (spolu s Carcassonne).


Vytvořeno: 14.02.2010.  Recenze hry: Jenseits von Theben Hodnocení:
Hned po první hře mě nadchla
Recenze hry
Théby
Hru jsem měla možnost vyzkoušet v knihovně. Hráli jsme 3 hráči.
Na začátku hry každý hráč dostane 1 figurku archeologa, 1 figurku, kterou umístí na počítadlo týdnů (na tzv. ,,hodiny,,) a jedno ,,otáčivé kolečko,,(je potřeba při vykopávkách), já jsem hrála se svou oblíbenou modrou barvou. Černý žeton se umístí na rok 1901. Hrací desce, kterou jsme dali doprostřed stolu je 7 míst na umístění karet. Na 3 místa v pravém dolním rohu patří karty výstav, které se vyloží, až se otočí v balíčku. 4 karty se otočí (a pokud to nejsou karty výstav) dají se na místa zbylá.
Hru nám vysvětlovali odborníci, protože Théby neměly česká pravidla, někde se ztratila. :-) Vypadala velmi složitě, ale po cca 10-15min jsme je všichni plně pochopili. Hráči začnou hrát všichni v jednom městě (ve Vídni). V nabídce karet jsou různé druhy karet, mohou to být: 1. znalostní karty, pokud je to knížka nebo osoba v modré barvě, pak tyto znalosti se dají uplatnit jenom v Mezopotámii, pokud žluté, tak v Egyptě atd. 2. karty přednášek, 3. vzducholodě nebo karty na zkracování cesty 4. lopaty, asistenti 5. univerzální knihy
Na každé kartě je napsáno, ve kterém městě se dá koupit (třeba v Moskvě), tam se musí jet, podle toho, kolik bylo na cestě měst, zaplátí se na počítadle týdnů. Ten, kdo na počítadle překročí nulu jako poslední, posouvá se do dalšího roku.
Více pravidla vysvětlovat nebudu, protože se dají najít na internetu a vy už byste neměli na co těšit. Hru vřele doporučuji, Hlavně pro ty, kterým nevadí lehčí pravidla a více náhody…
Neznám hru, která by byla Thébám podobná.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |